Pazarlamacılıkta kişisel gelişim eğitimi

pazarlamacılık ve kişisel gelişimBir insana malını satacaksın. Elindeki parasını almak zorundasın. Adam zor durumdadır, o parayla ancak hayati bir ihtiyacını giderecektir ama “çağdaş pazarlama tekniği” diyor ki insanların gerçek halini “senin kazancını engelleyici” bir duygu sömürüsü şeklinde gör ve hiç acıma, sadece ikna et ve parasını al!

Pazarlamacılık mesleğinde insaniliğe yer yoktur.

Çağdaş pazarlamacılık tekniklerinin özü budur:
Bir insana malını satacaksın. Elindeki parasını almak zorundasın. Adam zor durumdadır, o parayla ancak hayati bir ihtiyacını giderecektir ama “çağdaş pazarlama tekniği” diyor ki insanların gerçek halini “senin kazancını engelleyici” bir duygu sömürüsü şeklinde gör ve hiç acıma, sadece ikna et ve parasını al!

pazarlamacılık ve kişisel gelişim

Pazarlamacılık ve bankacılık mesleği tam anlamıyla sahte insan olmaktan ibarettir. Bugün birinin parasını almak için ikna etmeye çalışırsın. Her türlü sevgi gösterisinde bulunursun. Şunu da çok iyi biliyorsundur: Bu adam zaten zor durumda ve muhtemelen ödemelerde zorluk çekecek. “Olsun.. hangimiz öyle değiliz ki!” dersin. Biz “şimdi ikna işimize konsantre olarak” anı yaşayalım ve elindeki parasını alalım! Ödemelerde düzensizlik olursa faiz uygulamakla taksitle bir süre güler yüzle onları şey etmeye devam ederiz yine kazanırız faizini çatır çatır ala ala kazanmaya devam ederiz. Hele bir ödemeyi yapmasın o zaman güler yüzle icraya veririz. Avukatımız da kazansınkazan kazan olayı”. Gerisi artık kendi problemi. Bizden mal alırken veya kredi kartı alırken düşünecekti. Şimdi bizim ne suçumuz var? Bizi hiç alakadar etmez. Beklentimiz gerçekleşti. Biz artık özgüven sahibi kişiler olarak yepyeni hedefler belirleyelim.

Kim ne derse desin gördüğümüz gerçekler bunlar. Pazarlamacılık mesleği söz konusu olduğunda kişisel gelişim eğitimi ancak vicdan köreltmek ve insanları para kazanma manyağı etmekten ibaret kalıyor. Böylesi amaçlar dışında ve paragöz pazarlamacıların etkisi dışında kişisel gelişim kitaplarını okumak faydalı olabilir.

Kategori: Eğitim Öğrenim Tarih: 04 Ekim 2009

Etiketler:


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)