Fairy Platinium bulaşık makinesi kapsülü

Fairy ürünlerinin eşantiyonlarının dağıtımı, benim ürünü denememim sonucu ve Berna Laçin’in firmaya katkısı hakkında bir yazıdır.

Geçenlerde kapı kapı dolaşan bir kadın getirdi. Dört kapsül bir arada eşantiyon paketi 1 lira. İki tane aldım (toplam 8 kapsül).

Eşantiyon parayla mı satılıyor? Bildiğim kadarıyla tanıtım amaçlı, ücretsiz dağıtılır ki insanlar denesin. Kapıya getiren kadıncağız belki işine hile katmış olabilir. Hem dağıtımcılıktan para alacak, hem dağıttığı paket başına 1 TL alacak..

Ne olursa olsun. Hayat zor. Ben de çok zor durumdayım. Bari bir katkım olsun diye düşünerek iki tane aldım. Herkes benim gibi düşünse en az bir tane alsa o işi yapan insanları geri çevirmese iyi olur. Bu arada laf açılmışken kapıya evrak, paket, çiçek getiren kuryelere muhakkak birkaç kuruş bahşiş vermenizi sizden insanlık namına rica ederim.

Kadının hile yaptığını sanmıyorum. Kimse eşantiyonlara para vermese paketleri dağıtamaz. Böylece işini yapamaz eşantiyonlar elinde kalır. Ama şimdi burada da şu gerçek var: Kim bilecek dağıtıp dağıtmadığını? Dağıtmadığı eşantiyonları evde kendisi kullanabilir, Fairy’cilere hepsini dağıttım diyebilir.

Neyse, kötü şeyler düşünmeyelim. Ama bence eşantiyonların para karşılığı dağıtılması daha mantıklı bir iş. Fairy’ciler böyle düşünmüşse iyi düşünmüş. Böylece dağıtım elemanları elindeki paketlerin hiçbirini çöpe atmaz, hepsini dağıttım diye yalan söyleyemez. Bu satırları okuyan reklamcılar vesaire ilgili kişiler bu meseleyi düşünsün. Dağıtım elemanlarına güvenmeyin. Eşantiyonları parayla dağıttırın işinizi sağlama alın.

Peki Fairy Platinium bulaşık makinesi kapsülü işe yarıyor mu?
Denedim. Sonuç mükemmel. Tek kusuru parfümü. Belki zamanla uçuyor olabilir ama makineden yeni çıkardığım tabakta yemek yerken parfüm kokusu vardı. Yemek yerken hiç de hoş bir şey değil. Fairy yetkilileri parfüme bir çözüm bulmalı. Bunun dışında mükemmel. Calgonit Finish’ten memnun değilim. Fiyatı kalitesinin çok üstünde.

Ayrıca Berna Laçin Hanımın Fairy tanıtımında büyük payı var bu meselenin psiko-sosyolojik açıdan irdelenmesi lazım. :) Onun baskın sesi olmasa Fairy markası zihinlere kazınmazdı. Kapıya gelen eşantiyoncunun getirdiği şeyi ne olduğunu bilmediğim için almazdım. Sonuçta da Fairy hakkında “mükemmel” diye övgüde bulunamazdım. Gerçekten denedim, mükemmel. Parfümün sinmesi dışında mükemmel.

Kategori: Ev Dekor Mutfak Tarih: 22 Şubat 2012

Etiketler: |

'Fairy Platinium bulaşık makinesi kapsülü' hakkında sorular, açıklamalar

 1. İstikamet dedi ki:

  Hoş bir yazıydı. Özellikle kuryelere az da olsa bahşiş verilmesi konusundaki teklifin. Ve de zaten zor durumda iken, zor durumda olan birine yardım etmen. [[[ çivi çiviyi söker misali :) Öyledir ama… Bir yerde okumuştum; yaşanan maddi zorluğun, tıkanıklığın açılması için kurban kesmek tavsiye ediliyordu. Zaten insanın parası yokken para harcaması bazılarına anlamsız gelebilir ama öyle değil işte. Vermek, alabileceğimize dair inancımızı da güçlendirmektedir.]]]

  Ayrıca eşantiyonların para ile satılması konusundaki teklifin de mantıktan uzak değildi. Hele hele bu durumun, yalanı ortadan kaldıracağı ve dağıtım elemanlarında yaratacağı memnuniyet düşünülürse.

  Bunun haricinde Berna Laçin ve Fairy’cilerin de -,okusa- epey hoşnutluk duyacağı bir yazı olmuş. :)

  Selamün aleyküm.

 2. admin dedi ki:

  Teşekkür ederim. Her konuda toplumsal dayanışma olmalı. Herkes herkesi yabancı, öteki, aldatıcı, hileci diye görürse insan olmanın bir anlamı kalmaz. Ama fazla güvenmek de iyi değil. Her şeyi bir dengede tutmaya çalışmak lazım. Öncelikle kendi bakış açımızdan başlayarak.

 3. Fatma, Ankara dedi ki:

  Deterjanın kokusundan ben de şikayetçiyim. Yediğimiz her şeyde deterjan kokusu var.

 4. Özlem, Manisa dedi ki:

  merhabalar.. sıvı bulaşık deterjanından çok memnunum. bulaşık makınası içi sıvı dolgulu olanlardan aldım. ilk yıkadığımda tum bulaşıkların üstü hatır hatır leke kaplı çıktı. herhalde tuz ve parlatıcı bıttı diye düşündüm. doldurdum. bugun yıne aynı tabletle yıkadım. yıne aynı sonuç. bardaklar puslu. üzerinde bir madde kalıyor.

 5. Ersin dedi ki:

  Bu işi yapan yani kapı kapı ürün tanıtımını yapan insanların cebine o 1 tl girmiyor o para çalışan bayanın baglı oldugu reklam ajansına gidiyor ve yasal olarak fişi makbuzu kesiliyor. O bayanlar ajanstan günlük para alıyorlar ve cebe indirme dagıtılacak ürünlerin de cebe inmesi gibi bişey yok çünkü kaç tane ürün verilmiş kaçı satılmış hepsi gün sonunda hepsi raporlanıyor. Yani o ürün sizin için geliyor 4 tanesini 1tl ye alıyorsunuz piyasanın altında bir fiyata denemeniz amaçlı. Amaç tamamiyle reklamdır. Derseniz ki neden bedava vermiyorlar işte orda denetim raporlama sistemi kayıt sistemi çıkıyor karşımıza. Para olunca işin içinde takibi kolay oluyor. Kısaca O bayanların extra bir geliri yok o ürünlerde.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)