Eskiden Osmanbey’de bir Bacılar Giyim vardı

Osmanbey’de ana caddede (Halaskârgazi Caddesinde) “Bacılar Giyim” firması vardı. Mağaza dışında dev bir tabelada görünen Walt Disney’in Donald Duck karakterinin büyük bir top üzerinde oturuyor figürü yoldan geçenlerin fazlaca dikkatini çekiyordu.

Aralık ayına girdiğimiz bugün, İstanbul’da ancak mayıs ayında görülebilecek güzel bir hava var. Bütün kasım ayı böyle geçti denebilir. Dün akşam bir arkadaşımla Osmanbey’de bir simit sarayının dışındaki masalarda çay içerken çevrenin eski halini hatırlamaya çalıştık.

Ergenekon Caddesi’nden Pangaltı’ya inerken tam karşıda koskocaman bir “Gençler Giyim” tabelası görünürdü. Bir iki yıl öncesine kadar belki en az 30 yıl varlığını sürdürebildi. Şimdi yok.

Osmanbey’de ana caddede (Halaskârgazi Caddesinde) “Bacılar Giyim” firması vardı. Mağaza dışında dev bir tabelada görünen Walt Disney’in Donald Duck karakterinin büyük bir top üzerinde oturuyor figürü yoldan geçenlerin fazlaca dikkatini çekiyordu. En eskiye ait olarak net hatırlayabildiğim çocukluk yıllarım 1970’li yıllardır. İşte o yıllarda ben minicik bir çocukken o tabelaya ilgiyle bakardım. Gözlerimi alamazdım.

Bacılar Giyim Firması

Bacılar Giyim

Eskiden Osmanbey’de bulunan Bacılar Giyim firmasının o tabelası çok uzun yıllardır yerinde değil. Peki firma ne oldu? İnternetten araştırdım bilgi bulamadım. Karabük’te bir “Bacılar Giyim” varmış onun da web sitesi çalışmıyor, durdurulmuş.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 01 Aralık 2009

Etiketler:

'Eskiden Osmanbey’de bir Bacılar Giyim vardı' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Ben anımsıyorum hatta Bambi’nin aynalı tabelası geldi aklıma

  2. E. Ali dedi ki:

    Bambi’yi unutmuşum şimdi siz söyleyince hatırladım. Onun dükkan tabelasında bir ceylan yavrusu resmi vardı. kuyruğuna kelebek konmuş, başını çevirmiş kelebeğe bakıyor. Aklımda böyle kalmış. Ne kadar doğru hatırlıyorum bilemem. :)


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)