Turkcell 17. yıl ayıbı

Ben 12 yıllık faturalı Türksel abonesiyim bunu baştan belirteyim. Televizyon reklâmlarında gördüm: 17. yıl şerefine faturalı hat sahibi abonelerine 600 dakika hediye hakkı tanınacakmış. Bunun için hediye yazıp 2222’ye göndermemiz gerekiyormuş. … devamını okuyun bakın başıma neler geldi, beni nasıl rencide ettiler!

Ben 12 yıllık faturalı Türksel abonesiyim bunu baştan belirteyim. Televizyon reklâmlarında gördüm: 17. yıl şerefine faturalı hat sahibi abonelerine 600 dakika hediye hakkı tanınacakmış. Bunun için hediye yazıp 2222’ye göndermemiz gerekiyormuş. … devamını okuyun bakın başıma neler geldi, beni nasıl rencide ettiler!

Daha önce bankalar için bir eleştiride bulunmuştum:
Çakal bankacıların hediyeleri bile bedava değil
Aynı şeyi Türksel de yapıyor! Hediye veriyor ama bedava değil.

Turkcell’in yaptığı şu iki çirkinliği bakın:

Birincisi:
Nasılsa herkes uğraşmaz, hem çok kişi duymaz, böylece hediyeyi mümkün olduğunca az kişiye vermiş oluruz diye düşünmüşler, sadece mesaj gönderenlerin faydalanabileceği şekilde yapmışlar. Böyle hediye mi olur? Yüzünüz tutacak da bana da hediye ver diyeceksiniz onlara ağzınızı eğeceksiniz.

İkincisi ve daha çirkini:
Neyse, yine de gurur meselesi yapmadım hediye yazdım 2222’ye gönderdim. Bakın gelen çirkin cevap ne diyor:
Mevcut tarifenizle bu kampanyaya katılamamaktasınız. ALO yazıp 2222’ye gönderip, her yöne konuşabileceğiniz Alo paketlerden birisine geçerek Turkcell’in 17. yılında hediye dakika kampanyasına katılabilirsiniz.

İnceledim gördüm ki alo paket tarifelerinin en ucuzu bile benim zararıma. Tavuk gelecek yerden kaz esirgemeyin diyorlar, başka bir şey değil!

Ne kadar ayıp bir şey. Televizyon reklamlarında söylediler diye ben yüzümü eğrilttim hediye istedim. Küfür gibi cevap geldi. Keşke istemez olaydım. Televizyon reklâmında hediyeler sadece alo paket tarifesindeki faturalı aboneleredir deselerdi istemezdim, böylesi çirkin muamelelerine de düşmemiş olacaktım. Cidden çok ayıp ettiler.

Bunlar kendilerini insan kabul etmiyor ki müşterileri insan kabul etsinler! Yani insanlar arasında bir nezaket olmalı, bir sevgi saygı olmalı. İnsanlar birbirlerini rencide etmemeli. Öyle değil mi? hediye iste verelim diyorlar, hediye isteyince de seni rezil rüsva ediyorlar.

Reklâmlardan işittiğiniz her vaade inanmayın. Biraz araştırsanız arkasında kesinlikle her türlü çapanoğlu vardır.

Şimdi gel de Vodafone çağrılarına uyma! Bir araştırayım bakayım bana da sonunda Vodafone yolu göründü galiba.

Kategori: Ekonomi Ticaret Tarih: 26 Mart 2011

Etiketler:

'Turkcell 17. yıl ayıbı' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Alo paketler, fiyatlarından dolayı Turkcell’e en çok kazandıran paketler. Bundan dolayı Turkcell’in bu güzelliği sadece onlara yapmasını anlayışla karşılıyorum. :D Parayı veren düdüğü çalar hesabı.
  Vodafone son zamanlarda fiyat olarak ciddi atak yaptı. Turkcell, abone sayısının fazlalığından dolayı indirim yapmamak için regülasyonlara maruz kalırken, abone sayısı regülasyonları ortadan kaldıracak seviyeye gelene kadar kopardığımı koparayım diyor Vodafone da. Abone çekmek için şık hareketler yapmaya çalışıyor. Ama tarife olarak Avea’nın takım tarifeleri kadar konuşturanı yok sanırım.

 2. Ozellikle Turkcell’den gelen “avantajli tarifelere gecin” telefonlarina da kanmayin…bundan 5-6 ay once kandim, tarife degistirdim; guya daha az odeyecektim ama her ay 30-40 lira gelen faturam 60-70 lira gelir oldu…birkac ay bu kazigi farketmedim, sonunda eski tarifeme gectim, yine faturam eski dusuk haline geldi…ama sonucta birkac ay benden ekstradan aldiklari da Turkcell’in yanina kar kalmis oldu !!!
  Dikkat edin uyanik olun !!!

 3. Râna dedi ki:

  Ben de faturalı hat kullanıyorum. Turkcell hattımı 2 sene evvel Avea’ya taşıdım oldukça memnunum, çekiminde de hiç bir sorun yok. Tarifeleri oldukça bol ve çok avantajlı, hatta senelik olarak kampanyalarda da indirim geliyor. Tarife değişikliği yapıp çok daha ucuza konuşturuyor. Tüm dünya paketiyle yurtdışıyla bile 30 kuruşa konuşuyorum daha ne olsun. Size de Avea yı tavsiye ederim. :)
  Selam ve Muhabbetle!

 4. Vişne Ağacı dedi ki:

  Hiç bir telekomünikasyon şirketinin hak ettiğimiz hizmeti verdiklerini düşünmüyorum. Hepsi aynı.. Ben vodafone kullanıyorum o da aynısını yapıyor. Şu her ay bu kadar faturayı ya da bu kadar yüklemeyi taahhüt edersen katılabileceğin tarifeleri de pes dedirtiyor bana.. Nedense faturalılarda çift vergi alıyorlarmış gibi bir hissim var… Zaten telefonda saatlerce konuşulmasını ve bunun özendirilmesini de anlamıyorum. Benim bilgisayarım az biraz yaşlı, o çok özellikli telefonlara mesaj geldiğinde bile ekran kendinden geçiyor. Demek ki diyorum ne kadar çok radyasyon yayıyor etrafa, bi’ de konuşsalar ne olacak … Sonra ne oluyor bu arılara, balıklara diyorlar…

 5. Ben de zaman zaman karşılaştığım olaylar ya da markalarla ilgili eleştirilerde bulunurum. Sonra da acaba tek şikayetçi ben miyim? diye düşünürüm.
  Konuyla ilgili bilgilendirme ve uyarı için teşekkür ederim Erdal bey, çok memnun oldum.
  ***
  Ben de teşekkür ederim. Her blogcu, internette birşeyler yazan paylaşan herkes şikâyetçi olduğu şeyi dile getirmeli. Okuyanlar benden etkilenmese bir başkasından etkilenir diye düşünmeli. İnternet artık kamuya haber verme, halkı yönlendirme platformu haline geldi. Etkisi her geçen gün artıyor.

 6. Musa - Afyonkarahisar dedi ki:

  Evet sizin olayın benzeri de bana oldu. Mevcut tarifemizle yararlanamıyomuşuz. Ya yazılacak o kadar çok şey var ki inanın yazmaya bile değmez türkcell için. Ben türkcele yeni geçtim 3 ay dolsada tekrar Vodafone’a dönsem diye sabırlızlıkla bekliyorum.

 7. Bu ülkede 99 depreminde yaraların sarılması için çıkarılan ve sözde 2002 de kaldırılması planlanan %25, yani konuştuğunun dörtte biri devlete vergi diye verilen, sonra da geliri devlete yüklü gelir getiren bir vergiden söz edelim. Bu meşhur verginin adını benden iyi bilirsiniz namı meşhur ÖİV (Özel İletişim Vergisi) yani iletişimimize özellikle vergi alıyorlar, birde dinleme olayı olmasa da adı tam özel olsa…
  Sene 2011; aradan geçen 9 koca yıl basit bir hesapla dünyanın en çok konuşan ülkeleri arasındayız. Ülkede cep telefonu abone sayısı 65 milyona ulaşmış, kaldı 10 milyon bebekler henüz cep telefonu kullanmasını öğrenemediler. 65*0,25=16 milyon 250 bin kişi kadar devlete vergi sağlanıyor.
  Allah devletimize zeval vermesin.

 8. Salih Leventoğlu - Ankara dedi ki:

  Turkcell 17.yıl tüm faturalı hatlara 600 dk hediye diye televizyonlara ilan verip milleti kandırmayınız. Ben 13 yıllık ve halen de faturalı hat sahibiyim. Müracat ettim verilemeyeceğini mesajla bildirdiler türkcel anayasasına aykırı olan televizyonlardan reklam yapılan kampanyalardan yanlış bildirime girip sms çekerek zaman harcamamıza sebeb olan ayrıca aptal yerine konan bir türkcelliyim 13 yıllık hattımdan utanıyorum.

 9. Bilgimer dedi ki:

  Evet, katılıyorum. Turkcell 17.yıl tüm faturalı hatlara 600 dk hediye vermesi tamamen kandırmaca. Reklamlarda Alo paket diye bir ifade geçmiyor.

 10. admin dedi ki:

  Konu ile ilgili olarak mutlaka okuyun:
  http://devletli.com/cocuklar-duymasin-bunu-da-konu-etmeli
  (ödenmiş faturalara çok uzun yıllar sonra ödenmedi muamelesi yapılması ve insanların icraya verilmesi hakkında)

 11. Melek - İstanbul dedi ki:

  Lanet olsun insanı sömüren koca bir Sirket bu yahu. küçük bir Sirket olsa neyse bir yerlere gelmek istiyor diyeceğim ama olmaz. ben 10 yıllık hayli turkcelliyim hedeiye gelene kadar bir sorun yoktu ama ben ve esim hediye yazıp gönderdik turkcell’de kalma sözünü verdik onlarda 300 Dk her yone benim hata 300de esime 6 ay boyunca soz dediler neyse babada uyguladık aynı islimi ilk 1 ay 300 dk geldi 3umuze de ama faturalarımıza. 9.90 fiyat yansıdı. ee biz soz verdik kaldık. koca Sirket bir sozunde durmadı. artı bu bizim 2. ayımız ne bana ne esime ne de babama 17. yıl serfine hediye dk. faydalanmamaktasiniz yadi onuda biz sorguladık. kendileri teşrif edipte msj dahi göndermedi ee kim bunun cevabını vericek? faturamıza yansıyan bedeli kim bize vericek? sahsen ben gelişmiş ve de Avrupa’ya bayrağını asmış adını yazan şirkete hiç yakıştırmadım. Artık sana güvenmiyoruz Turkcell .

 12. admin dedi ki:

  Melek Hanım, bütün bunlar Türkselin hiç de umurlarında değil. Zaten bazı duyumlara göre, anladığım kadarıyla Türksel az kazandıran kişileri istemiyor. Bir de yeni yeni projeler, farklı ülkelere açılımlar filan maksadıyla yükünü biraz olsun diğer operatörülere kaçırtmak istiyor. Amaçları sadece daha çok kazanmak. Halka hizmet, müşteri memnuniyeti vesaire bunların kitabında yazmaz. Bize düşen şey ise, biz de makine gibi düşüneceğiz artık. Mesela ben, baktım gördüm ki telefonu çok az kullananlar için en ucuz tarife Türksel’de. Onun için hâlâ diğer operatörlere geçmedim.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)