Oyuncaklarla Çocuk Eğitmek

tahta parçalarından oyuncak, maket vs.Söz konusu çocuklara oyuncak satışına yönelik web sitelerinin tanıttıkları ürünlerin bazıları uzmanlar tarafında incelenmiş ve çocuk gelişimine katkıları onaylanmıştır.

Çocukların oyuncaklarla eğitilmesinde önemli yararı olan özelliklere sahip oyuncak üreticisi firmaların web siteleri bu sayfada listelenecek ve kısaca anlatılacaktır. Siteler her ne kadar kâr amaçlı olarak oyuncak satışı yapan firmaların tanıtım siteleri olsalar da eğer ürünleri çocuklara gerçekten faydalı ise tanıtımlarını yapmakta bir sakınca görmüyorum.

Söz konusu çocuklara oyuncak satışına yönelik web sitelerinin tanıttıkları ürünlerin bazıları uzmanlar tarafında incelenmiş ve çocuk gelişimine katkıları onaylanmıştır.

Kısacası burada herhangi bir çıkar uğruna veya hatır için site tanıtımı yapılmamaktadır.

tahta parçalarından oyuncak, maket vs.Kapla Sihirli Tahtalar

› › Eğitici Oyuncak Markası Mobee özenle seçilmiş ürünlerden oluşan eğitici oyuncak ve materyal serisidir. Çocukların küçük yaşlarda meslek dallarını tanımaları amaç edilmiştir. Özellikle bilim, teknoloji, tasarım çerçevesinde faydalı ürünleri mobee serisinde mevcuttur. Yurt dışında ve ülkemizde her geçen gün önem kazanan Hands-on ve Minds-on activities (Elleri ve Zekâyı harekete geçiren aktiviteler) kavramı üzerine odaklanarak hem çocukların ilgisini çekecek hem de onları eğitecek ürünler konusunda uzmanlaşmış üretici kadrosu vardır.

› › Kapla Sihirli Tahtalar pedagojik bir araç olarak Fransız eğitim sisteminde kullanılmaktadır. Sabitlenmeyen birbirinin tıpkısı parçaların kullanımı, çocukların 3 boyutlu uzayda materyalleri organize etme yeteneğini geliştirir, el becerilerini keşfetmelerini ve keskinleştirmelerini sağlar.

Kategori: Eğitim Öğrenim Tarih: 01 Şubat 2008

Etiketler:

'Oyuncaklarla Çocuk Eğitmek' hakkında sorular, açıklamalar

  1. mehtap dedi ki:

    çok güzel bir site hazırlamışsınız.öncelikle bunun için sizi tebrik ediyorum.5 aylık hamileyim,çocuk yetiştirme konusunda siteler ararken size rastladım.verdiğiniz bilgilerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum.dilerim biz anne ve babalar da bu bilgileri sabırla uygularız.başarılarınızın devamını diliyorum.bu konuda önerebileceğiniz kitaplar olursa,sevinirim.sevgiler….


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)