Paşabahçe fiyatları uçurmuş

Amacım çay tabağı almaktı. Cam oldukları için zamanla kırılıp tükeniyorlar. Şimdi bir 6 adet almak istemiştim. Bir de şu “ajda” tasarım çay bardakları var, normalden biraz daha büyük. Belki onlardan da bulursam alacaktım.

Osmanbey’deki Paşabahçe mağazasına girdim. Amacım çay tabağı almaktı. Cam oldukları için zamanla kırılıp tükeniyorlar. Şimdi bir 6 adet almak istemiştim. Bir de şu “ajda” tasarım çay bardakları var, normalden biraz daha büyük. Belki onlardan da bulursam alacaktım.

Ajda denen tasarımdan çağ bardaklarına benzer ama tasarımı daha sade belki daha hoş bardaklardan gördüm. 7 TL fiyatı dikkatimi çekti. Hatta yedi liranın yanında birkaç kuruş küsüratı da var. Başka yerlerde ajda bardakların 6 tanesi yaklaşık o fiyata. Burda ise “bir tanesi” 7 küsür lira!!!

Çay tabaklarına gelince: Alelade, düz, tasarımsız, basit cam çay tabakları. Altı tanesi 14 TL veya 18 TL şimdi aklımda net kalmamış. İsterse 5 lira olsun yine de pahalı. O basit mamullerin tanesi olsa olsa 50 kuruş eder, altı tanesi 3 lira eder. Hadi fazladan 5 lira kabul edelim o kadar olsun tamam. Ama nedir 14 lira?

Her türlü cam eşya fiyatları karşısında gözlerime inanamadım. Hele o çay bardakları ve tabakları.. Elişi işçiliği yok, kristal değil.. Nedir bu fiyat? Yanlış anladığımı sanmıyorum. Çünkü etiketler gayet açık ve netti. Kimilerinde 6X … diye fiyat belirtilmiş, kimilerinde tek fiyatlar belirtilmiş. Yine de bir görevliye sormak isterdim ama giriş katında üç görevli çene çalıyorlardı – müşterilerle ilgilenmek için keyiflerini bozacak durumda değillerdi. Ben alt katta bekliyorum bir görevli gelsin ilgilensin. Nafile. Boşa bekledim. Tepem attı dışarı çıktım.

Kategori: Ev Dekor Mutfak Tarih: 15 Ekim 2009

Etiketler: |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)