Doktorsuz Diyetsiz Kilo Vermek

Benim tavsiyelerim sağlığını kaybetmemiş kilolu insanlar içindir. Kimseye doktoru boş verin diyemem. Bunda ölüm riski bile vardır.

Her zaman savunduğum bazı gerçekleri doktorların “obezite” teşhisi koyduğu ve bu gidişle öleceğini söyledikleri 28 yaşında bir ev hanımı, gazetelerdeki habere göre “doktorları dinlemedi obeziteden kurtuldu”. Nursel Tekin adlı genç kadın en akılcı doğal yolları uygulamış ve de 6 ayda 63 kilo vererek 130 kilodan 67 kiloya düşmüş.

Herhalde o kadın benim bu sitede yazdıklarımın benzerini uygulamıştır. Benim yazdığım en doğal yolları herkes çok kolayca keşfedebilir, bir de azmederse kilo vermesi için hiçbir engel yok. Yeter ki gözünü açsın ve de becerebileceğine kesin inansın hiç vazgeçmesin. Yani bu yolları ben keşfetmiş değilim. Biraz araştıran herkes bulabilir. Haberdeki kadın da öyle yapmış olsa gerek.

Benim tavsiyelerim sağlığını kaybetmemiş kilolu insanlar içindir. Kimseye doktoru boş verin diyemem. Bunda ölüm riski bile vardır. Kimse kafasına göre hareket etmemelidir. Ama haberdeki kadın hiçbir şeyden sonuç alamayınca, azmetmiş, doktorları boş vererek en doğal yollardan kilo vermiş. Bu bir istisna. Sağlığını kaybetmiş hiç kimse örnek almamalı. İnsanın kendi kafasına göre doktorları, ilaçları bırakması onarılması çok zor daha büyük sorunlara sebep olabilir.

Sağlığı yerinde olan, henüz doktorluk olmamış şişman kişilerin dikkatine:
Bir an önce çok kolay bir şekilde nasıl kolayca kilo verebilirsiniz bu konudaki tavsiyelerim için › (zayıflamada başarının sırrı) buraya ‹ tıklayın.

Kilo vermedeki başarısızlıklarımız nereden kaynaklanıyor?

Hayat gerçeklerini kabul etmiyoruz. Şişmanlamak istemiyorsan ne yediğine ve ne miktarda yediğine çok dikkat edeceksin bu bir. Çok hareketli olacaksın, tembelliği üşengeçliği bırakacaksın bu da iki.

Obezite kadının zayıflaması

Obezite kadının eski ve yeni hali.

İşte bu iki hayat gerçeğini bir kenara atıp da doktorlarla diyetlerle zayıflamayı beklemeniz sizi ancak bunalıma sokar. Dengeli beslenmeye çok dikkat ederken çok da az yeyin, bir de çok hareketli olun.

Eğer o yazdıklarımı ciddiye alırsanız kilolarınızdan kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda ömür boyu sağlıklı ve zinde yaşayacaksınız.

Yemek pişirme adetlerinizi iyice bir gözden geçirin. Yemekleriniz genelde çok yağlı. Yemeklerle çok fazla ekmek yiyorsunuz. Hamur işi ve tatlı türü yiyecekleri yapmak ev halkına ve misafirlere ikram etmek kadınlarımız arasında çok fazla gördüğüm bir şey. Bu tür yiyecekleri en başta kendileri çok seviyor. Bu alışkanlıklardan kendinizi derhal kurtarın.

Bu gidişle 60 yaşınızı aştığınızda sizde en az dört çeşit hastalık çıkacak. Kalp, tansiyon, kolesterol, tip 2 diyabet.. Hatta bacaklarda bazı eklem ve kemik rahatsızlıkları da cabası. O zaman isteseniz de çok hareketli olamayacaksınız kilo vermek sizin için bir kâbus olacak. Bir de, 70 yaş sonrasında kendini gösteren idrar tutamama sorunu var.. Bakın kiloluluk hayatı nasıl çekilmez hale getiriyor.. Özellikle kadınlara..

Kategori: Sağlık Tarih: 15 Ağustos 2008

Etiketler:

'Doktorsuz Diyetsiz Kilo Vermek' hakkında sorular, açıklamalar

 1. FeRHaD dedi ki:

  Valla, kadın o kadar nasıl zayıflamış şaşılacak birşey. Resmen yarıyarıya zayıflamış.

 2. 5ocent dedi ki:

  abLamı kutLu0rum qeRcekten c0k caba saRfetmss q0RuLduqu kadaRyLaa .. bnımde 10 15 aRası fazLa kıL0m vaR ınsaLLah 2 3 ay aRası q0ndeRcemm xD

 3. isimsiz dedi ki:

  ay law ben kaç yıldır yırtınıyorum 10 kilo fazlam var ablam altı ayda 63 kilo vermiş çok tebrik ederim ablamı insan isteyince oluyormuş demekki valla abla bana güven verdi yarın bende abla gibi yapacam sonuçları sizi bildiririm hadi herkeze by

 4. Duygu, İzmir dedi ki:

  Ben 148 kiloda bir bayanım. İnan ki isteyince oluyor. Ben 1 haftadır diyet yapıyorum. Harfi harfine uyuyorum diyete. Ve spor yapıyorum. 1 haftada 4 kilo verdim. Demek ki ben boşa hammalık yapmışım bu zaman kadar. Size verdiğim kiloları her hafta yazıcam.
  ***
  Duygu Hanım tebrik ederim. Fakat haftada 4 kilo çok fazla. Ayda 40 kilo eder. Siz 90 kiloya düşene kadar şimdilik ayda 15 kiloyu hedefleyin. 90 kiloya düştüğünüzde ayda 5 – 6 kilo gibi zayıflamaya devam etmelisiniz. Bu arada bünyenizi güçelndirici gıdalara daha fazla önem vermelisiniz. Protein çeşitleri, vitaminler, mineraller, kalsiyum.. Eğer bu yazdığınız hızla giderseniz hem fiziksel hem psikolojik sağlığınız büyük tehlikeye girer. Gelişmeleri lütfen yazın, beklerim.

 5. Duygu, İzmir dedi ki:

  Ben diyet ve sporla ilk hafta 4 kilo verdim. Şimdi 2nci haftamdayım. Bu hafta kaç kilo verdimiğimi bilmiyorum. Ne gibi mesela protein çeşitleri, vitaminler, mineraller, kalsiyum.. Bunlar hangi yiyecek ve içeceklerde? Diyetisyen bana verdiği diyete harfi harfine uyuyorum. İnanın ki veremiceniz kilo yok. Yeter ki isteyin. Ben karar verip veriyosam herkes verir. Buna inanıyorum.
  Diyetisyenim hiç bir şekilde ilgi alaka göstermiyor bu beni üzüyor. Göstermese de ben kendi kendime birşeler yapmaya çalışıyorum. Motivasyon olsun birşeyleri başarmak istiyorum. Ben 2 sene boyunca hiç bilgisayar başından kalkmadım, dışarı çıkmadım. Her şey ayağıma geliyordu. Şimdi her gün dışardayım. Bilgisayarı da günlük yarım saat kullanıyorum o kadar. Ama gerçekden hayatım değişecek buna inanıyorum. Her şey benim için benim elimde…

 6. Duygu, İzmir dedi ki:

  Selam.. 2 hafta toplam 5 kilo yani 151den 146ya düştüm.. mutluyum ve devam edicem..
  ***
  Çok iyi Duygu Hanım. İyi haberlerinizi bekliyorum.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)