Akutçu Tarkan Bey’den yemek bilgileri

Ben çok iyi şeyler öğrendim. Tiramisunun olmazsa olmazları, Karaburun zeytini, Angus ineği, Poçini mantarı, Mozorella peyniri ve daha birçok önemli ve faydalı bilgiler.

Tarkan Bey hakkında talihsiz eleştirilerde bulunuldu. Çok konuşuyormuş, ayrıntılara giriyormuş.. Ben ise büyük bir ilgiyle dinledim. Anlattığı her şey “bilgi” idi. Güzel bilgiler. Ben çok iyi şeyler öğrendim. Tiramisunun olmazsa olmazları, Karaburun zeytini, Angus ineği, Poçini mantarı, Mozorella peyniri ve daha birçok önemli ve faydalı bilgiler. Kendisine buradan teşekkür ederim.

Tarkan Bey ayrıca ülke ekonomisi için ziraatçılık hakkında çok yararlı önemli fikirlere sahip. İşte böyle ilgili, meraklı, dertli insanları tarım bakanı yapmak lazım.

Zeynep Hanım: Son gün sıra ondaydı. Bütün yarışmacılara birer saksı orkide hediye etti.

……

Kategori: Beslenme Tarih: 21 Şubat 2009

Etiketler:

'Akutçu Tarkan Bey’den yemek bilgileri' hakkında sorular, açıklamalar

 1. FeRHaD dedi ki:

  10 TL ödülü mü! Herşey sadece 10 TL için mi? :)

  ***
  Cevap:
  10 bin….. şimdi düzeltiyorum.

 2. 3prenses dedi ki:

  tarkan bey hakkında yazmanızı merakla bekliyordum ki yorum yazayım.adamın bilgili olduğu doğru ama çok kendini beğenmiş davranıyordu.hele yemek öncesi taksilerin aküsü bitmiş arabasına yardım etmediğini anlatırken biz insanlara hep yardım edelim onlar bize etmesin diye garip bide cümle kurdu.zorla yardım etmiyo bildiğim kadarıyla gönüllü.

 3. E. Ali dedi ki:

  “Biz insanlara yardım edelim onlar bize etmesin” diye sitem etmiş. Bu bir serzeniş cümlesidir. İnsanların yardımdan kaçmalarından, duyarsız olmalarından yakınıyor.

  Sitem etmiş, serzenişte bulunmuş, yakınmış. Türkçe dersi gibi cevap yazdım.
  Görüyorsunuz ya bende de Tarkan beyde olduğu gibi fazladan bilgi verme ve ayrıntılara girme huyu var. :)

  Yorumunuz için teşekkür ederim. Esas cevabıma geleyim:
  Bazı insanların çok değişik psikolojik özellikleri vardır. Bu kişiler toplum normlarından farklı davranışlar sergileyince onları yanlış anlayabiliyoruz; kibirli, somurtkan, tepeden bakan diye tanımlayabiliyoruz. Tarkan Bey’den abim de hiç haz etmedi. Oysa engin bilgisi ve kültürel birikimi sonucu Tarkan Bey istese de kibirli olamaz diye düşünüyorum. Benim fikrim bu yöndedir.
  Gönüllü hizmetine gelince: Ben Allah rızasından başka bir şey gözetmeden insanlara yardım etmek diye ifade ederim, çoğu kişi erdemlilik gereğidir der. Evet, Tarkan Bey insanların hallerinden ne kadar yakınsa bile yine de karşılıksız olarak ya erdemlilik açısından hareketle ya da sırf Allah rızası için yardıma muhtaç insanlara yardıma koşacaktır.
  O da bir insandır, robot değildir, insanlık için yaptığı fedakârlıkların karşılığını hiçbir insandan göremeyince yakınabilir.
  Yorum yazdığınız için tekrar teşekkür ederim. Bu aslında size direk bir cevap değildir, yorumunuzdan esinlenerek yazdığım sözlerdir.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)