2010 kış kadın giysilerinde kürk moda

2010 kürk kıyafetler sadece klasik manto tarzında değil. Kaban ve ceket gibi ve birkaç değişik stillerde dikiliyor.Kaşkol gibi aksesuarlar da yapılıyor.

Hayvan severler ve çevreciler ne derse desin insanoğlu vahşi ve ilkel yönlerini dizginleyemiyor. Erkeklerde ava gitme tutkusu, kadınlarda kürk manto giyinme tutkusu gibi.

Derisinden kürk giysi yapılan hayvanlar sadece doğal ortamlarından yakalanmıyor. meselâ Çin’de kürkü makbul hayvanlar özel çiftliklerde türetiliyor. Daracık hücrelerde beslenen hayvanların derileri canlı iken yüzülüyor. Sersemlemeleri için kafalarına şiddetle vurulur. Deri yüzme işlemi sonrası acı çeke çeke ölüyorlar. Deri gerekli işlemlerden geçiriliyor ve giyim sektöründe kürk manto, kaban vs. yapımında kullanılmak üzere satılıyor.

Kürk manto2010 kürk kıyafetler sadece klasik manto tarzında değil. Kaban ve ceket gibi ve birkaç değişik stillerde dikiliyor. Kaşkol veya atkı gibi aksesuarlar da yapılıyor.

Moda sektöründe tasarım önemlidir. Kabiliyetli tasarımcılara büyük ihtiyaç var. Çünkü monotonluk, tekdüzelik usanç getirir ve satışlar az olur. O halde yepyeni tasarımlar sunulmalıdır ki insanlar farklı güzellikleri beğensin satın alsın giyinsin.

Bu olay kürk mantolarda da kendini gösterdi. 2010 kışında birbirinden farklı tasarlanmış kürk manto ve kaban çeşitleri dikkatleri çekecek.

Öte yandan sahte kürk üretimi sektörü de yavaş yavaş gelişecek gibi görünüyor. Şimdilik çok yaygın olmayabilir fakat hayvan severlerin baskısıyla çevrecilerin gayretleriyle inşallah gelecekte sadece sahte kürkler olacak hayvanlara yapılan zulüm sona erecek.

Bir gün gelir, bugünkü kürk merakı ancak mağara devri insanlarına yakışan bir ayıp olarak nitelendirilir. Çağdaşlık modernlik kıyafetle olmuyor kafada oluyor. Elmas pırlanta vs. satın almakla elmas madenlerinde köle gibi çalıştırılan masum çocukların hayatlarının kirletilmesine mahvedilmesine destek olduklarını umursamayan kadınların, kürk manto satın almakla hayvanların  dehşetli acılarla öldürülmelerine destek olduklarını umursamayan kadınların neresinde çağdaşlık vardır?

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 03 Ekim 2009

Etiketler:

'2010 kış kadın giysilerinde kürk moda' hakkında sorular, açıklamalar

  1. handan dedi ki:

    resimdeki mavi ve kahveye ve uyumlarına bayılıyorum


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)