Çömlekçi Kadın

Bazı el sanatlarıyla uğraşmanın hem maddi hem manevi yararları var. Çömlekçilik de bunlardan biri. Hem el hem ayak çalışırken bütün duyarlılık ellerde.

Bazı el sanatlarıyla uğraşmanın hem maddi hem manevi yararları var. Çömlekçilik de bunlardan biri. Hem el hem ayak çalışırken bütün duyarlılık ellerde.
Ellerin bu kadar duyarlı bir şekilde sanata yönlendirilmesi başka bir sanat dalında yoktur herhalde.

Çömlekçi

Fotoğraf geçen Ramazan ayında (Eylül 2007) Taksim’de kurulan bir sergiden. Güzel bir sergiydi. Birçok dekoratif süs eşyaları vesaire satılıyordu. Yalnız, bizde kötü bir gidişat var, o da önemli sergilerin halka duyurulmaması. Nice değerli sergiler kuruluyor, Türkiyenin her köşesinden insanlar büyük umutlarla geliyor el emeklerinin satılması için.. Ama sergiler genelde sinek avlıyor. Çünkü kimsenin haberi olmuyor.

Kategori: Kültür Sanat Tarih: 04 Mayıs 2008

Etiketler:

'Çömlekçi Kadın' hakkında sorular, açıklamalar

 1. tropicalmalibu dedi ki:

  comlek yapan hanimefendi el isi emek var.
  hayran hayran seyrederim her yil turkiyede gecirdigm gunlerde kermeslere SIK SIK ugrarim beceri sanat her yigidin harci degil hele gunumuzde degerler unutulmussa usta cirak bulamaz(iken) durum icler acisi.
  kulturumuz ve gecmisimizi unutuyoruz cok hos basarilar dilerim esen kaliniz

 2. Çok başarılı. Süperr…

 3. sanatçı kız dedi ki:

  sanat insanın organlarından bir parçasıdır.hani bu organlardan biri olmayınca sağlıklı olamayız veya ölürüz işte sanat insanlar için çok önemli BENCE


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)