İkinci Tesettür Moda Fuarı yine İstanbul’da

Tesettür Moda Fuarı bu yıl 08-11 Nisan 2010 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek (İstanbul Fuar Merkezi – Yeşilköy / İstanbul).. Organizasyon Demos Fuarcılık tarafından yapılıyor. İlki geçen yıl ekim ayında gerçekleştirilmişti.

Tesettür Moda Fuarı bu yıl 08-11 Nisan 2010 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
(İstanbul Fuar Merkezi – Yeşilköy / İstanbul)
Organizasyon Demos Fuarcılık tarafından yapılıyor. İlki geçen yıl ekim ayında gerçekleştirilmişti.

İslam dinine uygun olacak tarzda düşünülmüş kadın ve erkek kıyafetleri yurtdışından çok büyük ilgi görüyor. Bir yıl bile geçmediği halde fuar etkinliğinin %300 artmış olacağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz ekim ayından bu yana çok büyük bir gelişim olması bekleniyor.

Sarar giyimTesettür Fuarı Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Avustralya’da yaşayan Müslümanlara hizmet veren işadamları tarafından oluşturuluyor. Tesettür Fuarı’nın ilkini ziyaret eden sadece yabancı işadamı sayısı 1.117 olarak kaydedilmiş. Ortadoğu ülkeleriyle yeni yapılan anlaşmalar ve vizenin kalkması gibi sebeplerle bu yıl 2. fuara ilginin çok daha fazla olması bekleniyor.

Şimdi, 08-11 Nisan 2010’da ikinci defa düzenlenecek olan “Tesettür Moda Fuarı” Amerika, İngiltere, Malezya, Hindistan, Ürdün, Suriye ve Tayland’dan 50 civarında yabancı moda firması ve 150 civarında Türk Moda Firmasının katılımıyla açılacak.

Fuarda sergilenecek 2010 Yaz Modasını oluşturan giysi çeşitleri

AkelEşarplar, yazlık pardösüler.. Şal ve başörtüler..
Abiye kıyafetler ve elbiseler..
Hamile kıyafetleri..
Tesettür nişanlık, gelinlik ve damatlıklar..
Tesettür tarzı mayolar..

Tesettür giyim sektörünün Türkiye ekonomisine katkısı

Tesettür Moda Fuarı’nın İstanbul’u İslami modanın merkezi haline getireceği düşünülerek ve bu amaçla yoğun bir yurtdışı ve yurtiçi tanıtım kampanyası yapılarak büyük çapta çalışma faaliyetleri sürdürülüyor. Bu yoğun çalışmaların Türk Tekstil sektörüne yeni pazarlar kazandıracağına ve önemli bir ihracat artışı sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Qadri giyimYukardaki bilgiler iki ay önce Demos Fuarcılık’tan gelen bilgilerden yaptığım özet derleme idi.

Ayrıca:
http://www.tesetturfuar.com/ web sitesinden aldığım bilgiyi aynen aktarıyorum:

2. Tesettür Moda Fuarı, tüm İslam âlemine giyim ve tekstil ürünleri satan toptancı ve mağaza sahiplerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Haşema giysiDünyada Yaklaşık 1,5 milyar müslümanın yaşadığı düşünülürse pazarın büyüklüğü hemen ortaya çıkacaktır. Müslüman Nüfusunun 250 milyonun bile İslami şartlara göre giyindiğini varsayarsak Türk tekstil pazarından yaklaşık 10 kat daha büyük bir pazar olduğu görülecektir.

Tesettür Fuarı Türk tekstil pazarı için yeni bir açılım yeni bir nefes olacaktır.

Düzenlendiği ilk yılda Dünya’nın her tarafından alıcı ve satıcıyı buluşturan İslami moda fuarı %400 büyümüştür.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 01 Nisan 2010

Etiketler: |

'İkinci Tesettür Moda Fuarı yine İstanbul’da' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Canbaz dedi ki:

  Hesapta bir yanlışlık var gibi. 1,5 milyar müslümanın yarısı açlık ve sefalet içinde. Yani modayı falan gözü görmez. Geriye kaldı 750 milyon. Bunun da yarısı erkek. Kalanın yarısı reşit değil, onun da geleneksel biçimde giyinir, kalanın da yarısı merhume Türkan Saylan zihniyetinde. Taş çatlasa 25 milyonluk bir pazar var.
  *************
  Cevap:
  Erkeklere de her türden kıyafet hizmeti sunuluyor. Hem sadece yüksek gelirli vatandaşlar hedeflenmiş değil. Dahası, söz konusu firmaların mamülleri sadece dindar insanların tercih ettikleri türden değil; yani islami ülkeler veya dindar müslümanlar hedflenmiş olabilir ama dikkat edersek bu firmaların arasında sarar giyim gibi firmalar da var. Bu açılardan bakarsak bence 25 milyonluk pazar sırf Türkiyeden bile çıkabilir. Ayrıca sadece islam ülkelerinden değil ABD, Avrupa ülkeleri ve Avustralya gibi ülkelerdeki müslümanların da talepleri olduğu söyleniyor. Ne diyelim, hayırlı uğurlu olsun ekonomimize renk gelsin. :)

 2. nebahat şentürk dedi ki:

  tesettür fuarını gezdim orda Adora, Qadri ve nyk firmalarının ürünlerini defilede beğendim. internette aradım fakat firmaların adreslerini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
  ***************
  Cevap:
  Adora giyim veya Adora tekstil diye ararsanız, bunların web siteleri olmasa bile adreslerini veren başka siteler bulabilirsiniz. Benim de yapabileceğim sadece budur. Mesela Adora için iki sonuç buldum aşağıya yazdım. Diğerleri için siz de çeşitli kelimelerle deneyerek Google’dan arayabilirsiniz.

  Adora hakkında internette bulabildiğim iki ayrı bilgi:

  Birincisi:
  Firma adı: ADORA GİYİM SAN VE DIŞ TİC LTD ŞTİ
  Sektör: GİYİM SANAYİ
  Adres: BAYRAMPAŞA İSTANBUL
  Telefon: (0212) 4180991
  Faks: 0 (212) 4184415

  İkincisi:
  Firma adı: Adora tekstil ürün san. tic.
  Sektör : Tekstil Sanayi
  Adres: ordu c. ceylan s. n.köksoy iş h n 14/ Beyazıt / İstanbul
  Telefon: 212 5188829

 3. Anonim dedi ki:

  ben ramazan yıldırım diyarbakırdan ben şuan tesedürle vb bir mağaza acmak istiyorum bana nasıl yardımcı olamilirsiniz lütfen bir açıklama istiyorum

 4. aysun dedi ki:

  dear jessica, i don’t know what kind of dress are you looking for but i can help you to give some websites. you can check seasonal dress or type of dress there. If you want to buy it you can contact with the centre of that brand or the branches of that company…

  http://www.armine.com.tr
  http://www.diclegiyim.com/
  http://www.liva-mode.com/Home.asp?Lan=Tr

 5. aynur dedi ki:

  efendim sorum su acaba bayanlar icin salvar varmi veya bulunuyormu
  bana cevap verirseniz sevinirim tesekur ederim
  selam ve saygilarimla
  aynur

 6. Terese Munnis dedi ki:

  Eşarp modelleri örnekleri en son 2011 yılı desenleri


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)