Buhurdanlık

İçinde tütsü veya buhur yakılan buhurdanlıklar günümüzde daha çok dekoratif bir unsur, bir biblo, bir süs eşyası olarak kullanılıyor.

İçinde tütsü veya buhur yakılan buhurdanlıklar günümüzde daha çok dekoratif bir unsur, bir biblo, bir süs eşyası olarak kullanılıyor.

Aslında buhurdanlık içinde çevreye hoş kokular salan maddeler yakılır. Manevi tesiri olan bazı kokuların çevredeki kötü manevi etkileri yok ettiği, zararlı bedensiz varlıkları uzaklaştırdığı söylenir.

Ruhların ve meleklerin sevdikleri söylenilen buhur çeşitleri de var. Bunlar özellikle türbelerde yakılır.

Buhurdanlık

Kategori: Ev Dekor Mutfak Tarih: 04 Mayıs 2008

Etiketler: |

'Buhurdanlık' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Mehmet Koca dedi ki:

  Selamlar Kardeş,
  Size hayret ettim. Bir çok siteler ve kitaplar “alıntı yapılamaz” derken siz editör köşesnizde “istediğiniz kadar resim alın” diyorsunuz. Takdir ettim. İki adet kumru resmi aldım Teşekkürler. Gerekirse bir yazıda kullanacağım. Selamlar- M.Koca

 2. admin dedi ki:

  Benim internette blogculuk hayatım iki seneyi geride bıraktı. Fotoğraf makineme sahip olalı bir yıl henüz tamamlanmadı. Daha önce bazı yazılarım için resim gerekiyordu. Başka yerlerden alıyordum. Çok da işe yarıyordu. Hatta şimdi bile sitemin diğer bölümlerinde bazı yazılarım için gereken fotoğrafları başka yerlerden almak zorun kaldığım oluyor. Çünkü çok gerekli oluyor.

  Sitemin bu bölümündeki bütün fotoğrafları kendi fotoğraf makinemle çekmişimdir.
  İsteyenler alabilir.
  Ama URL’si ile beraber almamalılar. Burada yayımlanmış olan fotoğraflar benim sitemin bandwidth hakkını azaltıyor. Bunun için para ödüyorum. Burada yayımda olup başka yerlerde buradaki url’si ile gösterilen resimlerin yayımlanma parası benden çıkıyor. Bu durumda onların yaptığı şey hırsızlıktır.

  Ama fotoğrafı kendi bilgisayarınıza indirir, sonra bir yerde yayımlayabilirsiniz. Bunun hiçbir mahsuru yok.
  Fotoğraflara isim filan dahi eklemiyorum. İnsanlara bir şekilde faydalı olabilmek çok güzel.

  Daha ihtiyacınız olan fotoğraflar varsa izin istemeden alabilirsiniz.

 3. Güzel Kareler dedi ki:

  Fotoğrafları başkasının almasına izin vermeniz çok güzel birşey.Yalnız biri çıkar da yarın öbür gün fotoğrafları alıp benimdir diye yayımlarsa…
  Ben böyle birşeyden korkuyorum şahsen.Vicdansız insanlar çok.Haka riayet edenler azaldı.

 4. admin dedi ki:

  Öyle bir şeyi yapmaları için psikolojik bir hastalık gerekiyor. İnternette örneklerine rastladım. Hem de okumuş aklı başında kültürlü gibi görünen kişiler arasında. Ama benim başıma gelse hiç aldırmam. Sonuçta ben bir şeyler üretmeye devam ederim. Onlar ise hırsıza çıkmış adlarını temize çıkaramayacakları gibi hiçbir zaman huzur bulamazlar.
  Hırsızlık sadece bu şekilde olmuyor ama çok geniş olan internet web ortamında tespit edebildiklerimle uğraşsam bir yığın tespit edemediklerim vardır. Eda Suner mesela, sitesinin her şeyiyle kopyasını yapanlarla çok uğraştı başaramadı. Sonunda sinirleri bozuldu. Hiçbir şeyi kafaya takmayıp hiçbir şeyi fazla önemsememek en iyisi.

 5. Anonim dedi ki:

  eskiden kalma settakımı


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)