Kupa Kraliçesi Sendromu

kupa-kralicesi

Alice in Wonderland (Alis Harikalar Diyarında) adlı hikâye bence en ilginç çocuk hikâyesidir. Bunun çizgi filmleri de yapıldı. Zaman zaman televizyonda görmüşümdür. Konuşan yumurtalar, bir yerlere geç kalan ve hep saatine bakıp duran tavşan, kuyu, daha neler neler..

kupa-kralicesi

Hikâyede bir Kupa Kraliçesi var: En çok bunun üstünde düşünmüşümdür. Çevremizde her an her yerde bir Kupa Kraliçesi karşımıza çıkıyor.

Kupa Kraliçesinin hikâyedeki vasfı şu: Kendince hoş görmediği her şeyi cezalandırıyor. İnsanları ölüme mahkum etmek çok sık başvurduğu bir ceza yöntemi: Kellerini uçurun.. Öldürün..

Çevremizde bu tipler çok. Elbette aynı şekilde değil. Konuyu mecazi anlamda ele alıyorum. Ne bu kişiler Kupa kraliçeleri ne de kimseyi öldürüyorlar…

Peki ne mi yapıyorlar? Bencil, paylaşımcı değil, dostlarını her şeyden engellemeye çalışır, dostlarına her konuda hükmetme eğilimindedir.

Bir kupa Kraliçesi ile arkadaş iseniz onun sevmediği kişilerle arkadaş olmamak zorundasınız. Kupa Kraliçesinin sevmediği birisiyle geçmişten gelen bir dostluğunuz varsa o dostluğa derhal son vermek zorundasınız.

Kategori: Sağlık Tarih: 04 Aralık 2008

Etiketler:

'Kupa Kraliçesi Sendromu' hakkında sorular, açıklamalar

  1. FeRHaD dedi ki:

    En mantıklısı o kupa kraliçesi ile olan dostluğumuza son vermek. Zaten bizim de ne zaman bir hata yapıp onun sevmedikleri listesine gireceğimiz belli değil.

  2. Kayra dedi ki:

    Bu kupa kraliçesi bazen kendini çok yükseklerde görse de onsuz da hayat çekilmiyor…


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)