Armine sadece eşarp tasarım üretim firması mıdır?

Armine’nin misyonu, en gelişmiş teknoloji araçlarını kullanarak moda tasarım üretim alanında Türk İslam Gelenek Moda sentezciliği mantığı ile hareket ederek yüksek kalitede ipek eşarp ve kadın giysileri üretmek.

Armine’nin başlangıcı

Kamer Tekstil 1994’te kurulmuş ve Armine’yi eşarp markası olarak ortaya çıkarmış. Armine kısa sürede kuvvetli bir marka olmuş. 2006’dan itibaren her türlü kadın giyim alanında yepyeni tasarımlarla üretime koyulmuş.

Günümüzde Armine

Bursa’da 6 bin metrekare kapalı alanda ileri teknolojiye sahip donanımı olan tesislerinde üretime devam etmektedir.

Büyük bir firma olarak Armine’nin misyonu

En gelişmiş teknoloji araçlarını kullanarak moda tasarım üretim alanında Türk İslam Gelenek Moda sentezciliği mantığı ile hareket ederek yüksek kalitede ipek eşarp ve kadın giysileri üretmek. Misyonunda “ürün ve hizmet anlayışını devamlı yenilemek” de var ki ilerlemek için bunun önemi büyük. Ayrıca Türkiye ve dış ülkelerde yeni markalar üretmekten de söz edilmiş. Misyon olarak böyle büyük bir temel oluşturmuşlar.

Vizyonu

1- Dünya moda merkezleriyle ortak projeler geliştirip tekstil sektöründe trend belirleyen firmalar arasına girmek.
2- Yeni markalar oluşturarak ürün gamını sürekli geliştirmek genişletmek.
3- Eşarp kullanan her kadına markalarından en az birini ulaştırmak.
4- Kuracakları yeni tesislerle dünyadaki muadilleri (çağdaşları) arasında lider konuma yükselerek üretime katkıda bulunmak..

Dördüncüde “rakip” kelimesini kullanmamışlar. Belki rekabeti değil kişisel kaliteyi ve temiz çalışmadaki başarıyı gözetmek amacında olabilirler. Rakip firmalar yerine “çağdaşımız firmalar” demek sizce ne anlama gelir? Oldukça akıllıca bir yaklaşım bence. Tesettür sektöründe pek çok firmalar çağdışı kalmış olup onlar bize rakip olamaz mı demek istiyorlar? “Diğerlerinin rakibimiz olmaları için önce bu çağa ait olmaları gerekir” yaklaşımı mı sergilemişler?

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 06 Ekim 2009

Etiketler: | |

'Armine sadece eşarp tasarım üretim firması mıdır?' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Aysima dedi ki:

  Tesettür firmalarının ne kadar tesettüre uygun kıyafet ürettikleri tartışılır…

  Fakat, Armine gerçekten bir ayrıcalıktır. Eşarplarını sattığım için çok rahat söyleyebiliyorum; ürünlerinin arkasında, müşterilerini kollayan bir firma, ipek eşarbı yıkamada boya verdiği için bir müşterim şikayet etti ve biz bu durumu Armineye bildirdik ürünü alıp yenisiyle değiştirdi. Bu olayı bir çok firma yapmaktan kaçınıyor, müşteri kullanım hatası felan diyerek ürünü teste gönderiyor. Armine hiç teste ihtiyaç bile duymadı.

 2. E. Ali dedi ki:

  Memnun müşteri en iyi reklam aracıdır. Bunu anlamayanlar kötü niyetli olmasa bile sonuç itibarıyle müşterileriler dolandırmış gibi oluyorlar. Madem üründe kusur var, vatandaşa zorluk çıkarma al değiştir.. o an iki kuruş zarar etsen bile uzun vadede kazancın büyük olur. Armine en iyisini yapıyor. Diğerleri örnek almalı.

 3. veysel ılhan dedi ki:

  desenli esarp kullanamiyorum. duz renk ve kenarinda deseni olmayan esarp bulamiyorum. butun armine satis noktalarina sordum ve artik duz renk esarp uretilmedigini soylediler. acil koyu lacivert esarba ihtiyacim var. kullandigim günesden artik iyice soldu. satisa sunulan lacivert kullandimdan cok farkli bi tonda renkleriniyi degistirmeyin. duz renk esarplar piyasaya sunun.

 4. Hatice kara dedi ki:

  mrb ben hatice.17 yaşındayım.Lise 1 de kapandım.Kapandıktan sonra en büyük hayalim armine eşarp reklamında oynamak oldu.Ama bunun için bugüne kadar hiç bir faaliyetim olmadı.Aklıma bu site geldi ve şansımı denemek istedim.Şu an hayalim yolunda ilk adımımı atıyorum belki boş bir hayal sadece ama içim kıpır kıpır çok heyecanlıyım.Kendime güveniyorum ve çok güzel eşarb bağlıyorum yüzüm de eşarp a müsait.Mersin de oturuyorum.Bu mesajı görürseniz lütfen bana cvap verin.Ben bunları bir umut yazıyorum.bana ulaşabileceğiniz msn adresim (*****) HOŞÇAKALIN
  ********
  Cevap:
  Böyle bir iş başvurusu olmaz. Armine firmasına bizzat başvurmanız lazım. Çünkü bu web sitesinin armine ile hiçbir ilgisi bağlantısı yoktur.

 5. Aynur - Sakarya dedi ki:

  Eşarpların yanında lütfen fiyatları yazsın.

 6. Zeynep dedi ki:

  Armine markasi ermaniye ait oldugunu duydum. bu haber ne kadar asili bilmek istiyorum. gercekten armine markasi ermeniyemi ait?
  ***
  Bilmiyorum hiç duymadım. Öyle bir şey olacağını sanmam. Armina veya Armine sözcüğü Ermenilerle ilgili bu doğru. Belki sahipleri müslüman Ermenidir bunu da bilmiyorum. Belki meşhur Armani markasına benzer bir isim olmasını isteyerek Ar ve Mine sözcüklerini birleştirmiş olabilirler.

 7. Beyza Neva Akay Muğla dedi ki:

  Arminenin tüm ürünlerine hayranım 18 yaşındayım ve yaşıma uygun pardüsü,eşarp,etek ve birçok üründe zevkime göreler.Her deseni ve renkleri oldukça kaliteli.E bunun içinde kesenin ağzını açmak gerekiyor…


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)