Marks & Spencer 2010 ilkbahar yaz modası

İlkbahar modası şimdiden hazır. Modacılar bu tasarımları neye göre oluşturuyorlar? Halka soruluyor mu? Anketler yapılıyor mu?

Daha kışa girmedik ilkbahar kıyafetleri piyasaya çıkmış. Yanda gördüğünüz Marks & Spencer marka dipten tırnağa (bayan giyim) kıyafetin toplam fiyatı 211 Sterlin. Türk parası karşılığı 520 TL civarında. İngiltere şartlarına göre ucuz denebilir. Çanta, ayakkabı, kemer, kot pantolon, ceket, bulüz hepsi bu fiyata dahil.

Marks & Spencer 2010 ilkbahar - yaz koleksiyonuMarks & Spencer marka 2010 ilkbahar – yaz kıyafetleri gelecek ocak ayının ortalarında mağazalarda satışa sunulacakmış.

Peki modacılar bu tasarımları vaktinden aylar öncesinde neye göre oluşturuyorlar? Halka soruluyor mu? Anketler yapılıyor mu? Kitlelerin beklentileri hesaba katılıyor mu? Halk görüşü alınıyor mu? Hayır. Marka olmada fazlaca sivrilmiş firmalar akıllarına estikleri gibi bir şeyler tasarlıyor. Ünlü markalardan giyinip hava atma peşinde olan insanlar filan marka ürünleri satın alıyor giyiniyor. Mesele bundan ibarettir.

Ben modacı olsaydım kışın ortasındaki sorunlara, başarılara, beklentilere, o kış oluşan psikolojik hallere göre halkın ilkbaharda ne gibi giysileri tercih edebileceklerine dair araştırmalar yaparak kıyafetleri ona göre tasarlardım.
Savaşlı terörlü bir kıştan sonra bahar için halk nasıl giyinmek ister, veya oldukça yorucu siyasi çekişmelerle geçen bir kıştan sonra halk psikolojisi baharda nasıl kendisini rahat hissedecek, neşesini nasıl bulacak, bu açıdan beklentiler nelerdir araştırırdım bunları düşünerek oluşturduğum yeni tasarımlarla bahara birkaç hafta kala çalışmalarımı tamamlardım.

Kategori: Giyim - Moda Tarih: 19 Kasım 2009

Etiketler:

'Marks & Spencer 2010 ilkbahar yaz modası' hakkında sorular, açıklamalar

  1. FeRHaD dedi ki:

    Annem zamanında bu firmanın bir taşaronunda çalışmış, bu sebeple de ben de bir miktar bu ürünlerden giymişimdir. Hepsi çok kolay solmuştur, bilginize. :) Anlamıyorum İngilizlere nasıl mallar sattığımız. :)


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)