Gripten korunmanın en kolay yolu balıkyağı içmek

Balıkyağının yararları.. Saça, cilde, tırnaklara ve kemiklere faydası yüksektir. Balıkyağı grip ve nezle gibi enfeksiyonlara kesin olarak bağışıklık kazandırıyor. Bağışıklık sisteminiz büyük güç verir.

Balıkyağı grip ve nezle gibi enfeksiyonlara kesin olarak bağışıklık kazandırıyor. Günde iki çay kaşığı saf balık yağı içmeye devam etmekle daha pek çok faydasını görürsünüz. Bağışıklık sisteminiz büyük güç kazanır.

Eczanelerde satılan her balıkyağı aynı etkiye sahip değildir. Benim tavsiye ettiğim yüzde yüz saf balıkyağıdır. Kutusunda siyah ve kırmızı renkler hâkim olup üzerinde “kiraz aromalı” diye yazı bulunur. İşte bu en etkilisidir. Hem bundan içince en küçük bir balık kokusu veya tadı hissetmiyorsunuz. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Deriye, saçlara, tırnaklara, kemiklere büyük yararı var. Mayasıl gibi cilt sorunlarına faydası da çok. Dokuların yenilenmesini, en sağlıklı hale gelmesini sağlıyor.

Balıkyağı nasıl kullanılmalı?

Bu doğal bir gıdadır ama çok kuvvetlidir. Onun için, ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmak zorundasınız. İlaç kullanmıyorsanız: Eğer bünyeniz çok zayıf düşmüşse balıkyağına ilk başladığınız birkaç gün sabah bir tatlı kaşığı, akşam bir tatlı kaşığı balıkyağını portakal veya C vitaminince zengin gıdalarla birlikte almalısınız. İlk birkaç günden sonra birer tatlı kaşığı olarak değil, birer çay kaşığı olarak yine C vitamini zingini doğal besinler eşliğinde devam etmelisiniz. Hayat boyu bırakmamanız iyi olur.

Balıkyağı sadece enfeksiyonlara karşı büyük direnç kazandırmakla kalmıyor, çok sayıda faydaları ayrıca vardır. Böylesi bir nimetten hiç kimse mahrum kalmamalı.

Balıkyağı şişmanlatır mı?

Hayır, tam tersine vücutta depolanmış yağların çözülmesinde yardımı olur. Diyet yapanlara şu yazımda tavsiye etmiştim: Diyet Önerileri: balıkyağının kuvvet takviyesi

Grip olduğunuz zaman en başta büyük faydası olan soğan:

Grip oldunuz veya olacağınızın ilk belirtilerini gördünüz. Gece yatmadan önce bir baş kuru soğan yeyin. Belki sizi gripten tamamıyla kurtaramayabilir ama kötü etkilerini büyük ölçüde azaltır. Tavsiye ederim. Ben denedim, birçok kişi denemiştir. Faydası tecrübelerle sabittir.

Kategori: Sağlık Tarih: 06 Aralık 2008

Etiketler:

'Gripten korunmanın en kolay yolu balıkyağı içmek' hakkında sorular, açıklamalar

  1. mehmet dedi ki:

    cok haklısınız bende gribten korumanın yollarının bakıyorum

  2. Fatih AKÇA dedi ki:

    Bende tavsiye ederim. Gripten gerçekten koruyor. 1yıldır kullanıyorum grip olmadım.Eczanedekilerin etkesi maddesi yok.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)