Göbekli Kadınlar

Her göbekli olma halinin şişmanlıkla kilolu olmakla alakası yoktur. En başta karındaki şişkinlikler, sonra karın kaslarının spor yapmamak yüzünden gevşek olması gibi sebepleri vardır.

Kiloları açısından zayıflık sınırının aşağısında bile olsalar göbekten şikâyet eden kadınlar var. Oysa göbekli değildirler. Karında kocaman bir karaciğer var, metrelerce uzunluğunda bir bağırsak yığını var.

Eğer karın kaslarınızı güçlendirmezseniz bu varlıklar elbette sizi göbekli gibi gösterecek. Bu durumda kilo vermeye çalışmakla ancak sağlığınızı bozarsınız. Bu diyetin hiçbir faydası yoktur.

Başka bir faktör de şişkinlik. Bunun da kilolulukla bir ilgisi yok. Şişkinliği giderici gıdalar tespit edin bunlardan yiyin. Ben dereotu şişkinlik ve gazları giderir diye biliyorum. Televizyonda reklamlarda aktivya marka bir yoğurt çeşidinin şişkinliğe birebir deva olduğu anlatılıyor.

Kısacası eğer spor yaparak karın kaslarınızı güçlendiriyorsanız ve şişkinlik yapan gıdalardan kaçınıp şişkinliği gideren yiyeceklerden yerseniz incecik zayıf olmasanız bile sizde göbek olmaz. Yeter ki karın kaslarınızı terbiye edin. Şişkinlik gibi rahatsızlıklardan da kurtulun.

Diyet herşey değildir. Formunuzu korumak için yapmanız gereken şeyleri de öğrenip uygulamanız gerekiyor. Formu korumak için gerekli her şeyi yapmadan perhiz yapmak, diyet yapmak ancak bilinçsiz bir zayıflama yöntemidir.

Kategori: Sağlık Tarih: 08 Mayıs 2008

Etiketler:

'Göbekli Kadınlar' hakkında sorular, açıklamalar

 1. kalderavolkan dedi ki:

  1,63 boyunda ve 51 kiloyum yani 2 çocuk annesi olarak süper denebilir :)) ama çok hafiften var olan içine çekilince kaybolabilen ölçüde bir göbeğim var bunu eritmeliyim diye düşünmeye başlamışken yazını okudum. Demekki diyete gerek yokmuş her akşam yapılan birkaç barfiks, şınav, mekik üçlüsü bu işi çözecekmiş.

 2. KKIM dedi ki:

  Kilo ver 30 una gelmeden boyun kısalsın, kepek ekmeği ye kemiklerin erisin (posası barsak enzimlerini tıkar):), üstüne birde güneş görme (günahtır) göbeğin omurlar kısaldıkça fırlasın, protein dieti birebirdir uzun boya, hemen kısalıveririsiniz… Hatta siz isteyin Nişasta Karb. hiç yemesinler. Uzun vadede katmerlenseler bile Ama reklamını yaptığınız o sizin pembebeyazlar neden uzundur onuda bilirmisiniz? Ileride süratle kısalır katmerlenirlerde ondan yani bağışıklıktır yani bu Albinizmde,, Madonna gibi pilates ve Lipo yaptırısınız yada Taylor gibi tekerlekli sandalyede oturursunuz.

  Bence, Madensuyu, Siyah çay (çok yararlı mineraller içerir) içilmeli, Gereksiz tuz ve protein sakınılmalı, karbonhidrattan doymuş/doymamış sağlıklı yağlardan bünyeye göre tüketilmeli ve kontrollu olarak koyu tene yönilmeli (Afrikalarda neredeyse hiç görülmez) ..
  Obezite ise fazla yemekten değil hormonal bozukluktan kaynaklanır, kanıtlanmışi tıbbi müdahale lerde çözümü rejim değildir. Dolgun insanlar ise her zaman standartlarına göre daha boyludur.

  Atkins ‘leri kendileri hernasılsa Obeziteden ölmüştür.

 3. Seyda Nur dedi ki:

  yaşım 18 boyumda 1.61 kilom 50 ama 46 kilo olmak istiyorum. normalde tatlıyı çok severim ama son zamanlarda tatlıyı hayatımdan çıkarttım diyebilirim. kol kısmından rahatsızlık duyuyorum. bir de son zmaanlarda limonlu şeekersiz çaya takmış bulunmaktayım. bunun bir zararı olur mu? istediğim kiloya gelebilmek için ne yapmalıyım?
  ***
  Kilonuz hiç fazla değil. Kadın bünyesine göre tam zayıfsınız. Tatlıyı hayatınızdan çıkarabilirsiniz, çayı şekersiz içebilirsiniz bunlar sağlık için gerekli şeyler ama diğer yemekleri de kısıtlıyorsunuz sanıyorum. Kolunuzun ağrısı sinirlerle ilgilidir, bu da gıdasız kalma sonucu olur. Eğer böyle devam ederseniz sinir sistemi rahatsızlıklarınız artarak devam eder. Çok eskiden bir komşuömuzun kızı zayıflamak için kendisini zora soktu sizin gibi rahatsızlıkları başgösterdi. Sonra yüz felci geçirdi. Ağzı burnu yamuk olarak hayatına devam ediyor. Size bol bol sebze meyve yemenizi tavsiye ederim. Gıdasız kalmayın durumunuz vahim.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)