Pheromone (feromon) ve seksapel arttıran parfümler

Feromon kadın – erkek cinsel olgunluğa sahip her insanda doğal olarak salgılanıp durmaktadır. Pheromone karşı cinsi “cinsel yönden” etkilemek, ayartmak, cezp etmek için işe yaramaktadır.

Parfümler de kılık kıyafet gibi toplumsal ilişkilerde büyük önem taşıyor. Zaman zaman moda olan parfümler bile oluyor. Güzel koku sürünmek aslında iyi bir şey.. ama.. aması var.. her güzel kokan parfüm iyi değildir..

Hayvani yağlardan olup çok eskilerden beri “sırf güzel kokusu olduğu için” parfüm olarak kullanılan misk ve amberi herkes bilir. Bunlar masum kokular. Şimdiki seksapel arttıran parfümlerde ise hangi hayvanların nerelerinin yağlarının veya hormonlarının kullanıldığını bilemiyoruz. Zamanın yoğun rekabeti karşısında parfüm üreticisi firmalar formüllerini büyük bir titizlikle gizli tutuyor olsa gerek. Genelde bazı çiçek ve meyve isimlerini verirler.

Oysa o parfümlerde bazı hayvanların bazı özel yağ bezlerinden elde edilen koku maddeleri kullanılır; feromon adı verilen bu doğal koku kimyevi maddeleri bazı işlemlerden geçirilerek güzel çiçek ve meyve kokularıyla ve birtakım özel maddelerle karıştırılır. Ama hangi hayvanların feromonları? Domuz bile olabilir. Şimdi insandan elde edilenini kullanlar da var.

Seksapel sağlayan parfümlerde işin sırrı pheromone maddesinde

Bu madde hayvanlarda ve insanlarda, dişide de erkekte de salgılanmaktadır. İnsan burnu algılayamaz. Pheromone karşı cinsi “cinsel yönden” etkilemek, ayartmak, cezp etmek için işe yaramaktadır.

Pheromone (feromon) kadın – erkek cinsel olgunluğa sahip her insanda doğal olarak salgılanıp durmaktadır. İnsanlardaki etkisi bilimsel olarak tespit edilmiştir. Bazı yıldırım aşklarını bilim adamları bu kokunun yoğunluğuna, etkisine ve türüne bağlıyor. Biz birbirimizin bu kimyevi kokusunu burnumuzla algılayamıyoruz; beynimiz algılıyor ve etkileniyor. Kısaca aşık oluyoruz.

Günümüzde karşı cinsten etkilenmek, hoşlanmak anlamında kullanılan “elektrik aldım” sözü aslında “Benim bünyem onun feromonuna acayip uyum sağladı” demektir. Zaten İngilizler elektrik aldım yerine kimyamız uydu gibi bir söz kullanırlar ki daha uygun.

Feromon keşfi sayesinde İslam şeriatının gerektirdiği haremlik-selamlık uygulamasının bilimsel gerekçesi de ispat edilmiş oluyor. Feromon öyle bir şey ki beyne direkt etki ediyor ve kimyaları uyuşan kadın ve/veya erkek tek taraflı ya da karşılıklı olarak birdenbire (birbirine) ilgi duymaya başlıyor. Önüne geçilemez bir duygu, bir istek oluşuyor.

Bizi hormonlarımız yönetiyor kendimizi bir halt sanıyoruz. Hey gidi insanlık hey! O kadar aşk şiirlerini, aşk destanlarını yazdıran şey basit bir kimyevi madde imiş!

Pheromone maddesinin hayvanlardan değil “insandan” elde edilenini parfümlerinde kullandıklarını iddia eden parfüm firmaları bile var. Bu maddenin bildiğimiz anlamda “kokusuz” olduğu iddia edilse de beyne ciddi bir etkisi olmaktadır.

Kategori: Sağlık Tarih: 17 Şubat 2010

Etiketler: |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)