TİKA – Türkiye’nin medarı iftiharı

Türkiye ile tarihi ve kültürel bağları bulunan Orta Asya, Kafkasya, Karadeniz, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine kalkınmalarında destek vermeyi amaçlayan fazilet timsali bir kuruluşumuzdur.

TİKA’nın açılımı:
Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Bir diğer adı -veya- eski adı:
Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı

Türkiye ile tarihi ve kültürel bağları bulunan Orta Asya, Kafkasya, Karadeniz, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine kalkınmalarında destek vermeyi amaçlayan fazilet timsali bir kuruluşumuzdur. Tika gerçekten tüm Türkiye halklarının medar-ı iftiharı olmuştur.

Niçin fazilet timsali?
Çünkü yardımlar halk kitlelerine direkt olarak yapılmakta ve başlarındaki yöneticiler yardım karşılığında hiçbir şeye zorlanmıyor. Mesela şu kitleye dini serbestlik getirirsen yardım ederiz, siz şu konudaki siyasetinizi değiştirirseniz yardım ederiz gibi hiçbir şeyi şart koşmamaktadır. Ayrıca yardım edilen kitleleri de hiçbir şekilde örgütlenmeye, isyana teşvik etmemektedir. Bu yardımlarda din ayrımı da hiç bir şekilde söz konusu değildir.

Tika ayrıca çeşitli devletlerle olan işbirliklerinde büyük ve ciddi görevler üstleniyor.

AKP hükümeti eğer yurt içindeki gelir dağılımı adaletsizliğine çözüm bulursa, kayıtdışı ekonomiyi sıfıra indirirse ve kapitalizmin sömürü çarklarını halk kitlelerinin menfaatine olacak şekilde değiştirebilirse işte o zaman TİKA ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti dünyanın gerçek anlamda yegâne barış ve adalet ülkesi olacaktır.

TİKA Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli bir organizasyonudur. Türkiye’nin dünyada Barış, Adalet ve Güven Devleti olarak genişleyebileceğinin önemli bir kanıtıdır.  TİKA 1992’de Turgut Özal’ın bir projesi olarak doğmuş ve AKP hükümeti devrinde hizmetleri zirveye çıkmıştır..

Kategori: Makaleler Tarih: 03 Temmuz 2011

Etiketler:


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)