İstanbul Moda Akademisi

Türkiye’nin ilk ve tek moda akademisi İstanbul’da bulunuyor. Nişantaşı denince akla modacılar ve modaevleri gelir. Ama peki kaç kişi orada bir Moda Akademisi olduğunu biliyor? Şimdilik bazı kurslara ev sahipliği yapan bu bina 2008 eylülüne kadar bir yüksek okul olarak düzenlenilip üniversitelere bağlanacakmış.

Türkiye’nin ilk ve tek moda akademisi İstanbul’da bulunuyor. Nişantaşı denince akla modacılar ve modaevleri gelir. Ama peki kaç kişi orada bir Moda Akademisi olduğunu biliyor? Şimdilik bazı kurslara ev sahipliği yapan bu bina 2008 eylülüne kadar bir yüksek okul olarak düzenlenilip üniversitelere bağlanacakmış. Böylece üniversite sınavlarına girenlerin bazılarının amacı bu akademi için puan tutturabilmek olacak herhalde. Böyle olması gerekiyor mu bilmiyorum.

Nişantaşı Moda Akademisiİstanbul Moda Akademisi Sadrazam Sait Paşa Konağı

Moda Akademisi edilen binanın tarihçesi

Sadrazam Sait Paşa Konağı 1876da yapılmış. Kaynaklarda Teşvikiye’de diye geçse de burası Nişantaşı ile iç içe bir bölgedir. Daha çok Osmanbey’e ve Harbiye’ye yakın kısmına Nişantaşı denir. Nişantaşı nerede bitiyor Teşvikiye nerede başıyor ve daha aşağıda Teşvikiye nerede bitiyor Beşiktaş nerede başlıyor orada yaşayan kişiler de bunu tam olarak ayırdedemezler.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 08 Şubat 2008

Etiketler:

'İstanbul Moda Akademisi' hakkında sorular, açıklamalar

 1. seren dedi ki:

  kurs hakkında detaylı bilgi istiyorum. nosu varsa lütfenn rica ediyorumm. ne zmn baslıyo kurs.

  *****
  Cevap:
  Ben sadece çevremde gördüklerimi yazıyorum. Kurs var mı, varsa nasıl kayıt olunuyor öğrenmek için telefon numarasını şu yolla öğrenebilirsiniz: bilinmeyen numaralar servisine telefon edin. İstanbul moda akademisinin telefon numarasını istiyorum deyin. semt isterler, nişantaşı veya teşvikiye dersiniz.

 2. zeynep dedi ki:

  ben moda rtasarımcı olmak istiyorum ama ne kadar puoan gerekiyor bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz? lütfen çooook ama çooooooook istiyorum size başarılar diliyorum.

  *****
  Cevap:
  Zeynep hanım gerçekten bu konuda en küçük bir bilgim yok. Eğer yazdığınız email doğru ise oraya yolum düştüğü zaman sorup öğrenmeye çalışır sonra cevabı size gönderirim.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)