Az telefon kullananlara en ucuz Turkcell

Geçenlerde bir değil birçok şeye sinirlenip Vodafone’a geçmeyi düşündüm. Gördüm ki en ucuz tarifesi bile benim aylık Turkcell fatura bedellerinin üstünde; yani bir ay boyunca hiç konuşmasam dahi, Vodafone’a geçtiğim takdirde şimdiki fatura tutarımın fazlasını ödemek zorunda kalacaktım. Benim Turkcell faturaları ayda 10 – 15 TL arasında değişiyor.

Geçenlerde bir değil birçok şeye sinirlenip Vodafone’a geçmeyi düşündüm. Gördüm ki en ucuz tarifesi bile benim aylık Turkcell fatura bedellerinin üstünde; yani bir ay boyunca hiç konuşmasam dahi, Vodafone’a geçtiğim takdirde şimdiki fatura tutarımın fazlasını ödemek zorunda kalacaktım. Benim Turkcell faturaları ayda 10 – 15 TL arasında değişiyor.

Şimdi Avea’nın tarifelerine baktım. Onda da zararlı çıkıyormuşum. Turkcell’de kalacağım.

Fakat Turkcell şimdi en ucuz tarifeye zam yapmış: En ucuz tarife, 25 mayıs 2011 tarihinden itibaren 6.90 TL olacak. Bu haliyle bile diğerlerinden çok daha ucuz.

Benim gibi telefonunuzu çok az kullanıyorsanız size en uygunu Turkcell’dir.

Peki bu mecburi tarifeler doğru mu?
Elbette yanlış bir şey. Eskiden bunlar yoktu. Şimdi mecburi tarifeler var. İlle birini seçmek zorundasınız. Böylece telefonunuzu hiç kullanmasanız bile her ay belirli bir para vermek zorundasınız. Sonra, o tarifeye ilaveten %25 deprem haracı var, kdv’si var falanı var filanı var. Eski abonelerdenseniz, hiçbir tarife seçmemişseniz sizi otomatikman bir tarifeye bağlamışlardır.

Türkiye’de büyük kuruluşlar istediği zaman istediği dalavereyi çevirir. Halkı koruyacak hiçbir yasa yok. Bütün yasalar o katakullicilerin çıkarını kolluyor. Mahkemeye verseniz bir şey değişmez, sadece bir yığın para ödemekle kalırsınız. Dosya masrafı, bilmem ne ücreti, vesaire vesaire.

Aslında cep telefonu kullanmak istemiyorum. Şimdi mecbur olduğum için kullanıyorum. Abim yıllardır ciddi kalp hastası, cep telefonu her an her yerde gerekli oluyor. Bunun dışında cep telefonu ile işim olmaz.

Kategori: Ekonomi Ticaret Tarih: 24 Mayıs 2011

Etiketler:

'Az telefon kullananlara en ucuz Turkcell' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Çok kullanmıyorsan faturasız hat da düşünebilirsin. Bir de Turkcell’de gençler için şöyle bir şey var, ama 25 altı değilsen, 25 altı olan bir yakının kullanıyor gibi göstermelisin hattı.
  Gece 12 gibi bir numaraya SMS atıyorsun, ilk 500’e girersen arıyorlar. Karşılığında her ay tek telsiz bedeli alınan ve 120 dakika mı 100 dakikamı ne her yöne konuşulabilen bir paket var. Üç ayda bir de üç beş kağıt fatura geliyormuş. Bir yıl bu şekilde kullanabiliyorsun. Sonra tekrar yapman gerekiyor SMS olayını.
  Geçmeyi düşünüyorum ama hat annemin üstüne, bir de faturalıya geçmeliyim. Üşeniyorum gibi biraz.

 2. admin dedi ki:

  25 yaş sınırı olması kötü. Yine de benim için ayda 10 – 15 lira arası pek önemli bir masraf değil. Hem sağlıkla ilgili meslelelerde (abimden dolayı) cep telefonu çok ciddi anlamda işe yarıyor. Faturasız hat bana göre değil çünkü unuturum yeni kontör almam, uyarsalar bile ihmalci davranabilirim sonuçta 11 yıllık numaram iptal olabilir.

 3. Merak etme, son dönemlerde SMS göndererek kullanım döneminin sonuna geldiğini bildiriyor Turkcell.
  25 olmasan da 25 altı olan bir yakınını hattı kullanıyor gibi gösterip yaptırabilirsin bunu. 100 dakika üzeri konuşmanın ücretini ödersin sadece.
  ***
  Açıklaman için teşekkür ederim fakat o zaman 11 yıllık telefon numaramı değiştirmek zorunda kalırım.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)