Makarnalı Arçelik reklamında Serra Yılmaz

Bütün dünyanın nadir büyük tiyatro sanatçılarından biri olan Serra Yılmaz Arçelik reklamında rol aldı. Peki, o reklamda acaba insan haklarıyla ilgili ya da siyasi açıdan kitlelere herhangi bir mesaj iletebiliyor mu?

Bütün dünyanın nadir büyük tiyatro sanatçılarından biri olan Serra Yılmaz Arçelik reklamında rol aldı.

Geçtiğimiz yıllarda ATV’nin şiddet içerikli, çirkin ama tutulan bir dizisinde bir süre oyunculuk yapmıştı. “İnsan haklarıyla ilgili mesajlar sunmak” amacıyla dizide oynamıştı. Yoksa öyle bir dizide oynamayacaktı (kendi beyanına göre). Nitekim, dizide umduğu gibi mesajlar sunamayınca diziden ayrılmıştı.

Peki, Arçelik reklamında acaba insan haklarıyla ilgili ya da siyasi açıdan kitlelere herhangi bir mesaj iletebiliyor mu? Gördüğüm kadarıyla hayır.

Birkaç yıl evvel, Zaman Gazetesi reklamında sesiyle rol almıştı. Öyle bir reklamda, söylediği sözlerde gerçekten önemli bir mesaj vardı.

Ama makarnalı Arçelik reklamında?

Kategori: Kültür Sanat Tarih: 30 Ekim 2011

Etiketler: |

'Makarnalı Arçelik reklamında Serra Yılmaz' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Ayse, Istanbul dedi ki:

  Insan haklarini savunmak ne Türkiye’de ne dünyada karin doyuran bir is… Keske ülkemizde sanatçilar ekmek parasi için bu kadar mücadele etmek zorunda olmasa !
  Bilmem anlatabildim mi ?

  Saygilar

 2. admin dedi ki:

  Karın doyurmak meselesi bile göreceli bir şey, Ayşe Hanım… Kimileri yemeğin yanında ucuz bir kola bile içemezken haline şükreder, kimileri en pahalı fransız şarapları satın almak için olmadık işler yapar ve her şeyin en pahalısını alabilir, sofrasında havyarı eksik etmez, en lüks lokantalarda ıstakozlar ve adını bile bilmediğim şeyler zıkkımlanır sonra da “karın doyurmak için düştüğümüz sıkıntılara bak” der.. Siz buna ne diyorsunuz?

 3. valla ben artık kimseleri tanıyamaz oldum,aydın gördüğüm ya da fikirlerini beğendiğim pek çok kişi beni şaşırtmaya devam ediyor.Herkeste bir bana ne?? havası.
  Büyük bir kesim yükünü tuttu gidiyor…

 4. admin dedi ki:

  Şimdi bakın bu sefer ne düşündüm: Kim bilir, belki de kendisi için değil, ihtiyacı olan kişilere maddi yardım uluştırmak için yapıyordur o işleri..
  Serra Yılmaz’ı eskiden beri ben de saygı ile takip etmeye çalışıyorum. Bir yerde bir konuşması olsa kaçırmamaya çalışırım. Dün reklamlarda gördüm, alışmışım ya ondan hep bir şeyler öğrenmeye, bu sefer de reklamda bile olsa yine o beklentiye kapıldım. :) Ve hayal kırıklığı ile bu yazı ortaya çıktı. Ama bilemeyiz, hayatta her şey mümkün.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)