Gözde Arpacık İltihabı

Arpacık nedir nasıl geçer ve tedavisi. Thiocilline 5g Antibiyotik Göz Pomadı.. Arpacık duası.. Göz kapağı iltihaplanması..

ARPACIK NEDİR

Göz kapaklarında, kirpik diplerinin iltihaplanması ile oluşup büyüyen bir tür çıbandır. Eğer sık sık tekrarlanıyorsa insanın vücut savunma mekanizmasının ve bağışıklık siteminin zayıfladığının göstergesi gibi düşünülebilir. Çünkü iltihap mikroplanmalarla olur. Bünyede birtakım eksiklikler varsa mikroplarla mücadele zayıf olur. Bunun sonucu olarak sık sık nezle, grip gibi enfeksiyonel hastalıklar ve yaraların iltihaplanması gibi sorunlar sık baş gösterir.

İnsanların bünyelerinin zayıf düşmesinin sebepleri kişiden kişiye değişebiliyor. Genlerle ilgili olabilir. Çocukluğumuzda bahçede, sokakta, evde ve kedilerle oynarken sık sık bir yerlerim kanardı. Ama asla iltihaplanmazdı. Süratle iyileşirdi. Abim benim kadar yaralanan bir çocuk değildi. Onun bir yerinin kesilmesi, kanaması veya kedi tarafından tırmalanması nadir olurdu. Ama her defasında yarası geçmek bilmezdi. İltihaplanırdı. Oluşan cerahat temizlendikten sonra yarası iyileşirdi. Aynı evde yaşayan, aynı gıdalarla beslenen iki kardeş arasında bu kadar büyük fark olması herhalde sadece genetik faktörlerle açıklanabilir.

Abimin gözlerinden arpacık çıkması da arada sırada olan bir şeydi. Bende ise, bütün çocukluğum boyunca asla arpacık oluşmamıştır.

Ta ki iki yıl öncesine kadar… “Nasıl olsa benim bağışıklık sistemim güçlüdür kısa sürede geçer” diye hiç üstünde durmadım. Hiçbir ilaç veya merhem kullanmadım. Ama geçmedi. Yine inat ettim ilaç kullanmadım. Uzun zaman sonra geçer gibi oldu. Bu sefer yerinde bir şişlik kaldı. Yağ bezesi gibi bir şey. Gözümün şeklini biraz bozuyordu. Sonra yine iltihaplandı. Yine şişti. Sonra yine iltihabı aktı gitti, şişlik azaldı, yağ bezesi ise yerinde duruyordu. Bir yıldan fazla bir süre içinde aynı yer defalarca iltihaplanıyordu. İyileşiyordu yine iltihaplanıyordu.

Bir gün bir eczacının dikkatini çekti. Eczacı bana bir merhem tavsiye etti. Son derece ucuz bir şey. Kısa sürede bir yıllık yağ bezesi bile eridi gitti. Şimdi aradan 6 ay geçti tekrar iltihaplanma olmadı.

ARPACIK TEDAVİSİ

İlacın adı: Thiocilline 5g Antibiyotik Göz Pomadı
Kullanılması: Her akşam bir defa bu merhemi arpacık iltihabınızın üstüne bol bol sürün. Her gün sadece akşamları bunu tekrarlayın.
Ciddi durumlarda doktora başvurmalı.

Arpacık tedavisi için herkes değişik değişik tavsiyelerde bulunur. Çay ile kompres, sıcak su ile yıkamalar, papatya ile sütü kaynatıp sıcakken pansuman yapmak.. Hatta arpacık duası bile vardır. Ama emin olun bu sadece bir iltihaptır ve tedavisi için adını verdiğim ilaç birebirdir. Fiyatı da çok ucuz. Zor şeylerle vakit kaybetmeyin. Ayrıca, arpacık ilk baş gösterdiği gün, hatta ilk saatte derhal bu merhemi kullanmanız çok iyi olur.

Kategori: Sağlık Tarih: 27 Ekim 2008

Etiketler:

'Gözde Arpacık İltihabı' hakkında sorular, açıklamalar

 1. nadide dedi ki:

  arpacık duasını rica etsem,veya nerde bulabilirim şimdiden tesekkürler allah razı olsun

 2. E. Ali dedi ki:

  Halk arasında uygulanan ilginç bir dua var. Yalnız bu dua için taze at bokundan alınan ıslak bir arpa tanesi gerekiyor. Geçen sene itinayla yazmıştım beni din ile alay etmekle suçladılar.
  Zaten anlamsız bir şeydi.

  Siz önce bu yazıda tavsiye ettiğim ilacı kullanın. Sonra da kurandan şifa ayetlerini okuyun veya gözünüzün iyileşmesi niyetiyle yasin suresini okuyun. Başka duaya gerek yok.

 3. nadide dedi ki:

  bende duydum yaslı kadınlardan,aynen dedıgınız gıbı atın yedıgı arpa …..eskıler hep bunu yaparlarmıs

 4. E. Ali dedi ki:

  Bu yazıyı bir yıl önce yazmışım. Gözümde artık hiç arpacık olmuyor. Duasını filan okumadım sadece o ilacı kullandım.

  İlaç vesiledir, vesilelere başvurmak Allahın emridir. Şifa Allahtan diye inanmalı, vesileleri o inançla kullanmalı.

 5. gül dedi ki:

  benimde eşimin gözünde çıkıyor ve kronikleşmiş durumda doktorada gitmek istemiyor tavsiye ettiğiniz ilacı kullanıcaz eğer olmazsa tekrar tavsiyelerinizi alıcam teşekkürler..

 6. gülşah dedi ki:

  sürekli gözümde benimde arpacıl çıkıyordu hem içinde hemde dışında pomatta kulandım ama sürekli tekrarkıyordu.gözümün üstünde kistleşmis doktor lokal anestezi ile ameliyat dedi.annem ise ameliyat olmama karşı çıktı kurşun döktü ve gerçektende sabahına geçti.bu yazdıklarımın hepsi doğru ..şimdide sevgilimin gözünde çıktı tavsiye ettginiz ilaçı kullanıcaz olmazsa annemin yöntemine başvurcaz.

 7. arzu dedi ki:

  benim gözümde de var arpacık 3 kere gttm doktora en son bu dediğinz ilacı kullandım fakat gene geçmedi yaklaşık 1 buçuk yıldır gözümde bu arpacık bi türlü geçiremiyorum ltfn yardmcı olun
  *****
  Cevap:
  Her akşam merhemi gözünüze bolca sürün ve her akşam bunu yapın. on gün kadar devam edin. bir defa sürmekle olmuyor. Hele iltihap iyileşmiş ama yağ bezesi oluşmuşsa daha fazla devam etmeniz gerekiyor.

 8. elfida dedi ki:

  benim gözümde çok iğreç iltihaplanma var napmam gerek.

 9. qalip dedi ki:

  bu yazıyı yazan arkadaş bu ilacı kendi satıyor heralde.
  ********
  Cevap:
  Yorumuzun hemen altına bu şekilde cevap yazabildiğime göre, sitenin sahibinin de ilaç tavsiyesinde bulunanın da ben olduğumu anlamışsınızdır.
  Bahsettiğiniz gibi düşünmeniz doğal bir şey ama yanıldınız. Thiocilline göz pomadı merhemi arpacık için çok faydalı olduğu için, belki okuyup öğrenenler olur, ilacı kullanıp şifa bulanlar olur diye yazmıştım.
  Şimdi beni üzen şey, söz konusu ilacı üreten veya pazarlayan ilaç firmasının bir mail yazıp teşekkür etmeyi düşünmemesidir. Gerçekten bu yazıyı çok fazla kişi okuyor ve ilacı alıyor kullanıyor. Ben Thiocilline merhemini üreten firmanın yetkililerinden herhangi bir maddi karşılık beklemiyorum. Zaten amacım sadece insanlara faydalı olabilmek. Ama nezaket icabı insan düşünür bir teşekkür eder. Haksız mıyım?

 10. melisa dedi ki:

  benm göz kapagımda da yag bezesı gıbı bişi var. 2 doktora gıttım pomat verdıler ama gecmedı. küçük bı operasyonla alıcaklar ama ben korkuyorum acıkcası… ayrıca bu ilacın herhangı bı yan etkısı olur mu ki?
  ********
  Cevap:
  Melisa Hanım, gözünüzdeki “yağ bezesi gibi bişi” diye tanımladığınız rahatsızlığın ne olduğunu ancak doktorlar bilir. Ben bu sayfada Arpacık hastalığı hakkında bir ilaç tavsiyesinde bulunmuştum. Başka bir bilgim yoktur.
  İnşallah en kolay yoldan tedaviniz gerçekleşir kurtulursunuz. Tedavide geç kalmayın ihmalci davranmayın.
  Geçmiş olsun.

 11. buket dedi ki:

  benim de bu 2. arpacık vakası :) ilki 2 sene kadar geçmedi küçük bi operasyonla geçti o gözümün aaltın da çıkmıştı bu da göz kapağımda baya şişti herşey ALLAH’tan ilaç kullanmıyorum şuan inş geçer 1 hafta oldu ilacı doktor tavsiyesi olmadan almak istemiyorum ama eczacı da belki bilgi sahibidir bu konuda teşekkürler tavsiyeniz için

 12. gülsüm dedi ki:

  bu sabah uyandığımda gözümde arpacık çıktığını farkettim. söylediğiniz merhemi alıcam, not aldım. ilacı sizin pazarladığınızı asla düşünmedim. insanın fikri neyse zikride o olur. ayrıca burada adı geçen merhemin sizin tarafınızdan önerildiğini nereden bılecek üretici firma. kırılıp darılayın derim.
  tavsiyeniz için teşekkürler.

 13. Özkan dedi ki:

  gözümde arpacık var ve nerden baksanız yaklaşık 1 yıl oldu.. ne bir ilaç kullandım ne de doktora gittim.. bu tamamen benim sorumsuzluğumdan kaynaklanıyor.. hastane fobim var gidemiyorum. ve bu arpacık bunca zaman sonra dediğiniz merhem ile gecer mi?
  *************************
  Hiç vakit kaybetmeden deneyin. En azından hiçbir zararı yok. Hastane fobinizi yenmeye çalışsanız iyi olur. Sadece kendiniz için değil sevdikleriniz için hastanelerle hep işiniz olacak bunu iyi düşünün.

 14. seyda dedi ki:

  benimde gözümdeki 2. arpacık.. 1.si çıkalı daha çok zaman olmamıştı. 1. sağ şimdiki ise sol gözümde. yeni bu sabah farkettim. dün akşamdan beri sol gözüm ağrıyordu. gözümü bile kırpamaz olmuştum ama dün şişlik yoktu. sabah ağrısıyla çok erken uyandım ve gözümün şiştiğini farkettim korktum çünkü daha 1.si bile geçmemişti. hemen sizin yazdığınız yazıları okudum. çok saolun. benim babam eczacı babama sordum nasıl olur bu kremi kullansam diye babamda tabi kızım çok iyi lur bu akşam getiririm dedi. :D çok mutluyum en azından bir umut var. allah sizden razı olsun… kullanınca yorumlarımı yeniden yazarım… saolun arkadaşlar <3 <3 <3
  ***************************
  Geçmiş olsun. Ama bir şeye daha dikkat edin: Bence sizin bağışıklık sisteminiz zayıflamış. Enfeksiyonlara karşı iyi mücadele edemiyor. Arpacık bunun işareti. Yani diyor ki bir an önce bu sorunu çöz yoksa daha kötü enfeksiyonlara maruz kalabilirsin.
  Madem babanız eczacı, ona danışın. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ben balık yağı tavsiye ediyorum.

 15. sibel dedi ki:

  benimde gözüm şişti sabhatavsiye ettiğiniz o ilacı alıcam çok saolun şimdidemn

 16. merve peksoy dedi ki:

  ben devlet hastanesine gitme durumundayım 1 senedir uğraşıyorum 7 farklı damla kullandım ilacı bırakır bırakmaz tekrarlıyor napcağımı bilemiyorum depresyona girdim napmam lazın acil yardım bekliyorum
  bu ilacı da şuan bayram dolayısıyla alamıyorum ben napcam yarın sarımsağa da başvurucam
  ********************
  İlacı bıraktığınızda tekrarlıyorsa bağışıklı sisteminizin zayıflığı söz konusu olabilir.
  Tatil günlerinde her yerde nöbetçi eczaneler var, ilaç bulabilirsiniz korkmayın.

 17. ılgaz dedi ki:

  benimde gözümde 2 yıldan beri göz kapağımın üstünde arpacık çıkyor ve be senede aynı gözümün alt kapağında çıktı üstteki artık kiste dönüşmüştü bende uzman bir doktora gttm ve local anestezi yöntemyle aldılar şuanda gayet iyi ama alt kapaktaki iyileşmeye başladi fakat dün yine altta başka bir arpacık çıktı şuanda çok canımı yakıyoer senn yazdığın o ilaçtan verdi banada doktor 6 gündür kullanıyorum iyi bir sonuç alırsam yazıcağım yine ama bu arpacık ya nazardan oluyo ya da vücut direncinin düşmesiden benim durumumda olanlara ALLAHTAN acil şifalar diliyorum .

 18. Melek dedi ki:

  Benm ilk defa oluyor. Daha önce hiç olmamıştı. Bugün gözüm acıdığında çıktığını anladım annem sayesinde. İlacı kullanıcam yarından itibaren . umarım iyi gelir.

 19. ecem dedi ki:

  adını verdiğiniz merhemi kullanıyorum hemen geçer mi çok canım acıyo gözümü kırpamıyorum bile:(
  ********************
  Eğer şişlik ve morarma ile şiddetli ağrı varsa vakit kaybetmeden doktora başvurmanız daha iyi olur. Değilse bir ağrı kesici alıp bekleyin. Ağrı kesici ilacın etkisi geçene kadar iltihabın acı vermesi de son bulur. Merhemi akşamleyin bolca sürmeyi unutmayın. En az üç gün devam edin.

 20. beyza dedi ki:

  gözümde arpacık çıktı.doktora gittim ve bana göz damlası verdi bir de sıcak su ile pansuman yapmamı önerdi. ama hiç bir etki yapmadı ve gözüm daha da şişti ne yapmalıyım? önerdiğiniz ilacı kullanınca da ters tepki yapar mı :S

 21. çınar dedi ki:

  arkadaşlar yüzünüzü bebek şampuanıyla sık sık yıkayın. kirpik diplerini iyice ovarak… 1 senelik arpacığım anca böyle geçti.

 22. Özlem dedi ki:

  En baş kısımda grip, nezle olur vücut savunmasız kaldığı için denmişte! bu bilgiler yanlış.. ben çok zor grip ve nezle olurum.. ama buna rağmen gözümde ki bu illet birtürlü tamamen iyileşmedi.. gidip gidip geliyor herseferinde biraz kütle bırakarak altalatıyor.. bu göz pomadlarından üstünde aslan resmi olan biri var onu kullanmıştım göz kanalım tıkandı ve geçmedi top halinde gözümde kalanlarda cabası.. at bokundaki arpa olabilir neticede elde edilen oksitlenmiş gıdalar ve içerisindeki bakteri türü belki gözdeki o mikrop türünü yiyen ama gözde üremeyen bişey de olabilir mantıklı.. lakin at bokunu bırak içindeki arpayı bulmak ayrı bir mesele :D lakin dualara inanırım.. elimde, ayağımda ufakken siğiller vardı.. teyzem bir yumurta kabuğunun içine buğday okuyup attı ve benim bakmamamı söledi ve gömdü 3güne dek siğillerim nerdeydi unuttum..
  *******************
  O bilgi yanlış değil zira arpacık bir iltihaptır ve iltihaplar bazen bağışıklı sisteminin güçsüzlüğüyle veya mikroplarla hiç alakalı olmayan bir sebeple olabiliyor. Yapan yine bağışıklık sistemi. vücudun bir bölgesinde bir dokuya mikrop muamelesi yapar sonuçta orası iltihaplanır (alerjiler böyle gelişiyor). Bu tür iltihaplar kortizol sorunu olan kişilerde sık görülen bir şey.
  Dualar, evet ben de o tür siğillerin bir dua ile bir günde geçtiğini gördüm. Başkasından duymuş değilim. Sizin kendinizde şahit oldunuz gibi ben de bazı yakınlarımda gördüm. Çok ilginç. Arpacığınıza gelince, siz bir de benim tavsiye ettiğim merhemi kullanın. Bunun en azından hiçbir zararı yan etkisi yok. Geçmiş olsun. İnşallah kurtulursunuz. Sabırla on gün kadar devam edin. Etkisi olacağına inanıyorum. Çünkü bu merhemde nasıl maddeler varsa alerjik siğil benzeri şeyleri de geçiriyor. Birisinin vücudundaki sedefli bir bölgesinin tamamen iyileşmesine sebep oldu. Sedef hastalığı da bağışıklık sisteminin yanlış tepkileri ile ilgili bir problem.

 23. seda öztürk dedi ki:

  çokk teşekkürler.. ben bu mehlemi biliyorum ama göz için olanını unutmuşum.. benim de gözümde arpacık çıktı ve geçmiyor. sürekli çıktığı için önemsemiyordum ama bu seferkine acayip takmış durumdayım canımı acıtıyor çünkü.. tek kelimeyle söyleyebilirim bu mehlem bir mucize.. evimizde hiç eksik olmuyor.. iş çıkışı hemen bir nöbetçi ezcane bulup göz pomadını da alacağım.. bu mehlemi bana hatırlattığınız için çok teşekkürler…

 24. Ayşe, Ankara dedi ki:

  :(( uufff gene çıktı :((( ergenlik döneminde sık sık başıma bela olan ve o güzellik düşkünü günlerimde üzerime karabasan gibi çöken şey geri geldi kondu üzerime :( tyosilin bulamadım sabah eczanede ama teramsin aldım oda ona benze antibiyotikli göz merhemi birde annemin sarımsak icadı var tabi onuda denıyorum. Bakalım ne zaman geçicek. ama gözümün üstünde resmen basket topu varmış gibi ağır, kırpamıyorum bile :8

 25. yusuf kocaeli dedi ki:

  arkadaşlar bende alt göz kapağımın içinde çıktı daha öncede çıkmıstı başka kapaklarda bende hep iç arpacık cıkıyor operasyonla aldırdıklarım da oldu ama istemiyorum yeni bir operasyon şimdi bu bahisi gecen merhem göz kapağının içindeki arpacığada iyi geliyormu neticede sürdüğümüzde gözle direk bir temasıda olacak merhemi kullanan arkadas sizinki içmiydi
  ***
  İç mi demekle eğer kapağın hep ıslak olan alt yüzeyini diyorsanız, hayır orada değildi. Göz kapağının derisinin içindeydi.

 26. zekiye uygur dedi ki:

  benimde gözümün altında çıktı bir senedir kistleşti geçmedi 2 gün oldu lokal anesteziyle aldırdım rahatladım yine çıkarsa o pomadı alıcam

 27. Gayecam dedi ki:

  Benim dört ay oldu gecmiyor birtürlü. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Aldırmak ıstıyorum korkuyorum. Bu ilacı da denicem umarım iyi gelir.

 28. Kırşehir dedi ki:

  Benim gözümün alt kapağının iç kısmında arpacık çıktı içi kızardı ve iltihap çıktı. Üç gün oldu gözümü kapatırken ağrıyor. Sizce ne yapmalıyım? Aynısı oğlumda da var ve kistleşti.
  ***
  Bende de arpacık çıkmıştı ve bir iki ayda bir tekrarlanıp dururdu. Bir yıldan fazla bir süre göz kapağımda kist gibi şişlik veya yağ bezesi devamlı kalıcı olmuştu. Anlattığım merhemi günlerce aralıksız kullanınca geçti ve şimdiye kadar tekrarlanmadı. İster deneyin ister iyi bir doktora başvurun.

 29. İlayda - İzmir dedi ki:

  Bende de üç aydır göz kapağımın orda arpacık var. Doktor merhem ile damla verdi yine geçtim ikinci doktara gittim yine merhem ile damla verdi. Bu sefer doktora gitmek istemiyorum çünkü almalarından çok korkuyorum. Bundan başka çözüm önerileri var mıdır?
  ***
  İlacı gerektiği gibi kullanmışsanız geçmişse tekrar kullanın o halde. Başka bir şey diyemeyeceğim.

 30. murat istanbul dedi ki:

  Benim de sag gözümde çıktı. Üç aydır var ve kistleşmiş. Doktora gittim ufak bir operasyonla alınır dedi ama ben korktugum için olmak istemiyorum. Nasıl gider yardımcı olursanız sevinirim…
  ***
  Yazımda anlattığım gibi bendeki kistleşmiş durum çok daha fazla kalıcı olmuştu. Ama o merhemden bol bol sürünce geçti gitti. Her akşam şişkin yere bol bol sürün. On gün kadar hiç aksatmamaya çalışın. Bir erimeye başlarsa adeta birden bire kaybolur gider. Ben hiç ümit etmiyordum, araştırmıyordum da.. Bir eczacının dikkatini çekti. Durumu anlattım. Tavsiye ettiği merhemi aslında almayacaktım. Fiyatı ucuz diye en azından bir denemeli diye düşündüm aldım ve gerçekten etkili oldu.

 31. Uğur dedi ki:

  Yaklaşık 5 aydır göz alt kapağının içinde küçücük baloncuklar şeklinde iltihaplar var ve solgözüm kanlı şekilde. Göz doktoruna gittim dermatoloji bölümüne gönderdi. Doktor alerjik birşey dedi, 3 aydır ‘flarex’ adında göz damlası ve ‘eumovate’ adında bir krem kullanıorum. Ayrıca alt göz kapağımın dış yüzeyinde kirpiklerimin altında küçük bir çizgi şeklinde yara oluşuyor ‘eumovate’ adında bir krem kullanıyorum bu yara kremle geçior kurutuyor kabuk tutuyor ancak tekrar tazeleşip acımaya başlıyor ve göz alt kapağımı düşürüyor (göz torbası gibi). Arpacık gibi şişmiyor gözüm ama acısı oluyor ve göz üst kapağımda kirpiklerimin arasında küçük bir yağ bezesi oluştu. ‘Thiocilline’ kreminide gözkapağımın içine 2cm şerit şeklinde sürüp yatıyordum faydasını görmüştüm biraz ama sürekli kullanamadım tavsiyenizden dolayı tekrar yarın gidip alacağım. Hayatımda hiç böyle bir şey olmamıştı. Umarım ben ve benim gibi şikeyetleri olanlar en kısa zamanda şifa bulur. Tavsiyeniz için çok teşekkürler ancak benim anlattığım şekildede bir vaka tanıdıysanız veya böyle bir şey yaşadıysanız lütfen cevap yazabilir misiniz?
  ***
  Alerjik birşeyse, ki normal iltihap sandıklarımız da bazen aslında alerji türündendir, bu gibi sorunlar hormon düzensizliğinden olur. Hormon düzensizlikleri çağımızın hastalığı. Hormonlara bağlı alerjik problemler kortizol hormonuna bağlanır, onun düzensizliği de strese bağlanır ve tedavi bir kısır döngü halini alır. Zamanla bir şekilde sorun geçerse sebebi gerçekte o ilaçlar değildir. Bünye zamanla o bölge için dengeyi sağlamıştır. Bu konuda esas faktör kimyasallı yemlerle beslenen hayvanların etlerini ve yumurtaları yememizdir.

  Sizin sorununuz eğer evinizde veya işyerinizdeki dış etkenlerden kaynaklanan bir alerji ise o zaman alerji yapan şeyi bulup gereğini yapmalısınız. Meselâ gece yattığınız yerde rütubetli bir duvar, bir süs bitkisi saksısındaki toprak, çevreye kimyasal koku salan yeni bir eşya olabilir.

 32. Rukiye - Muğla dedi ki:

  Yaklaşık üç yıl önce gözümün alt iç kısmında arpacık çıktı ve kistleşti. Bundan 3-4 ay önce doktor küçük bir operasyonla boşalttı fakat aynı yerde tekrar kist oluştu. Şimdi bazen ağrı yapıyor. Bahsettiğiniz ilacı gözümün iç kısmına sürsem acaba gözüme bir zararı olur mu?
  ***
  Gözün iç tarafında sürmeye gerek yok. Böyle bir şey hiç duymadım. Göz gapaklarınıza sürmeniz yeterli. Zaten iltihaplanmalar kirpik yoluyla oluyor.

 33. Uğur dedi ki:

  öncelikle ilginizden dolayı teşekkürederim. Link olarak gönderdiğiniz yazınızı da okudum, elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Bu durumdan meydana gelebileceğini sanmıyorum ancak dediğiniz gibi ‘çalışma ortamınız ve stres’ ten kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Gemi makine mühendisiyim ve bu olay gemide iken olmaya başladı. Ancak iki ay sonra bir doktora ve düzenli ilaç kullanmaya başlayabildim ama kesin bir sonuç alamadım. Tekrar bahsettiğiniz ve devamlı kullanamadığım thiocilline kreminden iki tüp aldım ve geceleri gözkapağımın içine 2 cm şerit şeklinde sürmeye devam ediyorum. Yukarıdaki Rukiye Hanım’ın yazısındada bu şekilde bir kullanmayı ilk defa duyuyorum yazmışsınız fakat ilacın kullanma talimatı o şekilde.
  ***
  Bendeki yıllarca geçmeyen kronik arpacık bu ilacı göz kapağımın dışına sürmeye devam etmemle tamamen geçmişti. Şimdiye kadar hiç tekrarlanmadı.

 34. Tolga - İstanbul dedi ki:

  Ben bu thiocilline merhemi tam bir aydır kullanmama rağmen hiç bir netice elde edemedim.Bırakın küçülmelerini büyüdülerde.Doktora sorduğumda bu ilacın fazla kullanımı sonrasında başka bakterilerin üreyebileceğini bu nedenle fazla kullanılmaması gerektiğini söyledi.O nedenle aşırı kullanmayın kişiden kişiye ilacın etkisi değişiyor.Öyle mucize bir ilaç değil yani.
  ***
  Tolga Bey şunu da düşünmeliyiz: Her doktor mesleğinin gerektirdiği bilgiye sahip değildir. Bunu öncelikle kabul edelim. Tıp fakültesinden mezun olmuş, ya kendisi ihmal etmiş kendisini yıllar boyu hiç geliştirmemiş, ya da devlet hastanelerinde her gün yüzlerce hasta ile uğraşmaktan dolayı kendisini geliştirmeye, yeni bulguları keşifleri öğrenmeye bir türlü vakit bulamamıştır. Söz konusu merhem özellikle dış etki sonucu bakteri vesaire kaynaklı iltihaplanmalarda gerçekten iyi bir iyileştirici etkiye sahiptir. Ama her iltihap bakterilerle mikroplarla ilgili değildir, işte bunu bilmeyen ya da düşünemeyen doktorlarımız var. Bu durumda merhemler elbette işe yaramayacaktır. Bir türlü iyileşmeyen iltihapların önce mikroplaşma sonucu mu yoksa alerjik mi olduğu tespit edilmeli. Bu ise dış gözlemle olmaz. Her arpacık mikroplanmayla ilgili değildir, alerjik olanları vardır. Bunlarda merhemlerin göz pomatlarının işe yaramaması normaldir.

 35. Filiz Demir dedi ki:

  Benim de göz kapağımın üst tarafında arpacık gibi birşey çıktı, göz kapağım şişti. Aile hekimine gittim bakmadan enfeksiyon dedi, damla verdi, bir de iğne yaptı. İğneden sonra şişlik indi fakat gözümde kist kaldı. Doktora gittim doktor kist dedi ameliyatla alırız dedi. Ameliyat olmak istemediğim için gitmedim. Fakat şimdi kendi kendine şişti arpacık gibi oldu. Acaba söylediğiniz bu merhem bana da iyi gelir mi? Kullansam gözüme bir zararı olur mu?
  ***
  Ne doktorlar var. Bir eczacı kadar bilgisiz doktorlar. Her şeye hemen ameliyat derler. Hem iltihap acaba mikrop yüzünden mi yoksa alerjik mi buna da dikkat etmeleri gerekir. Siz acele etmeyin. Kist olabilmesi için birkaç ay geçmesi gerekir. O zamana kadar kendiliğinden kaybolmazsa kisttir. Bendeki öyle idi ve iltihaplanma hep tekrarlanıyordu. Neyse ki geçti, artık hiç olmuyor. Kist de kayboldu gitti. Anlattığım merhemin herhangi bir zararı yok. Kullanabilirsiniz.

 36. Mustafa Babayiğit - Denizli dedi ki:

  Bugün gözümde baş verdi ve sitenize girdim ve önerdiğiniz pomatı gördüm ve hemen oğluma almasını söyledim. Deneyip ğöreceğiz ama iyileşmese gene de çok teşekkür ederim. İnsanlara faydalı tavsiyelerde bulunduğunuz için değerli zamanınızı bizlere verdiğiniz için işlerinizde başarılar dilerim.

 37. Elif i - Samsun dedi ki:

  senelerdir zaman zaman tekrarlayıp duran bu rahatsızlıkla ben de uğraşıyorum. O kadar çok ilaç kullandım ki bu sorun dolayısıyla bu merhemi de kullandım mı hatırlayamıyorum. Hatta iki gündür gene şişti gözüm artık çok bunaldım. Doktora gidiyorum her defasında bir damla bir merhem başka bir çözüm açıklama herhangi bir bilgi verme yok .. Sırf bu doktorların hastalara karşı duyarsız ilgisiz davranışlarından dolayı hastahanelere gitmek gelmiyor içimden.

 38. Fidan - Bursa dedi ki:

  Üç ay önce göz kapağımda arpacık çıktı; uykusuz kaldığımdan dolayı olduğunu düşünüyorum. iki hafta boyunca nerdeyse gözümü açamadım, inanılmaz şiş haldeydi. Hatta iltihabın olduğu yerdeki kirpiklerim de döküldü.Teramicyn kullandım yavaş yavaş iltihap küçüldü, ama yaklaşık 2 aydır ufak bir halde şişlik var; ve sanki uykusuz kaldığımda daha çok şişiyor gibi. Sizin anlattığınız durum benim için de geçerli; bir tek bende artık iltihaplanma olmuyor. Kremi kullansam yada operasyon olsam tekrar arpacık çıkma ihtimali var mı?
  ***
  Bilmiyorum ama bendeki müzmin arpacık ve bir yıldan fazla süren beze bu ilaç sayesinde geçmişti bir daha da tekrarlanmadı.

 39. Özge - İstanbul dedi ki:

  Hayatımda ilk kez böle bişeyle karşılaştım. Çok berbat birşey insan içine çıkmaktan utanır hale geldim. Gözüm günden güne daha da şişiyor. Önce üst kısmında vardı şişlik alt kısma da geçti. Gözüm küçücük kaldı. Dediğiniz ilacı kullanıyorum kullanmama rağmen şişliğin her geçen gün daha da artması normal mi anlamadım. Sarımsak dediler sürdüm sıcak kompresleri gözümden eksik etmiyorum ama günden güne dahada kötüleşiyor. şişliğin dibindeki kirpiği çekin diye bişey okudum ne kadar doğrudur acaba?
  ***
  Kirpiği çekmek gibi şeyler yapmayın. Merhemi akşamları bol bol sürün. En geç bir haftada etkisi görülür. Altı yedi günde hiç etkisi olmadı ise doktora veya tecrübeli bir eczacıya danışın. Belki antibiyotik ilaç içmeniz faydalı olabilir. Bu arada, ilerde her şeye rağmen devam ederse yaşadığınız yerde alerji yapan şeyler var mı bunları araştırın. Alerji yapan toz, küf gibi şeyler yoksa o zaman kortizol testi yaptırmanızı tavsiye ederim.

 40. Soner - İstanbul dedi ki:

  Arpacık duası nedir acaba?
  ***
  Özel bir şey olması gerekmiyor. En etkili arpacık duası şöyledir: Gereken merhemi gözünüze besmele ile sürersiniz, şifa Allahtandır, bu ilaç vesile olacak diye inanarak istediğiniz gibi dua edin. Allah kullarının gereken çalışmaları gerektiği gibi yapanların dualarını kabul eder. Şüpheniz olmasın. Böylece gözünüz iyileşir.

  Ben yukardaki tavsiyemi en iyi arpacık duası diye görüyorum. Ayrıca eski insanların garip ama denenmiş faydası görülmüş dua metotları var. Bence aşağıdaki şeyin metafizik ilmince bir mantığı olabilir:
  Henüz kurumamış At bokundan arpa tanesi bulursunuz.. Gözünüzün iyileşmesi için o arpaya dua okursunuz ve kolay kuruyacağı havadar bir yere koyarsınız. o arpa kururken gözünüzdeki iltihabın da kuruyacağına inanırsınız. Sonra iltihap kurur, gözünüz iyileşir. Deneyip faydasını görenler var.
  Herhalde kuvvetli inanç gözdeki bakterilerle arpadaki bakterileri kader ortağı yapıyor olsa gerek. Yani at bokunda da birçok bakteriler var.
  Sonuçta, bakterilerle dolu arpa kuruyuncu üstündeki bakteriler ölür. Onların ölmesiyle gözünüzdeki mikroplar da ölür.

  Elbette bunun bilimsel veya islami hiçbir geçerliliği yok ama metafizik alanlarla ve etkilerle ilgili bir gerçek yönü olabilir. Şimdi yeni tuhaf tuhaf felsefeler türüyor ya, feng shui var mesela. Bir de yepyeni bir şey çıktı: Totem oluşturmak diyorlar. işte at boku ile yapılan şey de bu yönden belki tedaviyi sağlıyordur. Kim bilir?

 41. Buse - Zonguldak dedi ki:

  Lütfen yardımcı olacak bir çözüm önerisi yazın bana. Bu oruç halimle çektiğim acıyı anlatamam. Şimdiden teşekkürler.
  ***
  Buse Hanım, anlattığım merhemden her akşam gözünüze bol bol sürün hiçbir zararı yok. Ayrıca günde bir veya iki antibiyotik ilaç alabilirsiniz.

 42. Elif - İstanbul dedi ki:

  Benim gözümde de arpacık var 6 aydır hem de bir dolu yol denedim geçmedi. Bazen durup dururken gözümü yakar gibi oluyor ve yaş geliyor çok rahatsız edici. Ne yapmam gerekir lütfen yardım edin teşekkürler.
  ***
  Yazdığım merhemi bir hafta – on gün aralıksız her akşam gözünüze bol bol sürün. Yine faydası olmazsa uyuduğunuz yerin veya çalıştığınız ortamın alerji yapıcı ne gibi özellikleri var onara bakın. Hiçbir sorun yoksa sizin bir devlet hastanesine başvurup özellikle kortizol hormonunu ölçtürmenizi tavsiye ederim.

 43. Erdal - Çanakkale dedi ki:

  Benimde sol gözümde bundan 5 yıl önce kadar arpacık cıkmıstı 6 ayda gectı tam kurtuldum derken bu kez sağ gözumde cıktı gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmamıstı ve aradan 1 yıl geçti halbukı nazar olmustum daha sonra annem yaslı bı kadına okuttu hatta kadın okurken korktu bırden tıtremeye baslamıstı ben ınanmadım gececeğıne ama 2 gun sonra tamamen geçti.

 44. Seda - Mersin dedi ki:

  Mevcutta böyle bir problemim yok iken, yaklaşık 4 yıl önce ortaya çıktı aniden. Önce bir kızarık şeklinde çıktı, 2-3 gün süreyle toparladı kendini. Geçti derken, kistik bir yapıya dönüşmeye başladı. Doktor müdahalesi tabi ki yine herhangi merhem ya da damla oldu. Çare olmadı. Yaklaşık 6 ay bu şekilde geçirmeye çalıştık. Sonuç: Şalazyon operayonu. Ardından her iki gözümün kapaklarında bir gecede türeyen şekillerle aniden 3-5 defa daha çıktı ve bu şekilde 4 kez operasyon olmama va aldırmama rağmen, daha 2 hafta önce yine sol gözümde çıktı. Ve bendeki durum hemen kistik yapıya dönüşüveriyor olması. Bu merhem son çarem. :( Göz kapağımın içine mi yoksa dış yüzeyine mi kullansam daha etkili olur sizce?
  ***
  Ben dış yüzeye uygulamıştım. Tamamen geçti, kalıcı olmuş olan ve artık boşvermiş olduğum tipimi bozan göz kapağı kisti de eridi gitti. Ve o gün bu gündür kesinlikle tekrarlama olmadı.
  Sizin durumunuz oldukça farklı. Yaşadığınız / çalıştığınız yerde alerji edici etkenler var mı, mesela banyonuzun penceresindeki bir kuş yuvası bile böyle bir şeye sebep olabilir. Veya bünyeniz çok mu zayıf, bağışıklık sisteminiz mücadele veremiyor mu, bunu tespit etmeniz gerek. Veya, hiçbir sorun yoksa, sebep alerji veya mikroplanma değildir; hormonal dengenizin bozulması, kortizol yetersizliği sonucu bünyeniz vücudunuzun bazı yerlerindeki dokulara yabancı madde, mikrop muamelesi yapıp orada iltihap oluşturuyor olabilir.
  Bence on gün kadar bu merhemi her akşam bir defa gözünüze bol bol sürün, sonuç alamazsanız sıraladığım sebepleri araştırın.

 45. Seda - Mersin dedi ki:

  Bankada çalışıyorum, gerçi gişede değilim elime para hiç değmiyor ama yine de çok fazla insanlarla gün içinde karşı karşıyayız belki? acaba? diyorum.. Ben de dış yüzeyden uygulayacağım. Umarım iyileşir ve psikolojim düzelir. Yorucu dönemler atlatıyorum ondan da olabilir. Yani stresli iş, stresli yaşam galiba etken olabilir. Ama bir umutla bekliyor olacağım bu merhemin çarem olmasını. çok teşekkürler..
  ***
  Stres verici etkilerin devamlı olması halinde psikolojiniz ilk günkü gibi aynı rahatsızlıkları duyuyorsa bu da kortizol eksikliğine delildir. Kortizol stresin rahatsız ediciliği karşısında insana sakinlik veren etkiye sahiptir. Eksikliği durumda strese bağlı artan hormon salgılarının etkisi diğer cevapta yazdığım gibi bazı alerjik tepkilere, iltihaplanmalara yol açabilir.

 46. kadin gozu dedi ki:

  Bahsettiğiniz merhem antibiotikli bir merhemdir. Benim önerim doğal merhem olan Sarımsak olacaktır. Arpacığın çıktığını hissettiğiniz anda yarısından kestiğiniz sarımsağı sürün…. yakacaktır. Bunu sık sık tekrarlarsanız daha başlamadan sona erdirebilirsiniz.. Aynı yöntemi uçuk için de kullanabilirsiniz.
  ***
  Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ben ayrıca her gün en az bir diş sarımsak yemeyi tavsiye ediyorum. Akşamları yoğurda karıştırılarak yenebilir. Faydaları saymakla bitmez.

 47. Sena - Bursa dedi ki:

  Benim de gözümde 3 ay önce arpacık çıktı alt kapak dışa doğru şişti sizin tavsiye ettiğiniz merhemi gözüme 11 gündür falan sürüyorum o şişlik indi ama biraz kaldı sürmeye devam ettiğim süre içerisinde geçer mi?
  ***
  Eğer iltihaplanma kesilmişse zamanla o şişkinlik de kaybolur.

 48. Ayşe - Ankara dedi ki:

  Gözümde sıklıkla arpacık çıkıyordu. Tesadüfen bu siteye denk geldim ve thiocilline göz pomadının arpacığa iyi geldiğini okudum. Hemen kremi alıp kullanmaya başladım. Günde 3 – 4 kez uyguladım. Bir gün sonra gözümdeki arpacığın şiş ve kızarıklığı gitti. Teşekkür ederim bu pomadı önerenlere..

 49. Hozan Çiçek - Diyarbakır dedi ki:

  benim gözümde 5 yıldan beri ust kapak alt kapak olmak uzere surekli çıkıp sonuyor. Tabi antibiyotik kullandğım surece ve geçen sene artık antibiyotik işe yaramadı Ameliyat oldum ve bu yaz yıne çıktı ve hala duruyor. Bu ilacı kullnırsam geçme ihtimali var mı?
  ***
  Evet var, bendeki hem müzmin hem kistleşmiş arpacığı iyileştirmişti. En azından denemenizin hiçbir zararı yok.

 50. Hürü Özkan - Adana dedi ki:

  Benim göz kapağımda arpacık çıktı.4 aydan beri geçmiyor.doktora gittim, göz pomadı ve göz merhemi verdi. Bir aydan beri gözümün iç kısmına sürüyorum, sıcak suyla pansuman yaptım, daha kötü oldu.hatta sıcak sudan derisi soyuldu. Sizin önereceğiniz ilaç var mı? Başka ne yapabilirim?
  ***
  Burada tavsiye ettiğim merhemi akşamları bir defa gözünüze bol bol sürün. En geç bir haftada etkisini gösterir.

 51. Esra - Burdur dedi ki:

  Benim gözümde 5 gün önce hafif agrı ve şişlik vardı. İki gün geçti doktora gittim. İç arpcık dedi kist kalıcak ama estetik görünmez baska da zararı olmaz dedi. Çok da kafana takarsan amelyat olursun dedi. Çok moralimi bozdu pomat ve damla verdi iki gün sonra tekrar baska doktora gittim. Göz kapagımın içindeki iltihap akmaya baslıyordu cok agrı oldugunu da söyledim. İgneli bir cubukla iyice patlattı. Sıcak kompleks yap dedi. Ypıyorum. Göz kapaklarım tahriş olmaya basladı. Gece gözümü sarıp kapatıp yatıyorum. Biraz küçüldü. Gözümde şişlik inince gel dedi. Netildex damla ve fucithalmic pomat şeklinde damlaymıs bir de klavunat antibiyotik kullanıyorum. Burdur’da üniveriste ögrencisiyim. Ameliyat olmak istemiyorum. Bir an önce kurtulmak istiyorum bundan. İlk defa böyle bir şey yasıyorum. Lens kullandıgım için olabilir mi acaba? Bu ilaçların yanında sizin tavsiye ettiginizi de kullansam cok agır olur mu?
  ***
  İlk gittiğiniz doktor ne doktoruymuş merak ettim. Bu kadar saçma bir şey olamaz. Herkesin gözünden arpacık çıkar, çevreden bu hastalığı tanıyanlar bilenler kendisinde çıkınca pek önemsemez çünkü kısa sürede geçeceğini bilirler. Ve birkaç günde kurtulurlar. Ama bakın sizin de anlattığınız gibi doktorlar ne kadar saçma sapan şeyler söylüyor. İki günlük arpacık için kist yapacak diyor. Bu hastalıkta iç dış önemli değil. Önemli olan şey nasıl mücedele edeceğinizi bilmek. Daha ilk günden arpacık için iki liraya satılan merhemlerden alıp kullanırsınız birkaç gün sabredersiniz. Tedavisi bu kadar basittir. Siz sanıyorum daha önce çevrede hiç arpacık sorunuyla karşılaşan kişi görmediniz. Bizim çocukluğumuzda bu hastalık abimin gözünü anormal derecede kıpkırmızı balon gibi şişirirdi. Arada sırada olurdu. Bende hiç olmazdı. Doktora filan gitmezdik. Rahmetli annem o zaman arpacık duası okurdu. Bir hafta içinde hastalık kendiliğinden geçerdi. Şimdi insanlar psikolojik olarak hastalığı büyütüyor. Bir de hiçbir şeyden anlamayan doktorlara gidince o zaman ayıkla pirincin taşını!
  Bedenimizin en hassas organı göz. Dikkatli olalım. Her doktora güvenmeyelim. Ya konusunda gerçekten uzmanlığıyla tanınmış bir doktora gidin ya da arpacık sorunu karşısında ilk gün bir göz pomadı kullanmaya başlayın titizlikle bir hafta devam edin.
  Sorunuza gelince: Siz ilaç kullanıyorsanız herhalde benim tavsiyeme gerek yoktur. İki farklı ilaç birden kullanılmamalı.

 52. Esra - Burdur dedi ki:

  cevabınız için çok teşekkür ederim ilk gittigim doktorda aynı hastenede göz doktoruydu cok güzelde moralimi bozdu bugün gözümdeki şişlik indi agrı fln yok ama gercekten kenarda bir sertlik kaldı ve bu sag gözümü digerine göre daha küçük gösteriyor cevabınız içimi rahatlattı sertliginde gecmesini beklicem inşallah cerrahi müdahaleye gerek kalmaz :S
  ***
  İnşallah gerek kalmaz. Moralinizi yüksek tutun. Ben çocukken sokaklarda düşerdim kollarım dizlerim ciddi şekilde yaralanırdı.. Anneme söylemeye gerek bile duymazdım. Yara kabuk bağlar bir iki haftada kendiliğinden geçerdi. Yaralarımın kabuğunu soymak hoşuma giderdi. Hey gidi günler. Nerden nereye.. Geçen hafta bir kuzenim, dokuz yaşındaki oğlunun çenesinden sivilce çıktı diye özel bir doktora götürmüş. bir profesörün özel muayenahanesine. Vizite 600 lira!

 53. Yeliz - Ankara dedi ki:

  Gözümün altınta bır aydır falan kızarıklık var derısı kuruyup soyuluyor. Yıkayıp nemlendırıncı surunce gecıyor ama bır saat sonra tekrarlıyor. Bıktım artık bir cözum ıstıyorum.
  ***
  Nemlendirici yerine burada tavsiye ettiğim merhemi kullanın. Hem daha ucuz hem hiçbir zararı yok. İkinci tavsiyem, çeşitli proteinler içiren yiyeceklerden yemelisiniz. Özellikle bitkisel olanlardan. Ceviz, fasulya, buğday vb. bitkisel yiyeceklerde farklı farklı proteinler bulunur. Çok önemli mineraller de içerirler. Ayrıca bulmanız çok zor ama tamamen doğal usullerle tamamen açık açıkta serbest bırakarak hayvan yetiştiren köylülerden tavuk yumurtası ve keçi sütü alın. Bunlar müthiş şifalıdır. Bulmak zor ama bulabilirseniz hazine bulmuş kadar şanslısınız demektir. Birçok sıkıntınız iyileşir.

 54. Selma - İstanbul dedi ki:

  Benim gözümde çok ağrılı bi arpacık çıktı. Tavsiyelerden yola çıkarak sarımsağı arpacığın üzerine sürdüm biraz yaktı ama ertesi güne ağrı ve şişlik geçti. Şimdi sadece minik bir yağ bezesi gibi bir şey kaldı. Bu tavsiye ettiğiniz merhem o bezenin geçmesi için faydalı olur mu?
  ***
  Elbette faydalı olur. Fazla vakit geçirmeyin hemen alın. Gerçi, bence sizinki hafif vaka, minik şişlik yağ bezesi değildir birkaç günde kendiliğinden geçer gider. Ama her ihtimale karşı yine de bu ilacı tavsiye ederim.

 55. İbrahim - Antalya dedi ki:

  25 gündür bir kızarıyor bir duruluyor. Sıcak çay pansumanı yaptım iltihap dağılır düşüncesiyle. Çıktıgının 2. gunu sarımsak kesıp surdum. Kâr etmedi. Merhemi denemek istiyorum. İyileşmesini umut edıyorum. Çok sıkıldım. İnşallah geçer de minnetlerimi iletirim.

 56. İbrahim - Antalya dedi ki:

  Sonuç krem bütün iltihabı üst kapakta beyaz bir top yaptı. O da şişti. Ne yapmalıyım diye eczaneye gittim sordum. Doktora git temizleme operasyonu yaptır dedi. Gitmedim. Kremi de kestim. Beyaz tepeye kızgın topluıiğne batırdım beyaz iltihap aktı. Şiş inmeye çalışıyor.
  ***
  Tehlikeli iş yapmışsınız. Bence merhemi akşamları sürmeye devam edin, sanıyorum üç dört gün yeter.

 57. Afra Doğan dedi ki:

  Sağ göz üst kapağımda 3 hafta evvel minik bir şişlik farkettim. Ağrısız, renksiz beze gibi bir şey. Öncelikle sağlık ocağındaki aile hekimime gittim. Tobradex ve fucithalmic adında iki damla verdi. Bir hafta kullandım. Bir etkisini görmeyince bu sefer bir göz hekimine muayene oldum. Arpacık teşhisi koydu. Terramycn ve refresh tears adında iki damla daha verdi. Bir hafta da bunları kullandım. Ama halen gözle görülür bir değişiklik yok. Şükürler olsun büyümüyor ama henüz kaybolmadı da. Alerjik bir durumum yok. Şu durumda bu tavsiye ettiğiniz merhemi benim de kullanmamı önerir misiniz?
  ***
  Basit bir arpacık için ikişer ikişer ilaçlar.. Ne günlere kaldık! Benim çocukluğumda arpacık için doktora filan gidilmezdi, duaya başvurulurdu. Birkaç günde arpacık iyileşirdi. :))
  Size bu merhemi tavsiye ederim. Faydası olur mu garantisini veremem ama en azından hiçbr zararı olmaz. Merhemi dua ederek kullanın, şifa Allahtandır diye inanarak ilaç kullanın.

 58. Nihal dedi ki:

  Benim de sık sık gözümde arpacık çıkıyor ama benimkiler küçük bir iki gün içinde kendiliğinden geçiyor. Çıktığı zaman gözlerim çok acıyor. O günlerde enerjim çok düşüyor. Çok sık tekrarlıyor hemen hemen her hafta çıkıyor kronikleşti galiba. Birçok ilaç denedim anlık çözüm oldu tekrarlamaya devam etti. Banada önereceği bir şey olan var mı?
  ***
  Basit bir şey değil. Belki yaşadığınız veya çalıştığınız yerde alerji yapan bir şey vardır bunu düşünün. Beslenmeniz çok kötüyse bağışıklık sisteminiz zayıflamıştır. Bunda da sorun yoksa sorun arpacık değildir. Kortizol hormonu düşüklüğünde bünye kendi kendisine bazı yerlerdeki dokulara düşman muamelesi yapar sonuçta alerjik sorunlar başgösterir. Ama esas sebep kortizol hormonunun düşüklüğü değil, baş edemediği diğer hormonlardır. Onlarsa heyecan, sinir, öfke, fazla hareketlilik gibi sebeplerle salgılanır. Adrenalin de o hormonlardan biridir.

 59. Sedef - Burdur dedi ki:

  Burdurda öğrenciyim. Finallerime çok az kaldı.. ders çalışmam gerekiyor. Fakat batmasından ve acısından dolayı kitap yüzüne bakamıyorum. Bir de nisanların tepkileri deli ediyor çektiğim acı yetmezmiş gibi. Bugün dediğiniz ilacı aldım umarım faydası olur. Denemediğim şey kalmadı. Sarımsak sürdüm, limon damlattım.. Lisedeyken sık sık tekrarlardı. Bir buçuk yıldır çıkmıyordu. Tam rahat bir nefes aldım derken.. tam final zamanı.. :(

 60. Sedef - Burdur dedi ki:

  Dün aksam dediğiniz ilacı kullandım iltihap akmıştı biraz. Şişi de indi çok sağolun ALLAH razı olsun. :)
  ***
  Geçmiş olsun. Birkaç gün daha kullanmaya devam etseniz daha iyi olur.

 61. Ayşem - Bursa dedi ki:

  Hemoroid kremi cok iyi geliyor. Daha önce ben gözdeki morluk ve şişliklerde kullanıldıgını duymustum. Bir deneyeyim dedim ertesi gün şişlik indi ve agrı gecti. Tamamen gecti. tavsiye edebilirim .. bilginize… belki duanızı alırım:)

 62. Dilara dedi ki:

  2 gündür gözümün iç kısmının kenarında kaşınma oluyordu. Bugün uyandığımda gözümün kanlandığını ve kaşınan yerin hafif şiştiğini fark ettim. Kaşınmayla birlikte batmalar da başladı. Daha önce hiç başıma gelmedi ama büyük ihtimalle arpacık olduğunu düşünüyorum. Bu ilacı kullanırsam bir yan etkisi olur mu? Ayrıca sarımsakla tedavi yapıldığını duydum bununla ilgili bir bilginiz var mı?
  ***
  Sarımsağı esasen yemek gerekiyor sağlığa binbir türlü faydası var. Ama göze ilaç gibi kullanmaya gelince, burada tavsiye ettiğim merhem veya benzer bir arpacık merhemi en etkili çaredir. Arpacık merhemi en çok etkili hem çok çok hassas yerlere hiçbir zararı olmayan çok güvenilir yapıda bir ilaçtır, herhangi bir yan etkisi olmaz. Göz için yapılmış, ona göre hiçbir ilaç firması en küçük bir riske bile girmek istemez. İçiniz rahat olsun.

 63. Anonim dedi ki:

  İlacın adı nedir?
  ***
  Thiocilline 5g Antibiyotik Göz Pomadı..

 64. Hayal dedi ki:

  Yaklaşık 20-25 gün oldu iki defa doktora gittim. Sıcak pansuman, papatya, doktorun verdiği ilaçlar, isveç şurubu, sarımsak, son olarak da 11 gündür sizin söylediğiniz kremi kullanıyorum. İlave olarak balık yağı ve vitaminlerde kullanmaya başladım ama geçmiyor. Çok büyük değil ama aynı gözde iki tane ufak kistleşmiş şişlikler mevcut. Doktor alırız dediama şöyle bir araştırdım da aldırdıktan sonra bile tekrar nüksediyomuş.
  ***
  Acele etmeyin. Unutun gitsin. Bahar geldi havalar ısınıyor. Sıcak havada hareketli olursanız siz farkında olmadan geçer gider. Bünyeniz kuvvetli olmalı. Sarımsak yoğurda karıştırın akşamları yeyin. Balıkyağını C vitaminli şeylerle aynı zamanda almalısınız. Taze yeşil soğanda (ama çok taze olmalı) çok fazla C vitamini var. Böylece balık yağı daha etkili olur. Acele sonuç beklemeyin strese kapılmayın. Her işte bir hayır vardır. Bakın böylece bünyenizi güçlendirmeye çalışıyorsunuz.

 65. Hayal dedi ki:

  balık yağı içmeye başladım.bide gümüş suyu siparişi verdim.bağışıklık sistemini güçlendiriyomuş.sizce bu kreme daha ne kadar devam etmeliyim.cuma dr’a gideceğim.aldırmayayım mı ? 26 gün oldu sert değil ama gitmiyo kahrolası :( bu arada yardımcı olduğunuz içinn çok çok çok teşekkür ederim. şu illet bi geçsin daha bişey istemiyorum.:(
  bide şunu çok merak ettim bu kremi ne kadar süre kullanıp kistinizden kurtuldunuz? 1 senelik kistinizin geçmesi mucize gibi keşke benimde öyle olsa :(( ameliyat olmak istemiyorum.kesin çözüm olsa seve seve olayımda oda garanti değilki :( çok mutsuzum :((( biraz araştırdımda gümüş suyu içinde mucize diyolar.
  ***
  Bağışıklık sisteminizin güçsüzlüğünü biraz dengeli beslenmekle giderebilirsiniz. Bence fazla bir şey yapmaya gerek yok – C vitaminli yiyecekler eşliğinde balık yağına devam edin… Yoğun streste kortizol düzensizliği yüzünden de böyle şeyler olabiliyor yani bünye bazı dokuları zararlı sanıyor savaş açıyor orada iltihap oluşuyor (alerji gibi sorunlara benzeyen şeyler oluyor). Her neyse.. Zamanla insan bünyesi her şeyi dengeler. İşi zamana bırakın.
  Benim gözkapağımdaki kisti ben kabullenmiştim. Çok da çirkindi. Bir eczacı söz konusu merhemi tavsiye etti. Gayet kendinden emin bir şekilde ‘bu onu geçirir’ demişti. Önceleri düzensiz kullandığımı hatırlıyorum, bir şey değişmemişti. Belki bir iki ay sonra yine arpacık çıkınca inat ettim eczacının dediği gibi ve kızgınlıkla bol bol sürerek kullanmıştım. Bir hafta aralıksız olabilir. Tam da hatırlayamıyorum ama gerçek şu ki bir yıldan fazla bir süredir iyice yerleşmiş ve tipimi bozmuş olan kist yok oldu izi bile kalmadı. Garip ama gerçek. Eczacı haklıymış. Ve daha da ilginci, o gün bu gündür bende hiç arpacık sorunu olmadı, tekrarlamadı.

 66. Yasemin, İsvicre dedi ki:

  1 bucuk sene önce cikti ameleyat oldum. Şimdi tekar cikti 25 gün oldu. Doktora gittim merhem verdi. Arpacik duruyor. Gecmedi. Ne yapmam lazım?
  ***
  Yukardaki soruları cevapları okursanız belki bir yardımı olabilir. Geçmiş olsun.

 67. Hayal dedi ki:

  Bir de kortizonlu iğne varmış, ameliyatsız.. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? içimi rahatlattınız ne kadar teşekkür etsem azdır.
  ***
  Onun hakkında bilgim yok. Bildiğim şey uzun süreli kortizol tedavisinin kilo aldırdığı. Ama elbette öncelikle ciddi tahliller gerekir.

 68. Hayal dedi ki:

  Tekrardan merhaba.. gözümdeki kistlerin biri tamamen gitti. Diğerleri de %70 azaldı diyebilirim. Allah sizden razı olsun. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bu kremi belki ama pek etki etmemişti. Sonraları bol bol sürdüm dediğiniz gibi biraz yara oldu ama gidiyor allahıma şükürler olsun. Sizden de allah razı olsun. Buraya yazmak istedim herkese faydası olması için.. ama dediğiniz gibi bağışıklık sistemimi de güçlendirdim. Ayrıca kolestrolüm yüksekti onun içinde bitkisel bir takım takviyeler aldım kolestrolüm düşüyor. Gözümdekiler gidiyor çok şükür çok çok teşekkür ederim size de.. allahtan umut kesilmez..

 69. Gülşen, Gaziantep dedi ki:

  Benim de kirpik dibinde iltihab oldu ve kirpiklerim hep içe dogru. Ortaokul yıllarından beri bu şekilde.. Şimdi de devam ediyor. Gözümün içinde sivilce gibi bir şey çıktı doktor thilliocine ve blephamide adında iki ilaç yazdı. Bir yıl kullan dedi ve bebe şampuanı ile gözünü yıka dedi ama hala geçmedi. Üç kutu bu ilaçtan kullandım ne yapmam gerek bilgisi olan varsa yazabilir mi Allah rızası için..
  ***
  Ortaokul yıllarınızdan beri eğer uzun yıllar boyunca kirpikleriniz hep böyle idiyse ilaçla düzeleceğini sanmıyorum. Ama elbette uzman doktorlar daha iyi bilir. Benim tahminimce sizin belki küçük bir estetik cerrahi ameliyatı geçirmeniz gerekiyor.

 70. Buse, Antalya dedi ki:

  Benimde gözümde arpacık çıktı ufak bir operasyonla aldırdım. Gözünüzde büyütmeyin 10 dakika bile sürmüyor.

 71. tugba topcu dedi ki:

  merhaba bnm gözümdede çok arpacık çıkıyodu sonra kendiliğinden geçiyordu snra gözümün altında çıktı öenmesemedim snra sert bi cisim hissettim doktora gittim kist oluşmuş ameliyat dediler ama tekrar çıkma olasılıgı çok oldugu için aldırmadım sizin dediğiniz merhemi deneyeceğim inş bir faydası olur

 72. üzgün istanbul dedi ki:

  merhaba benim gözümdede 7.8 aydan beri var beze eklindeydi şimdi şişti herşeyi denedim ama geçmedi.Uzun zamandan beri kızımdada var.NAPICAM BİLMİYORUM.az önce bu siteyi buldum ilacı hemen aldırdım bu akşam sürcem inşallah iyi gelir teşekkürler…

 73. Evren, Ankara dedi ki:

  Bu gün itibari ile tam 36 gün oldu. Sinirlerim çok bozuldu dışarı çıkmak istemiyorum görüntüden çok aklım hep gözümde olduğundan ne işime ne muhabbete nede insanlara dikkatimi veremiyorum. 3. gününde doktora gittim damlamelhem vs verdi ve 2 hafta sonra ameliyat dedi internetten araştırdım. Ameliyat olanların tekrar ettiğini ve başka sorunlarda yaşadıklarını okudum çok korkuyorum şimdi. Ameliyat diyince bile tansiyonum düşüyor. Bende sarımsak sürdüm ama sarımsak sürdükçe bir süre iyi geldi sonrasında deriyi tahriş etti, doktorun verdiği melhem alerji yaptı. Şimdi bu gece sürsem mi sürmesemmi diye tedirgin oluyorum çünkü daha çok şişmesine sebep olmasından korkuyorum. Ama yarın ilk iş bu melhemi alıp gecesinde kullanmak olacak. Ben aynı zamanda sıcak çay ve suylada kompres yaptım, bana iyi geldi şişliklerim indi ve kompresten sonra çoğu zaman minik peltelerle beyazlıklar çıktı. Ama geçmeyecek diye de çok korkuyorum çünkü benimki üst kapağın alt kısmında… İlacı alıp kullanıcam Allahın izniyle geçincede size tekrar dönüp haber vereceğim.Hem başkalarına örnek olması için hemde size teşekkür ve dua etmek için. Başka önerebileceğiniz bir şey varmı benim durumuma? Çok teşekkür ederim bir umut oldunuz benim için.
  ***
  Yazımı okudunuz.. 2008 ekim ayında yazmışım. Şimdiye kadar arpacık olmadı. Hiç tekrarlanmadı. Yazımda anllattığım gibi daha önce de bende olmadı. ama uzun bir süre tekrar tekrar olması… Herhalde o aylarda bağışılık sisteminin bir aksaklığıyla ilgiliydi. Yani bence miroplanma filan değil, alerjik gibi bir şeydi. Size sözüm şu: Hiç dert etmeyin. Beterin beteri var. Ben gözkapağında yağ bezesi ile tipi kaymış bir vaziyette bir yılıdan fazla yaşadım. Bizim buralarda bir adam var, bir gözünün üstünde, doğuştan kaynaklı koskocaman kahverengi bir etle yaşıyor. O gözü kapalı. Onu düşünüp o adam nasıl rahat,, ben de rahat olmalıyım diye düşünüyordum. Ki kıyaslarsak bendeki yağ bezesi onun kocaman göz üstü eti karşısında hiçbirşeydi. Herneyse yazımda anlattığım gibi kurtuldum. Şimdiye kadar hiç tekrarlanmadı. size tavsiyem unutun gitsin. Merhemi akşam eve geldiğinizde sadece bir defa bol bol sürün her akşam tekrarlayın. Belki 6 – 8 günde büyük etkisi olur. Geçmezse 10 gün ara verin yeniden başlayın. Elbette geçecek, kurtulacaksınız. İnsanları boşverin. Herkesin nice büyük kötülükleri var yüzlerinden okunmuyor. Herkes kendi derdine düşmüş. Kimse sizin gözünüdeki çıbanı kafaya takmaz. Ayıp değil suç değil günah değil. Boşu boşuna canınızı sıkıyorsunuz. siz önce beyninizde bu illeti yok sayın ki gerçekten yok olsun.

 74. Evren, Ankara dedi ki:

  Evet herkesin sorunlarını ve sizin sorulara verdiğiniz cevapları okudum. İlgilendiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Bende benim durumumda mikrobik bir şey olmadığını düşünüyorum. Çok güzel örneklemişsiniz. Verdiğiniz cevap o kadar bana hitap eden o kadar isabetli bir cevap olmuşki, tekrar tekrar okudum. Benim için ümitlendirici ve cesaretlendirici bir yanıt oldu. Allahın izniyle sorunumdan da kurtulunca tekrar tekrar teşekkür etmek için döneceğim. Tekrar görüşmek üzere. Allah razı olsun.

 75. Melek/Gaziantep dedi ki:

  Arkadaslar merhaba gercekten yardiminiza ihtiyacim var bu dert belasi benimde ilk defa basima geliyor aksam gozumde agri vardi sabah uyandigimda hafif kizariklik sislik oldugunu gordum sarimsak surdum yandaki sisligi biraz indi ama halen goz kapagimda sislik var gozumun seklini bozuyor gozumu yukari dogru baktigimda sanki goz kapagina bisey konms gibi hissediyorum sadece sag gozumde gozum cok kapali degil cok sukur ama yinede ikisinide karsilastirinca yumruk yemisim gibi kafayi yicem =D umarim tavsiye ettiginiz ilac iyi gelir eczaciyada danisacagim =(:(

 76. Canan İçer dedi ki:

  Çaresi sarımsakmış ,denedim .Sabah uyandığımda sol gözüm şişti.Sarımsağı ikiye böldüm ve üzerine koydum ,fena halde yakmaya başlayınca aldım.Bu şekilde devam ettim sık sık.Bir kaç saat içinde şişlikten eser kalmadı ,arpacık kendini biraz belli ediyordu.Şişlik kötü görünüyordu başta ,sonra gözüm sanki normale dönmüştü ,moralim yerine gelmişti artık.Bu kadar çabuk etki beni çok şaşırttı doğrusu.Doğal ve kesin çözümdü bendeki etkisi , umarım sizde de aynı etki olur.Herkese geçmiş olsun İNŞAALLAH.

 77. ebru antalya dedi ki:

  benim 11 yıldır her iki gözümdede sürekli arpacık cıkıyor.göz kapagının iç kısmından bir kaçkere ameliyatla aldılar.doktor yağ bezlerin çalışmıyor bu nedenle tekrarlıyor dedi.her sabah çayın buharıyla masaj yap dedi.bunu yapıyorum ama yine göz üst göz kapagının içinde oldu.ve belli oluyor göz kapagımın biraz şekli degişti.tedavisi kesin olarak yokmuş bunu sürekli tekrarla dedi.ne yapabilirim.sürekli bu masajı yapmak zorundamıyım tedavisi gerçekten yokmu?bir buçuk yıldır göz kapagımın içinde çıkan bu arpacıktan bu kremle kurtulabilirmiyim?

 78. gökhan istanbul dedi ki:

  merhaba arkadaşlar 2010 yılından buyana gözdeki iltihap geçmedi görme bozukluğu bile yarattı 3 kere şalazyon ameliyat oldum temizlediler ama devamlı tekrar ediyor ne yapabilirim ağrıda çok yapıyor su merhemin adı nedir acaba veya nasıl geçer bu iltihap

 79. muserref istanbul dedi ki:

  Merhaba, benim ortaokulda gozumde disinda arpacik cikti bir sey yapmadim kendiliginden sondu ama iz kaldi yillardir da gecmedi ilac tedavisiyle bu iz gecer mi acaba?

 80. muserref istanbul dedi ki:

  Gozkapagimin ustunde olmasi beni cok rahatsiz ediyor

 81. hatice erden dedi ki:

  merhaba:;
  benim iki yıldır kirpik iltahabına bağlı iç arpacık çıkıyor. Damla krem veiryor doktorlar. pansuman yapıyorum sıcak su ile. yine devam ediyor artık yoruldum . Thiocilline 5g mı kullandım .üç gün gözlerim bulanık görmeye başladı. doktora gittim.Gözlük numaram +1 diğer göz +1.5 olmuş acaba geçer mi Tüm hastalara acil şifalar..

 82. Ülkü, İstanbul dedi ki:

  Meraba benim iki gözümde de yaklaşık 7 aydır var. ben de göz pomadı kullandım hatta sag gözüm çok fazla büyüdü ve şişti. küçük bir ameliyatla aldırdım. bunda 2 ay önce normal hiçbir şey yoktu ama sonradan tekrar çıktıgını farkettim. geçmesi için ne yapabilirim?
  ***
  1- Gece uyuduğunuz yerde veya çalıştığınız yerde alerji yapan bir şey olabilir.
  2- Bağışıklık sistemiz fazlaca güç kaybetmiş olabilir.
  Yukardakiler söz konusu değilse sizde kortizol yetmezliği vardrı belki de.. Şu sayfayı okuyun: http://devletli.com/kortizol-etkisi-ile-stresin-sismanlatmasi

 83. Ülkü, İstanbul dedi ki:

  Son zamanlarda çok stresliydim ondan olabilir.. peki bana bir çözüm söyleyin tekrarlamasın bir daha.
  ***
  Göz pomadını birkaç gün kullanın ağrı sızı dinip iltihap da dağılır. Size göre yine strese kapılırsanız yine tekrarlanacak diye düşünüyorsunuz sanıyorum. Başka bilgim yok.

 84. Ela, Mersin dedi ki:

  Sabah gozum cok agriyordu. agrisindan kirpamaz hale geldim. simdide sismis durumda. cay pansumani yaptim, merhem surdum hatta doktora gidip ilac aldim. hala etki etmedi ciddi birsey olabilir mi?
  ***
  Arpacık bazen tahammülü zor ağrılara sancılara sebep olabiliyor. Sabredeceksiniz. Bence birkaç saat içinde ağrı sancı geçer. Fazla uzun sürmüş böyle devam etmez.

 85. Rukiye Sema, İstanbul dedi ki:

  … …
  Rukiye hanım, nazarın da etkisi olabilir inkar edemem. Ama siz tıptan bilimden yana çareleri öncelikle arayın. Mesele bu tavsiye ettiğim ilacı her gece bir defa gözünüze bol bol sürün. Ondan sonra şifa Allahtandır diyerek dua edin. Böylece morali nizi yüksek tutun strese girmeyin. En fazla bir hafta devam edince geçirir. Doktorlarımız ne yazık ki en küçük şeylerden bile ameliyat parası koparmaya çalışıyor. Geçenlerde adını unuttum önemli bir kişi halkı bu konuda uyardı. Dikkatli olun. Zaten arpacık öyle bir şey ki esas çözüm yolunu bulmazsanız ameliyat da fayda etmez yine tekrarlanır yine tekrarlanır.. Nazara inanıyorsanız şunu da bilin insanın en çok kendi kendisine nazarı değmekte.. birçok tecrübelerle sabittir. :)

 86. Kübra, İstanbul dedi ki:

  Benim gözümde de çıktı. 2 defa ameliyat oldum. Ameliyat sonrası geçmişti ama şimdi 2 gözümde de tekrar çıktı ve ben ne yapacağımı bilmiyorum…
  ***
  Ameliyatlar tekrar olmayacağı garantisini asla vermez. Siz bu sayfada benim başıma geleni okuyun. Bahsettiğim ilacı ne zaman arpacık olursa birkaç gün üst üste gözünüze bol bol sürün. Bende hiç tekrarlanmadı çok şükür.

 87. Eda, Ankara dedi ki:

  Bende de aynı sorun var. 2 kez ameliyat oldum. Şimdi 3. çıktı kist halinde. Bu ilacı gözün dış kapaağına sürsem faydalar mı?
  ***
  Doktorları anlamıyorum. Birçok hastalıkta, tekrarlanacağını çok iyi bildikleri halde ameliyata başvuruyorlar. Sanıyorum amaç kendilerine başvuranlardan biraz daha fazla para koparabilmek. Bakın eczacı bana bu ilacı tavsiye ettiğinde ben “bu kist geçmez, iyice yerleşti” demiştim. Geçer dedi. Ve kist yok olmakla kalmadı, bir daha asla arpacık tekrarlanmadı. Galiba insan bünyesi bir süre üst üste iltihaplanmalardan sonra o bölgeye karşı ciddi bir bağışıklık sistemi oluşturuyor. Siz ilacı korkmadan akşamları bol bol sürün. 6 – 7 gün kesintisiz tekrarlayın. Sonra bırakın. Bir on gün içinde bir şey değişmezse tekrar başlayın. Ayrıca yeni arpacık iltihaplanmaları daha ilk başladığı gün merhemi bol bol sürün. Sadece akşamları günde bir defa sürmekle devam edin.

 88. Eda, Ankara dedi ki:

  Peki siz bu ilacı kullanırken sıcak pansuman vs yaptınız mı? Ben sıcak pansuman da yapıyorum. 5 gündür de sizin tavsiye ettiğiniz ilacı kullanıyorum. Bayağı bir kistleşmiş benimkisi galiba. Sadece göz kapağımın dışına değil içine de mi sürsem acaba?
  ***
  ***
  Benim kist bir yıldan fazlaca iyice kalıcı olmuştu. Sıcak su pansumanı yapmamıştım. Merhemi bol bol sürün. Kirpikler dahil. Böylece gözgapağının iç kısmına da gider. İçeri ayrıca sürmeye hiç gerek yok.

 89. Eda, Ankara dedi ki:

  Önerdiğiniz ilacı 6 gün kesintisiz kullandım. daha sonra ara verdim. ara verdikten 2 – 3 gün sonra biraz küçülmeye başladığını farkettim ama tamamen kaybolmadı. bugün ara vereli tam 10 gün oldu. son 2 gün biraz yorgun ve uykusuzdum tekrar şişti. acaba ilaca tekrar başlasam mı? o bölgedeki bakteriler bağışıklık kazanmış olabilirler mi?
  ***
  İlaca tekrar başlayın. Yediğiniz içtiğiniz şeylere de dikkat edin. Bol bol meyve yemelisiniz çiğ sebzelerden yenebilecekleri çiğ olarak bol bol yemelisiniz. Bu sorunların sebeplerinden biri, bünyenizin mücadele için ve bünyedeki dengeleri sağlayabilmek için ihtiyacı olan maddeleri bulamamasıdır.

 90. Sinan Demir, İstanbul dedi ki:

  Arpacık rahatsızlığıni çocukluğumdan itibaren sık sık yaşamaktayım. Simdiye kadar çıkan irinin basından patlatıyor ve kısa sürede hiç birseyim kalmıyordu. Dış arpacık türünde ilgili kirpiği çektiğiniz zaman irin kıl kökü ile birlikte bosalıyor. İç arkacıkta ise bu yöntem ise yaramıyor suan da arpacık rahatsızlığım nüksetti Gemysetin isminde bir krem kullanıyorum faydasını görürsem yine yorum yaparım. Herkese acil şifalar. Sayfa yönetimine de açıklamalarından dolayı teşekkürler.

 91. Seda, Almanya dedi ki:

  Benim de 2 yıl önce göz kapaginda arpacık çikti. her şey denedim faydasi olmadi. 4 gün önce ameliyat olup aldirdim. korkulacak bir şey yok. gözünü uyuşturuyorlar o yağ bezesini aliyorlar. ameliyattan sonra 1 gün gözün sarili duruyor ertesi gün açiyorsun. aci biraz oluyor tabi şişlik de oluyor ama 4 günde şükür iyi oldum. herkese geçmiş olsun.

 92. Seda, Sivas dedi ki:

  Benim gözümün alt kısmında var. 6 aydır geçmiyor. netira damla 2 tane de krem kullandım geçmiyor. kreme başlayacam umarım geçer. geçerse duacınızım. aldırmaktan çok korkuyorum.

 93. Neşe, Istanbul dedi ki:

  Yalnız herkes iki kere doktora gitmiş üçüncüde korkmuş:) ilk doktora gittiğimde merhem ve damla vermişti. iyileşdi bu sefer bezeye dönüştü. iki kere daha damla yazdı iyileşmezse ameliyat dedi. ben de bir daha gitmedim:) e adam boşuna okumamış bir bildiği var demek ki ama dinleyene..

 94. Anonim dedi ki:

  Sivas Seda hanım çok uzun zaman olmuş hemen aldırın. belki zamanla büyük şeylere sebep olur. korkmanıza gerek yok kolay.

 95. Anonim dedi ki:

  Sol gözümün altında 1 arpacık çıktı. Doktora gittim ilaç ve damla verdi. 1 hafta kullanmama rağmen geçmedi ve iz kaldı. 8 aydır gözümde duruyor. Daha sonra sağ gözümün içinde bir tane arpacık çıktı. Burda çıkan arpacık ucu gözüküyor bazen çok acıyor ve batıyor. Ama sonra geçmesine rağmen izi var ve bunun aynısı sol gözümün içinde de var. Önerdiğiniz kreme kullanmama tavsiye eder msiniz?
  ***
  Bende etkisi olmuştu yukarda anlattığım gibi. Herkese tavsiye ederim. Teramisin de iyidir. Bu arada bol bol sebze yemelisiniz. Brokoli, karnabahar, lahana kanı temizler sinir sistemine çok faydalıdır. Sinir sisteminin güçlenmesi hormonların da daha kontrollü salgılanmasını sağlar. Sebepsiz alerjiler bünyenin şaşırıp olur olmaz her dokuyu yabancı madde sanmasından kaynaklanıyor. O da elbette sinir sizteminin güçsüzlüğünden ve stresli hayatla büsbütün yıpranmasında olur. Gıdanıza dikkat edin stresli tartışmalardan filmlerden uzak durun.

 96. Gülseren, Şanlıurfa dedi ki:

  5 ay önce gözümde bir arpacık çıktı ve hala geçmedi kist oluşmuş ve ben aldırmaya korkuyorum. Aldırmamda bir sakınca var mıdır ya da tavsiye edilen ilaçı mı kullanmam lazım?
  ***
  Her ikisini de yapabilirsiniz. Arpacık ameliyatı ameliyat sayılmaz. Gözünüzde büyütmeyin. :)) İyi espri oldu. Gözünüzde büyütmeyin daha fazla büyümeden aldırın. :) Şaka bir yana bu bir ameliyat değil. Küçük bir iş. Kormanız gereken bir şey yok. Sakıncası da yok. İsterseniz benim gibi aldırmayın. Bu ada iki anlamlı oldu. Yani kafanıza takmayın ve ameliyat da olmayın. Bu ilacı kullanın. Benim kalıcı kist sırf bu merhem sayesinde geçti. Ya da gidin ameliyat denen işi yaptırın. Sizin tercihinize kalmış bir şey. Ve ameliyattan sonra yine arpacık çıkarsa daha farkettiğiniz ilk anda söz konusu merhemi kullanın ki yine büyümesin kist oluşmasın. Teramicin merhemi de uygundur.

 97. isim Tokat dedi ki:

  Ben 14 yaşındayım. benim eylül ayından beri arpacık var. doktora gittim merhem ve damla verdi ama geçmesse 1 ay sonra gel alalım dedi. geçmedi. bu gün yine gittim başka bir doktora özel hastanede. oda kistleşmiş dedi bu ilaçla damlayla geçecek bir şey değil alınmasından başka çare yok dedi. ben çok korkuyorum. nette izledim nasıl alındığını iğneyi vururken çok acırmı çok korkuyorum nolur cevap yazar mısınız biliyorsanız eğer. iğneyi vururken çok acırmı birde tekrarlar mı?
  ***
  Korkulacak bir şey yok. Basit bir operasyon. Tekrarlar mı, orası belli olmaz.

 98. Damat dedi ki:

  Kendi kendinizin doktoru olun. Arpacık çok fazla televizyona, bilgisayara bakmaktan ve yağ bezlerininin kiprik diplerini besleyen o bölgenin intihaplanmasıyla oluşur. Gözlerinizi dinlendirin.

 99. Ekrem Narin dedi ki:

  Zeytinyagi ve sarmisak ezin pamukla gozunuze surun. Bunu kizariklik ilk ciktiginda yapin cikmadan gider. Bu tamamen dikkatsiz beslenme veya beslenme eksikliginden kaynaklanan bir durum. Yediklerinize dikkat edin bir de bal sut yumurta uclusunu en az iki gunde bir tuketmeye bakin.

 100. Ekrem Narin dedi ki:

  Bende sizin bahsettiginiz ilacin deri icin olani var. onu sursem olur mu 30 gr?
  ***
  Olur mu bilmem. Thiocilline markanın ve Teramycin markanın göz için olanları başka. Çok küçük tüpte oluyor. Merhemin kıvamı daha ince, sıvıya biraz daha yakın haldedir.

 101. Ayten, istanbul dedi ki:

  Merhaba benim oglum 1,5 yasinda gozunde arpacik cikti onemsemedik. sonra doktara gittik. ilac kullanmadigimiz icin salazyon olumus yani kiste donusmus. ciloxan vigamox verdi. 8 gun kullandik ama daha kotu oldu. antibiyotik surup vermek istemedi. yasi kucuk diye ameliyat da yapamiyor. bir hafta daha verdigi ilaclari kullanmamizi istedi. kendimi sorumlu tutuyorum vicdan azabi cekiyorum. Acaba diger ilaclar birakip sizin ilaci mi kullansam?
  ***
  Üzülmeyin geçecektir. Madem doktora gittiniz en iyi çözümü tavsiye eder. Rahat olun. O ilacı bırakın bu ilaca devam edin demek asla benim haddim değil. Doktora ya da çok tecrübeli bir eczacıya danışmalısınız. Bundan sonra hem kendinizde hem çocuklarınızda arpacık olursa bahsettim merhemi ya da eczacıya sorarak göz için olan bir merhemi ilk başlangıçta kullanmaya başlayın. Hafife almayın. Sonra sorun büyüyebiliyor.

 102. arzu düzgün dedi ki:

  arkadaşlar 2 gün önce gözümde üst kapağında ağrıyla başlayan kızarma oldu ve 2.gün tam kirpik bitiminde beyaz bir iltihap uç gösterdi araştırma yaptım ve burdaki arkadaşın tavsiye ettiği kremi hemen o gecesi nöbetçi eczaneye gidrek aldım ilk kullandığım gün hafif etkisi oldu fakat bugün 2.günüm nerdeyse kayboldu ilaç çok etkili inanın arkadaşımızdan allah razı olsun bende deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim iyi ve sağlıklı günler

 103. arzu düzgün dedi ki:

  bu arda diğer göz kapağımda da çıkıyordu arpacık doktora gittim ve iyneyle kurutacağını 1 ay sonra çıkarsa 2.sini parasız vuracağını söyledi bende inanarak iyide para ödeyerek iynemi vuruldum,1 aya kalmadan yeniden çıktı bana para kazanmak için bir tuzak gibi geldi yukardaki yazımdada belirttiğim gibi bu arkadaşımızın yazdığı merhem çok çabuk fayda etti bilginize sunarım

 104. binnur dedi ki:

  arkadaşlar, arpacık sorunuyla 3-4 senedir uğraşıyorum her iki gözümde de alt kapakta üst kapakta 1’er kez çıktı. Bir çıktı mı 8-9 ay boyunca düzelmiyordu. Benim doktorum gözüme sıcak suyla masaj yapmamı önermişti. Doktora ilk gittiğimde de arpacık çıkan yere ufak bir müdahale yapıp iltihabını akıtmıştı. Öyle aylarca iltihabı akıp duruyor ve en sonunda zamanla yok oluyor. İşin iyi tarafı, geçmesi bu kadar uzun sürüp zahmetli olsada, (çünkü sürekli sıcak suyla arpacığın çıktığı noktaya masaj yapıp, iltihabının akmasını sağlıyorsun) yok olduktan sonra bir daha çıkmadı.

 105. binnur dedi ki:

  Bir de gözlerinizi temiz tutmak önemli. Ben her banyodan sonra kirpik diplerimi kulak temizleyen o çubuklarla şöyle hafifçe temizlerim. Johnson’s baby şampuanı da temizlemek için iyi bir yöntem.

 106. fatma bursa dedi ki:

  gözümde son 2 haftada 3 tane arpacık çıkmıştı bahsettiğiniz krem çok çok iyi geldi bana çok teşekkürler.:)

 107. eylül solak alanya dedi ki:

  benim gözümde arpacık çıkmıştı. yaklasık 1 ay oldu. hatta geçti bile. doktor krem ve damla verdi ama cok düzenli damlatmadığım için orda kist kaldı. yani çıkan yerde küçük bir yumurta gibi sert birşey çıktı ve geçmiyor. arada bir şişip tekrar küçülüyor. araştırmalarım sonucu ameliyat olmam gerekiyormuş. başka bir çaresi varsa yazarmısınız çünkü ameliyattan çok korkuyorum. veya ameliyat olan varsa tavsiye yazarmısınız :(
  ***
  Buna ameliyat demek yanlış aslında. Çünkü sivilce tedavisi gibi basit bir şey. Hiç korkmayın doktora gidin.

 108. Merve, Ankara dedi ki:

  Merhaba kızım 3.5 yaşında. 1.5 ay önce gözü hafiften şişti kızardı ve morardı. sonra top şeklinde bir beze oluştu. geçer zannettim ama geçmedi. aynı şekilde diğer gözü de şişti kızardı. hafiften top şeklinde bir şey çıktı geri indi. diğer gözünde hala duruyordu. daha fazla geç kalmadan bir dr gittik. Dr bize arpacık çıkmış diyerek Thiociliine 5g (2tl) merhemini verdi. Dr ve eczacı sabah ögle akşam kullanmamız gerektiğini ve gözü ılık suyla yıkamamız gerektiğini söyledi. 4 gundur kullanıyorum. geçer gibi oluyor. eskisinden göre o yağ bezesi daha da büyüyor gibi geliyor. bu merhemi 1 hafta kullanmamız gerektiğini söyledi. bakalım 1 hafta sonunda ne olucak. geçmezse tekrar dr gidicez. Arpacık duası varmış. ben de duydum. son çagre bu duayı okumak oluccaktır. Bu dua için başka yerlere gitmenize gerek yok. google arpacık duası diye yazarsanız çıkar. kendiniz okusanız da olur. Önemli olan niyettir.

 109. melisa, bursa dedi ki:

  Benik gozumdebirden sislik olmustu. doktor mikrop kapmistir deyip geciktirdi. kist olustu. doktora gittim ilacla gecer dedi. ilac kullandim gecmedi. o kadar huyudu ki artik bende careyi bi prof a gitmekte buldum. ameliyat dedi. 30dakikalik ameliyattan bi bucuk saatte ciktim. lokaldi ameliyatim. ameliyattan sonra 5 dikisim erir yok olur dedi. bunyem eritmedi. iki kez daha ameliyathaneye indim ve dikislerimi almaya kalkti. alinca rahatladim baya. cunku her gun dikisler aci cektoroyordu. bir hafta sonra yeni bir kist olustu. minikti. bu ilac verdi yine. bu yavas yavas yok oldu geçti. ilacim bitti. yine kist cikti. 4 aydir haftada bir doktora gidiyorum. piyasadaki butun goz ilaclarini kullandim. yasim 14. arpacik deyip gecmeyin koste donusebiliyor.

 110. seda hatay dedi ki:

  gözümdeki arpacık 1 yıldan fazla duruyor ne yapmalyım. o kadar uzun kaldığı için gider mi bir şekilde

 111. özge izmir dedi ki:

  merhaba benim gözümde aniden bir şişlik oluştu.mercimek kadar acı ağrı yok ama görüntü olarak hoşuma gitmiyor iltihaplanma durumuda yok sizce bu nedir? doktora gitmeye korkuyorum zamanla geçmesini ümit ediyorum thiocilline göz pomadını aldım gözümün içinemi uygulamam gerekiyor lütfen yardım edin

 112. Aslıhan Albayrak dedi ki:

  benimde arpacık sorunum 1 seneye yakın olsu goz kapagmın ıcnde oldgu ıcn pek bellı olmuyor ama hıssdıyorm bı sısyor bır sıslıgı gıdıyor 3kere doktora gıttm damla verdı en son gıttmde 2gun once lokal anestezıyı onerdı gecmıcgını soyledı ama antıbıyotık verıyım ıstersn dedı yarın amelıyat gunu ıcn gıdıcktm fakat nette arastırma yaprken yaınızı gordm amelıyttn once denıcm insAllah ıyı gelır duacınız olurum.

 113. pınar zonguldak dedi ki:

  gozumde ıc arpacık cıktı gece agrı oldugu ıcın geleneksel bı yontem olan sarımsagı kullandım bu seferde gozumun alt kısmında morarma oldu bu gecer mı gecersede ne zamn gecer bılgınız varsa lutfen yardımcı olun

 114. semra dedi ki:

  merhaba, ben de iki defa ameliyat oldum bu hastalıktan.Tekrar ameliyat diyince kabul etmedim.Bu seferde doktor göz kapağıma iğne yaptı .Yine geçmedi..Bahsettiğiniz ilacı aldım .Eve dönünce reçetesini okudum ama gebelikte kullanılmaması gerektiğini yazıyordu.Acaba ne tür sakıncası vardır kullansam bebeğe mi zararlıdır bilgisi olan varsa yazabilir mi?

 115. Gülizar, Kayseri dedi ki:

  Benim de gözümde arpacık baya vardı. Sonra bugün tedavi oldum merhemi sürdüm. Arpacık ne zaman geçer?
  ***
  İki üç günde iltihap kurumaya başlar. Tamamen geçmesi iz kalmaması belki 10 günü bulabilir.

 116. Hazal, Tunceli dedi ki:

  Gözümde yaklaşık altı aydır arpacık var. Doktora gittim ameliyat dedi. 45 günlük bebeğm var. Emziriyorum. O yüzden ameliyat olmak istemiyorum. Ameilyat sonrası kullanacagım ilaçlar süte geçiyormuş. Bu pomat süte geçer mi? Kullanabilir miyim?
  ***
  Tekrarlanan iltihaplanmalar okuyor ama ameliyat için aceleye hiç gerek yok. Şimdilik uygun merhemlerden sürün iltihap kurur. Merhemdeki maddeler kana karışır mı, bebeğe zararı olur mu bu konuda hiçbir bilgim yok.

 117. Nehir, Bursa dedi ki:

  Bir gün önce sol gözümü ovuşturduğumda bir şeyin hafif olarak batıp gözümü sızlattığını fark ettim. O günün akşamına doğru anneme bahsettim. O da arpacık çıkıyo olabilir dedi. Bu sabah gözümün iç ucunda alt kısımda biraz şişlik farkettim ama dokunmadığım halde hissetmiyorum. Şişliğin üstünde minik sivilce beyazlığı tarzı bir iltihapta yok. Sadece ufak şişlik var. Önerdiğiniz merhem ile arpacığı önleyebilir miyim yoksa doktora başvurmalı mıyım?
  ***
  Bu konuda herhangi bir tavsiyede bulunamam. Bu sayfada sadece arpacık iltihabına iyi gelen bir ialçtan bahsettim. Doktor değilim. Göz sorunlarının uzmanı değilim. Ama eğer arpacıksa elbette herhangi bir arpacık merhemi eczaneden alıp kullanmalısınız. Arpacık doktor gerektirmez.

 118. Natlusila, Afyon dedi ki:

  Gözümde kücük yağ bezesi vardı. Altı ay sonra iki günde birden bire büyüdü. Doktra gittim. Amliyatla alabileceğini söyledi. Ertesi gün ucunda beyaz iltihap oluştu ve kızardı. İki gün sonra kendiliğinden geçti. Şişlik indi ama birazcik beze gibi iz kaldı. Acaba bu merhem işe yarar mı? Yoksa gidip ameliyat mı olmam lazm bilemedim..
  ***
  Onu ben de bilemem. Sadece bilin ki arpacık ile ilgili ameliyat basit bir iştir. Ameliyat bile sayılmaz. Korkulacak bir şey yok.

 119. ayse ankara dedi ki:

  Bende 7 aydir arpacik var ilk başlarda iyileşme si icin hic bisey yapmadim ama bir haftadir sizin onerdiginiz melhemi kullanıyorum arpacigin ucunda sivilce gibi bisey olustu acaba kullanmaya devam ediyimmi

 120. duygu istanbul dedi ki:

  8 aydır gözumde arpacık var dun cuma gunu muayne olmaya gittim ogleden sonra gel alalım dedı çok panık olmustum amelıyathaneye aldı uysuturucu ıgneyı vurdu gözume sonra bısıler yapmaya basladı ıstemıyorum sakınlesmem gerek dıye defalrca yalvardım sakınlestrmek yerıne bana sus bak vurucam sımdı dedı defalarca ve kafama vurup gıttı oylece kaldım kımsede ılgılenmedı bu korkudan sonra bı daha asla doktora gıdemem gözum ıcın baska bı yol yokmu yardımcı olun lutfen

 121. fatma altun dedi ki:

  Bende de ara ara cikardi ve geçerdi. Amabi sene önce yine cikti geçmedi ve kistte dönüştü. Gitmedigim doktor kullanmadigim ilaçkalmadi. BBugün ameliyat oldum. 3 dakikalik basit bir Ameliyat dediyseler de sanki uç saat gibi geldi. Lokal anesteziye rağmen yine de hissediyordum artik arpacigim yapismis resmen çekipkoparmaya calistigini hissettim. Ve cekemedi tabi sonra da kaziyarak aldi. Ama cçok şükür iyiyim ve umarim tekrarlamaz

 122. istanbul dedi ki:

  6 yıldır gözlerimde Arpacık var. 5 kere ameliyat geçirdim ve bir sonuca varılmadı. Arpacık tedavisin de kullanılan tüm antibiyotikler ve pomatları kullandım elde var 0. Artık gözlerim toprak yoldaki engebeli yollar gibi . Umutsuz vaka ya bagliyorum kendimi. Fakat şundan emin olabilirim moral bozukluğun da bire bir etken. Artık iki goze de altlı üstlü işlediği için iltihap normal gibi. Bu hastalığın sadece göz iltihabı veya arpacik it dirsegi olarak aciklanbilmesi saçma gibi birşey. Onca hastalık üzerinde araştırma yapıyorlar fakat arpacik dedikleri iltihabın üzerinde hiçbir araştırma göremiyorum. Eminim ki bu durumda olan milyonlarca insan var ne kadar ilaç kullansalarda geçmeyen.

 123. duygu istanbul dedi ki:

  Bendde sürekli çıkıyo ama böylesi ilk kez başıma geldi gecesi bi ağrı sabah kalktığında bir şişle uyandm kızarmş ve aynaya bakamıyodum bizaman damlayla idare ettim kızarklık geçti ama oşişlk geçmedi doktora gittim kise dönüşmş almamız gerek dedi çok korktum aldrdm yalnız az şişlik hala vardı zamanla geçer dedi geçmedi sonra eskiden kullandığım ve çok iyi gelen bir merhem terramycın onu kullanıyorm ve sonuç verdi geçti tavsiye ederim .

 124. Semra Ankara dedi ki:

  Ben 18 yasindayim benimde yaklasik bir senedir,belki daha fazla( iki sene vb de olabilir tam bilmiyorum )sag gozumun disinda goz kapaginin ustunde kirpik diplerininin orda disardan cok asiri goze batmayan dokundigumda farkettigim ufak bi sertlik,şişlik vardi daha dogrusu bir beze vardi,hic agri yapmiyor agri yok sadece ufak bir sertlik ufak bi beze var hatta bunu ben kendim farkedememistim,bi arkadasim soylemisti gozumde bunun oldugunu,cunku ondada varmis,o zaman anca fark ettim bu ufak sisligi,hic ilac kullanmak istemedim kendi kendine gececegini dusunmustum bir yil belki daha fazla gecmedi ciddiye almadim,o arkadasimin ayni benimki gibi sisligi vardi zamanla buyumus ve gozunden amelikatla almislar bunu ogrendigimde benimkide buyur korkusuyla minimum 1 yilin sonunda göz doktoruna gittim thiocillime göz pomadı,exocin damla verdi damlayi gunde dort kere birer damla kullan,merhemi ise gunde iki kere kullan dedi bir hafta kullan gecmesse bir hafta daha kullan gel dedi yanindada gunde 5-6 kere 5-10 dkka temiz bezi sicak suya daldirip şiş yere bastir dedi.bunlari arada bi yapmayi unutsamda yapmaya calisiyorum umarim gecer,onemli gordugum sorum ise şu,ben bu thiocilline göz pomadini nasil kullanacagimi bilmiyordum,doktorumda herhangi birsey soylemedi merhemi nasi surecegime dair,recetesini okudugumda doktorunuz farkli birsey soylemedigi takdirde alt goz kapagini asagiya cekip icerisine bir miktar sürün yaziyordu,bende oyle yaptim daha dogrusu yapamadim 2 gun boyunca her kullandigimda gozumun icine göz bebegine falanda giriyordu ilac,gozum bulanik oluyodu,simdi ben bu ilaci yanlis suruyormusum sanirim,beni bu merhemi sag ust goz kapagimin disina yani sislik olan bolgeyeme surecegim??yoksa ilacin recesinde yazdigi gibi alt goz kapagini asagi cekip icine mi surmeye devam edecegim??cunku,recetede yazan gibi yaptigimda gozumun her yerine dagiliyo ilac gozumun icine goz bebegine falanda giriyor,ufak bi sizlama oluyo ve bi kac dakika kadarda gozum puslu oluyor goremiyorum,bu merhemi gozumun tam olarak neresine uygulamam gerekiyo,gozumun disina sertlik olan yeremi yoksa icinemi yoksa heryerinemi,2 gundur merhemi gozumun icine uyguladigim icin gozume bi zarari olmusmudur??ilacin gozün içine,göz bebegine temasinin falan goze bir yan etkisi veya goze bir zarari olurmu??Birde miktar olarak her kullanimda ne kadar sureyim??ben biraz fazla suruyorum sanirim,fazla surmenin de bi zarari olurmu? o bes gramlik sisenin hepsini 10-15 gunde bitirmemmi gerekiyor mesela?Acill cevaplayinn lutfenn cunku merhemi,damlayi kullanmaya devam ediyorum kullanmaya baslayalida 2 gün oldu cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederimm
  ***
  Semra Hanım ben yukarda anlattığım gibi eczacı tavsiyesi ile kullanmıştım ve inanılmaz decede işe yaradı. Eczacı bana akşamdan akşama “bol bol” sür dedi. Yani bol bol sürünce beş on dakika içinde zaten göz kapaklarının içine de gidiyor. Göz kapağının içerisine sürmeye hiç gerek yok.

 125. Yeliz dedi ki:

  Gözümde arpacık ilk defa çıktı denize gitmeyi düşünüyorum deniz suyu kötü gelir mi?
  ***
  Kötü geleceğini sanmıyorum.

 126. Hicran, Ankara dedi ki:

  Gözümde arpaçık çıktı ama daha cıkma aşamasında. Sabahtan bu yana sarımsakla çayla pansuman yapıyorum. Biraz önce de tavsiyesinde bulundugunuz ilacı aldım. Yalnız aksam degil de şimdi sürdüm. Çünki calısıyorum. Bir an önce geçmesi lazım. Faydasını görür müyüm?
  ***
  Bence faydası olur. Bundan sonra işten eve dönünce sürseniz daha iyi. Bir hafta kadar kullanmak yetiyor.

 127. Mümin, Konya dedi ki:

  Merhaba 1 aydır arpacık vardı. Ameliyatla aldırdım. Doktor alcon tobradex damla verdi. Göz merhemi ve göz pomadı verdi. Damla kortizonluymuş. Bir şey olur mu sizce? 3 gündür kullanıyorum. Doktor bir hafta kullan dedi. Göz kapağımda biraz şişlik ve morluk var.
  ***
  Doktorun dediği gibi yapın. Doktor olmayanlara danışmamalısınız.

 128. Tolga Kelam dedi ki:

  Sadakatla bu salavat-ı şerifeyi okuyan kişinin arpacığı yirmidört satte iyileşir,ben duayı akşamdan okudum annem de okudu üfledi,üç aydır geçmeyen arpacıktan sabah eser yoktu,arpacık duasıdır okuyun kesin yeter,acil şifa dilerim.

  ” Allahümme inni es’elüke ve eteveccehü ileyke bi haybiykel mustafa indeke ya habiybena ya muhammedü inna netevesselü bike ila rabbike feşfa’lena ındel mevlel azıymi ya nı’mer rasülüt tahir. Allahümme şeffi’hü fina bi cahihi indek. Allahümme vec’alna min hayril müsalliyne vel müsellimiyne aleyhi ve min hayril mükarrabiyne minhü vel varidiyne aleyh. Ve min ahyaril mühıbbiyne fihi vel mahbübiyne ledeyh. Ve ferrıhna bihi fi arasatil kıyameti vec’alhü lena deliylen ila cennetin neıymi bi la meunetin ve la meşekkatin ve la münakeşetli hısabi vec’alhü mukbilen aleyna ve la tec’alhü ğadıben aleyna vağfir lena ve li cemiy’ıl müslimiynel ahyai minhüm vel meyyitiyne ve ahıru da’vana enil hamdü lillahi rabbil alemiyn. ”


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)