Gizli Şeker Hastalığı

Bir diğer adı da “Pre-Diyabet”tir. Eğer kanınızdaki şeker yüksek ise yine de doktorlarca şeker hastası kabul edilmiyorsanız bu durumda sizde gizli şeker hastalığı var demektir.

Bir diğer adı da “Pre-Diyabet“tir.
Eğer kanınızdaki şeker yüksek ise yine de doktorlarca şeker hastası kabul edilmiyorsanız bu durumda sizde gizli şeker hastalığı var demektir.

Yapılan araştırmalarda gizli şeker hastalığına sahip kişilerin yüzde 11’inin daha sonradan şeker hastalığına yakalandıkları tespit edilmiş.

Tip 2 diyabet nedir?
Sonradan, genellikle orta yaş ile ihtiyarlık dönemi arasında oluşan şeker hastalığıdır. Tip 1 diyabet’e göre daha esnek bir diyabet türüdür. Kimi hastalarda sadece insülin hormonunun genellikle normalden çok az salgılanmasından ibarettir. Arada bir tatlı şeyler yeseler zararını görmezler. Birkaç defa tatlı yiyip zarar görmedi diye hastalığını önemsemeyen tatlı şeyler yiyen kişilerde ani şeker komaları baş gösterir. Yüz felci gibi felç türleri ile karşılaştıkları gibi, girdikleri şeker koması ölümle de sonuçlanabiliyor. Hasta kişi doktorunun sözünü dinlemeli, hastalığını ciddiye almalıdır. Ciddiye almamanın riski çok büyük.

Kategori: Sağlık Tarih: 22 Nisan 2008

Etiketler:

'Gizli Şeker Hastalığı' hakkında sorular, açıklamalar

 1. nevzat gül dedi ki:

  slm ben açıkınca şekerim 90 nın altına düşüyo şeker aletiyle ölçüyorum aşırı derecede terliyorum o zaman biliyorum hiç bu sebepten doktora gitmedim ne yapmalıyım teşekkürler
  ************************
  Bu şekilde tespit olmaz. Hem uzun bir süre bir şey yemediğiniz zaman şekerin 80 civarında çıkması bildiğim kadarıyla normal. Siz ya doktora gidin ya da şeker ölçen tecrübeli bir eczacıya danışın. Eğer kadınsanız terleme nöbetleriniz menopozla ilgili olabilir. Sağlık sorunlarınızı ihmal etmeyin hemen bugün bir hastaneye gidin gerekli tahliller yapılsın. Her geçen gün sizin sağlığınızı çok daha kötüye götürebilir. Bu hatanız yüzünden çok ağır bir ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz.

 2. şaziye dündar dedi ki:

  selam arkadaşlar ben 3 doğum yaptım. 2. çocuğumu aylık kontrollere götürürken dr inanamadı bu bebek kaç kilo doğdu dedi. ilk bebeğim 4.5 kilo kızdı 2. bebeğim 4.5 kilo oğlumdu. olamaz dedi bana çok iriler her ikiside. bana sen hiç şeker testi yaptırdınmı diye sorunca yaptırmadığımı söyledim. hemen idrardan bakılabileceğini söyledi ve yaptırdım çıktı şeker ertesi gün tam teşekküllü bi hastanede kan vererek tahlil yaptırmamı önerdi yaptırdım gizli şeker çıktı.
  kızım şu an 27 oğlum 26 yaşlarında ben yıllardır gizli şekerle yaşıyordum ama 3 gün önce başka bi tahlilimde şekere ralandı aman ha dikkat edin benim gibi birden düşersiniz ve şu an tavanlarda. herkeze acil şifalarallah herkezin yardımcısı olsun inşallah


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)