3 lira için Tarlabaşı’ya yürümek

Şimdiye kadar, çok dikkat ettiğimiz halde şimdi dördüncü kırılma vakasını yaşadık. Çamaşır makinesinin kapağını açarken en küçük bir hoyratça zorlamada bile kırılıyor.

Çamaşır makinemizin kapağının kilit / mandal yerinin tutup açmak için olan parçası kırıldı. Arçelik 4100 otomatik çamaşır makinesi bizim evde 10 yıldan fazladır hiç arıza çıkarmıyor ama o kapağı açma parçasını çok kalitesiz yapmışlar. Plastik PVC gibi bir şeyden.. Herhalde öyle dandik yapmalarında ince bir düşünce(!) olsa gerek.. Yani ikide birde kırılsın da Arçelik servis elemanlarına iş çıksın. Evet, güzel(!) bir fikir. Muhakkak böyle düşünmüşlerdir. Kapak açma yeri dışında bu çamaşır makinesinin kalitesi çok iyi. Tam anlamıyla mükemmel.

Şimdiye kadar, çok dikkat ettiğimiz halde şimdi dördüncü kırılma vakasını yaşadık. Açarken en küçük bir hoyratça zorlama ile kırılıyor. Servis elemanı çağırsaydık herhalde o dandik şey için 30 veya 40 lira fiyat çıkaracaklar ve bir de servis ücreti ile birlikte tahminen bize 100 liraya patlayacaktı.

Önceki vakalarda olduğu gibi bana yine Tarlabaşı yolu göründü. Güya sabah serininde gidecektim ama evden çıkmam saat 11’i buldu. Yürüyerek gidecektim. Daha yolun yarısını etmemişken yolda gölgeli taraf olmadığı için kızgın güneşe dayanamadım otobüse bindim. Dönüşte, güneş tam tepede olduğu halde serin esintiler hâkimdi böylece geze geze eve dönerken fotoğraflar çektim. Zımbırtının fiyatı orada sadece 3 TL idi. Eve geldim kapağı tamir ettim. Olay dün yaşanmıştır (5 Ağustos Çarşamba, 2009).

Kategori: Ev Dekor Mutfak Tarih: 06 Ağustos 2009

Etiketler:

'3 lira için Tarlabaşı’ya yürümek' hakkında sorular, açıklamalar

  1. FeRHaD dedi ki:

    Babannem de yakında çamaşır makinesi almıştı, kapağı açmak için beni çağırırdı. :) Korkardı kapak kırılıp elinde kalacak diye.

  2. Anonim dedi ki:

    Nasıl tamir ettiğinizi daha detaylı yazarsanız bize yardımcı olabilirsiniz.
    ***
    Kapağın tutup açmaya yarayan aletinin vidalarına göre bir tornavida lazım. Ne nasıl önce iyice bakın anlamaya çalışın. Sonra o aletin vidalarını söküp yenisiyle değiştirin. Kapağı sökmeyeceksiniz sadece tutup açmaya yarayan aleti sökeceksiniz yenisini takacaksınız.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)