Mısır Çarşısı ve Mahmutpaşa

Soğuk bir aralık ayı gününde İstanbullu vatandaşlar yılbaşı için alışveriş yapma derdindeler. En çok kuruyemiş alınıyor.

Soğuk bir aralık ayı gününde İstanbullu vatandaşlar Mısır Çarşısında yılbaşı için alışveriş yapma derdindeler. En çok kuruyemiş alınıyor. Kuruymişçiler mısır çarşısının yan tarafından Tahtakale’ye doğru giden sokaklarda da çoktur.

Yılbaşına birkaç gün kala böyledir, insanlar bol bol kuruyemiş alırlar. Diğer özel zamanlarda; dini bayramlara yakın günlerde İstanbul halkı bu çevreye gelir. Mısır Çarşısı – Mahmutpaşa arası bölgeden giyecek alışverişi yaparlar. Yaz aylarında yine bu bölgede sünnet kıyafetleri satışlarında artış olur.

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı, Eminönü Meydanı ana giriş kapısı

Özel alışveriş zamanlarında buraya gelenlerin başlangış noktası hep Mısır Çarşısı olur. Buradan geçerek Mahmutpaşa’ya giderler.

Mahmutpaşa aynı zamanda söz, nişan ve evlilik için gereken her türlü geleneksel ihtiyaç maddelerinin satıldığı tanınmış bir yerdir. Kınadan gelin ayakkabısına, damatlık pijamalarından havlu çeşitlerine, makyaj malzemelerine kadar her şey uygun fiyattan bulunur.

Kategori: Ekonomi Ticaret Tarih: 29 Aralık 2007

Etiketler:

'Mısır Çarşısı ve Mahmutpaşa' hakkında sorular, açıklamalar

  1. ela yılmaz dedi ki:

    çok güzel yerler.oraları görüp İstanbul’a tekrar aşık olmamak mümkün değil


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)