Kuru Üzümün bir Faydası

Ani şeker düşüklüğü rahatsızlıklarında yenildiğimde etkisi çabuk görülen faydalı bir çerezdir. Siyah kuru üzümdeki şeker türü kana direkt karışır. Etkisi çabuk olur. Karaciğeri yormaz.

Siyah kuru üzümdeki şeker türü kana direkt karışır. Etkisi çabuk olur. Karaciğeri yormaz. Şeker insan sağlığı için zararlıdır. Ne kadar şekerli yiyecekler yerseniz bünyeniz o kadar insülin salgılar. İnsülin hormonunun ise vücudu yıpratıcı, yaşlandırıcı özelliği vardır.

Genç ve sağlıklı kalmak için şekerli gıdalardan elinizden geldiğince uzak durun.

Bildiğimiz beyaz şekerin bir başka zararı da ilk alındığında insanın bünyesini yormasıdır. Çünkü karaciğer bu şekeri çözmek için çok uğraşır. Diyet yapanların dikkatine.

Şekerli besinlerin ve insülin hormonunun zararı

Çayda kahvede kullandığımız bildiğimiz şeker aslında çok zararlıdır. Bünyeyi yorar hatta çabuk yaşlandırır.
Şekerin çözümlenmesi için bünyemizde insülin salgısı olur. Fazla şekerli şeyler yersek kontrolün sağlanması için fazla İnsülin salgılanır. Bu ise bütün organları yıpratır, çabuk yaşlanmalarına sebep olur.

Siyah kuru üzüm

Siyah kuru üzüm

Diyet yapanlar sıkı bir rejime girmişlerse sık sık ağır halsizliklere yakalanabilir, tatlı bir şeyler yemeyi içmeyi canları her zamankinden daha çok ister.
Tatlı şeyler ise tam bir zindelik vermez. Aslında böyle bir durumda tatlı yediğimizde kendimizi daha iyi hissetmemiz biraz da psikolojiktir.
Çünkü şekerin çözümlenmesi için karaciğer çok çalışır. Bünyemiz yorgunluk, ağırlık hisseder. Fazladan salgılanan İnsülin hormonunun vereceği zarar da cabası.

Peki ne yapmalı?

Siyah kuru üzümdeki şeker

Üzümdeki şekerin anında kana karışması özelliği vardır ki aşırı şeker eksikliği, aşırı düşük şeker gibi rahatsızlanmalarda siyah kuru üzümün etkisi neredeyse anında görülür. Bu çeşit rahatsızlığı olanların yanlarında çantalarında bir miktar siyah kuru üzüm taşımalarında yarar var. Gösterdiği ani etkisi sebebiyle kanda düşük şeker rahatsızlığına karşı birebir şifadır.

Ani şeker düşmelerinden kaynaklanan rahatsızlıklarda
Çok kısa sürede çözüm için siyah kuru üzüm yemek hem doğal hem çok iyi bir yoldur.

Sınavlardan önce ne yemeli?
Sınava girecek çocukların sınavın hemen öncesinde kuru siyah üzüm yemeleri tavsiye edilir. Tabi eğer kendilerinde şeker hastalığı (diyabet) yoksa.
Aksi takdirde sınav gibi çok önemli bir şey için bir miktar üzümün faydasından mahrum olmak istemeyenler doktoruna danışmalıdır.

Kategori: Beslenme Tarih: 16 Ekim 2008

Etiketler: |

'Kuru Üzümün bir Faydası' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Betül dedi ki:

  Gerçekten kuru üzüm kan şekerini düzenlemeye yardımcı oldu yani

 2. Belgin - Kars dedi ki:

  Annem şeker hastası kurutulmuş kara üzüm kullanabilir mi?
  ***
  Diyabet – şeker hastalığında şekerli yiyeceklerdeki şekerin türü değil, kana geçmesi önemlidir, onun için olmaz. Diyabet hastaları doktorunun verdiği tavsiyeler ne ise onlara uymak zorundadır.

 3. Şenay, Yalova dedi ki:

  Eşim şeker hastası. Kuru siyah üzüm yiyebilir mi?
  ***
  Bunu eşiniz doktoruna sormalı. Hipertiroid mi hipotrid mi, hastalığın derecesi nedir, hangi meyveleri ne oranda yiyebilir ona göre doktordan öğrenmeli. Başkalarına sormanız yanlış. Buradaki tavsiyeler şeker hastaları için değil. Şeker hastası olmadığı halde zaman zaman şekeri düşen ya da aç kalınca halsiz düşen insanlar içindir.

 4. zeynep şanlı urfa dedi ki:

  merhaba ben 6 haftalık hamileyim ama kan eksikliğim var galiba ayaklarımda hep bi üşüme var kuru üzüm kan eksikliğine iyi gelirmi?


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)