Bravo DeFacto

DeFacto, Ozon giyim sanayi ve ticaret anonim şirketinin ürünlerinin marka adıdır. Yaptıkları başlıca iş “Gençlere yönelik spor giyim imalatı”dır. DeFacto hakkında, sadece söz konusu yeni reklâmda verilen mesajı beğendim. Firmanın ürünleri hakkında herhangi bilgim veya tecrübem yok. Değerli mesaj için kendilerini tebrik ederim.

DeFacto, Ozon giyim sanayi ve ticaret anonim şirketinin ürünlerinin marka adıdır. Yaptıkları başlıca iş “Gençlere yönelik spor giyim imalatı”dır. DeFacto kelimesinin esas manası yazımın konusu değil.

Son çıkardıkları reklamda çok güzel bir mesaj vermişler. Fiyatların orda burda gelişigüzel bir şekilde değişmesinin, şehirlere ve semtlere göre fiyat değişikliklerinin ve “indirim” adı altında herhangi bir ürünün mantıklı bir sebep olmaksızın bir anda çok aşağılara çekilmesinin büyük haksızlıklara dayandığını, bütün bunların halkın dolandırılması anlamına geldiğini esprili ve güzel bir şekilde yansıtmışlar.

Evet, kumaşıyla ve işçiliğiyle tamamen aynı kalitede olan bir pantolonun bir yerde 20 lira, başka bir yerde 110 lira olması haksızlıktan hırsızlıktan başka ne ile anlatılabilir? Fiyat farklarının en fazla %15 – 20 dolaylarında olması makul bulunabilir ama iki misli üç misli hatta 20 misli değişiklikler ortada büyük bir dolandırıcılık / hırsızlık olduğunun ispatıdır.

Defacto kampanyaFiyat indirimlerine gelince: defolu malların ederinden çok daha ucuza satılması veya mevsim sonu malların mantıklı düzeylerde indirimli satılması normaldir. Ancak, defolu olmayan ürünlerin iflas dışında sebep ne olursa olsun yarı yarıya civarlarında tenzilatlarla satılması haksızlıkları gösterir. Yani bir müddet 30 liralık malı 100 liraya satarlar, sonra 65 liraya veya 40 liraya indirirler. Bu nedir? Anlaşılan bir müddet az satışla çok kazanç sağlayıp daha sonra fiyatı normal düzeylere çekip satışları arttırıyorlar.

DeFacto (Ozon Giyim) hakkında, sadece söz konusu yeni reklâmda verilen mesajı beğendim. Firmanın ürünleri hakkında herhangi bilgim veya tecrübem yok. Değerli mesaj için kendilerini tebrik ederim.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 23 Ekim 2010

Etiketler:

'Bravo DeFacto' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Râna dedi ki:

  Marka olan firmalar bir zamanlar belirli kesimlere hitap ediyorlardı. Ama belirli bir kesime hitap etmektense, tüm halka hitap eden fiyatlarda satış yapmanın ne kadar kârlı bir iş olduğunu anladılar. Bunu ilk farkeden LC Waıkıkı diyebiliyorum, bu firmanın normal fiyatlardaki satışlarıyla ne kadar çok tercih edildiğini gözlemleyenler de genele hitap etmeye koyuldu.

 2. Esra - İstanbul dedi ki:

  Defacto kıtyafetleri çok güzel. Saat çesitleri takı çesitleri çok olsun.

 3. istikamet/istanbul dedi ki:

  satış hilesini; kızmadan, köpürmeden, rencide etmeden çok güzel anlatmışsın. Bu durumdaki satıcı ve mağazaları tanıyıp onlara pek pirim vermemek gerekir alıcı olarak.

 4. Merve/İstanbul dedi ki:

  Bi kere defacto her ne kadar uygun gibi görünsede pantolonları ve tasarımları berbat güzel olan sadece gömlekleri adi kumaş parçasından birşey değil birde çalışan personellerine hiçte saygılı değil hertürlü iftirayı çalışanlarına atabilirler hırsızlıkla suçlayıp çıkışını verebilirler saygısız bir kuruluş müşteriyi azarlamaktan kaçınmazlar istanbulda bir kaç mağazasında şahit oldum . 10 15 lira farkla paranıza kıyıp adam akıllı memnuniyet görmek istiyorsanız koton lc wakiki gibi markaları tercih edin.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)