Karaca 3K kampanyası ve Türk halkının alım gücü

Bari en azından %25 indirim yapsalardı. Sanki fiyat yarı fiyatına indirilmiş gibi abartıyorlar. Gerçi kalitesine ve çokluğuna göre fiyatı uygun olabilir fakat halkımızın alım gücüne uygun mudur?

Karaca’dan 84 parça porselen takımı, 91 parça çatal bıçak seti, 42 parça kahvaltı seti kampanya fiyati 1153 TL. yerine sadece 994 TL.

Bari en azından %25 indirim yapsalardı. Sanki fiyat yarı fiyatına indirilmiş gibi abartıyorlar. Gerçi kalitesine ve çokluğuna göre fiyatı uygun olabilir fakat halkımızın alım gücüne uygun mudur?

Karaca’nın bana göre hiç ucuz olmayan ürünleri çok satıyor olmalı; aksi takdirde reklâmlar televizyonda o kadar uzun süre ve yoğun sıklıkta gösterilmezdi diye düşünüyorum. Abim ise televizyon reklâmı masraflarının vergiden düşürüldüğünü, onlar için hiçbir mali sorun teşkil etmediğini söylüyor. Abime katılmıyorum. Masrafın tümü vergiden düşürülmüyordur herhalde.

Bence Karaca ürünleri hem Türkiye’de, hem Almanya, Fransa gibi Türklerin fazla sayıda bulunduğu dış ülkelerde peynir ekmek gibi satılıyordur. Yabancı firmaların Karaca’dan porselen ve metal züccaciye mutfak eşyaları, sofra takımları vb. ithal ettiklerini de düşünürsek işleri tıkırında demektir.

Kategori: Ev Dekor Mutfak Tarih: 09 Kasım 2009

Etiketler: | |

'Karaca 3K kampanyası ve Türk halkının alım gücü' hakkında sorular, açıklamalar

 1. erol sen dedi ki:

  mrb sayin karaca ailesi bu 3 k günleri olan türk parasi ile 994 tl olan mali almanyadan almam mümkünmü acaba kac euro olur bu takim bilgi verirseniz cok tesekkür ederi yeni yiliniz kutlu olsun

 2. Ramazan Basaran dedi ki:

  Merhabalar, ben almanyada oturuyorum ve sunmus oldugunuz takimlar cok güzel, acaba Istedigimiz desende ve kareli cesitleri secem hakkimiz varmi (mesela kare tipli ve gül veya lale cicekli olanlardan varmi acaba bu inidrimlerde) .
  Ve taksitli almamiz mümkünmü acaba
  Bana cevap yazarsaniz cok sevinirim.

  selam ve saygilarimla
  ramazan b.

 3. meral irem dedi ki:

  buraya yazipta soru sormanin bir anlami yok sanirim cünkü sorulara cevap verilmiyor
  *****
  evet, çünkü yazıyı okumadan yazıyorlar. Burası karaca’nın web sitesi değil. sadece karaca ile ilgili bir yazı var.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)