Markafoni bu kaçıncı davet?

Markafoni’nin “zengin kadınlar” arasında tutacağını sanmam. Zengin kadın dediğin çıkar o mağaza senin bu mağaza benim dolaşır seçer..

Arada sırada arkadaşlar Markafoni davetiyeleri gönderiyor sağolsunlar. Ama ben hiçbir zaman üye olmayacağım.

Markafoni nedir bakalım

“Türkiye’nin ilk özel alışveriş sitesi Markafoni, bir ilke imza atarak Avrupa ve Kuzey Amerika’da milyonlarca moda severin yaşadığı özel alışveriş deneyimini Türkiye’ye getiriyor. Sitede giyim, aksesuar, spor malzemeleri, kozmetik, oyuncak, teknoloji ve dekorasyon gibi farklı alanlarda ürünleri bulunan seçkin markalar, %70’e varan indirimli fiyatlar ve özel kampanyalarla üyelere sunuluyor.”

Diye iddiada bulunuyorlar. “Dünyaca ünlü markalardan” ne alabilirim? Bir giyeceği, ithal malı ve marka olduğu için diyelim ki 50 liraya filan satıyor. Şimdi diyelim ki buna benim güzel hatırım(!) için %70 indirim yaptılar ve fiyatı 15 liraya düştü. Hesaplayalım kâr mı etmişim zarar mı? 50 liralık şey 15 liraya düştü.. Peki, Mahmutpaşa’dan alsam kaç liraya alırım? En fazla 10 liraya, hatta belki 5 liraya.

Yerli malı ürünlerimizi çok daha ucuza alabilecekken niçin Fransızın italyanın ingilizin ürettiği giysilere para vereyim?
Tekstil sektörümüz halihazırda zor durumdayken bir darbe de biz vurmayalım yerli malı kullanalım.
yabancılar zaten ham pamuğu bizden alıyor don yapıyor elbise yapıyor sonra bize satıyor!

Markafoni’de ünlü markalar

Dolce Gabbana, Just Cavalli, Max Factor, GF Ferre, Tom Ford, Shiseido, D&G, Belmond, LTB, … markalardan da hiç anlamam ya Google ile aradık biraz.

Markafoni’nin “zengin kadınlar” arasında tutacağını sanmam. Zengin kadın dediğin çıkmalı o mağaza senin bu mağaza benim dolaşmalı, seçmeli, üstünde tekrar tekrar denemeli, beğenmeli veya beğenmemeli, tezgâhtarlara analarından emdiği sütün burunlarından getirmeli, eşe dosta “bunu arayıp bulana kadar ayaklarıma kara sular indi” demeli. Çok daha önemlisi: Hangi lüks alışveriş merkezi veya hangi ünü zirvede modaevinden aldığını anlatmalı. Bu işin zevki onlarda böyle! Markafoni’nin indirimli fiyatlarına hiç tenezzül bile etmezler.

Benden uzak olsun: Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 18 Eylül 2009

Etiketler:

'Markafoni bu kaçıncı davet?' hakkında sorular, açıklamalar

 1. ebruli dedi ki:

  Ben bir ara aşka gelmiştim ,LV çantaya sevdalandım.Anahtarlığını bile alamadım fiyatları görünce :) Kasalardan çıkarıyolar çantaları.4000$ cıkmış meğer benim beğendiğim :) Sonra mahmutpaşadan aldım napim :)))markafoniye üyeyim ,çok ısrar ediyolar nolur al die, ama yok diorumm assla :)

 2. E. Ali dedi ki:

  4 bin dolara bir çanta?! Ne yazık ki bu pahalı şeyleri alanlar az değil. Bazı insanlarımızın üstüne giyindiği kıyafetlerin takıların ayakkabıların değeri 5 katlı bir apartmandan bile pahalı.
  Kendilerine laf da söyletmezler! bir şey söyle hemen başlarlar “sen biliyor musun ben kaç çocuk okutuyorum kaç fakire bakıyorum…”
  Burnumun dibinde var bu yalancılardan. iddia ettikleri gibi bir yönleri olsaydı en başta bana yardım ederlerdi!
  Zaten gerçek hayır işi yapanlar gizli tutar ilan etmez.. hem öyle vicdanlı insanlar menlekette onca yoksul insan varken parasını gereksiz şeylere çarçur etmez. Kazançları yaptıkları israfları anca karşılıyor… bir de utanmadan “ne kazanıyoruz ki.. yetmiyor valla” diyorlar. Yetmez tabi. Her fırsatta yurt dışı tatilleri, son moda kıyafetler, aksesuarlar.. yetmez. işin gerçek yönüne bakarsak, haram kazanç haram yola gidiyor Allah onların kirli kazancını temiz insanlara verdirmiyor.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)